Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  Polagra Food, Gastro Trendy, Smaki Regionów

  Tagi: wydarzenia
  Kompleksowa oferta targowa, nowości i premiery rynkowe, liczne konferencje i dyskusje, wydarzenia branżowe i ekspozycje specjalne - to tylko niektóre z atrakcji tegorocznych targów Polagra Food i Gastro Trendy, które odbędą się w dniach 13-16 września w Poznaniu.

  Produkty spożywcze z Polski i ze świata

  W ramach targów Polagra Food zaprezentują się wiodące firmy działające w branży spożywczej, producenci, dystrybutorzy, hurtownicy i sprzedawcy detaliczni. Targi będą stanowić znakomitą okazję do zapoznania się z szerokim asortymentem różnorodnych produktów: mięs i przetworów mięsnych, ryb, ziół, przypraw, produktów mleczarskich, wyrobów cukierniczych, win, wódek i likierów, żywnością zdrową i dietetyczną oraz wieloma innymi artykułami. W gronie wystawców znajdą się również firmy oferujące produkty i usługi z zakresu wyposażenia sklepów, a także franczyzodawcy zainteresowani pozyskiwaniem partnerów biznesowych na polskim rynku.

  W gronie ekspertów

  Wśród wydarzeń urozmaicających tegoroczne targi Polagra Food warto wymienić cykl konferencji “Dwa dni Dla Dystrybucji”, w tym roku dedykowany handlowi tradycyjnemu. W ramach planowanych konferencji, poruszone zostaną m.in. tematy nowoczesnej aranżacji przestrzeni handlowej oraz wyboru i implementacji optymalnego modelu franczyzowego.

  14 września odbędzie się konferencja „Zasady aranżacji i prowadzenia sklepów", podczas której o najnowszych trendach oraz wymaganiach rynku w zakresie wyposażenia i aranżacji sklepów będą mówić m.in. dostawcy sprzętu i urządzeń. Organizatorami konferencji są „Wiadomości Handlowe", Makro Cash&Carry oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Z kolei 15 września Międzynarodowe Targi Poznańskie, “Poradnik Handlowca” i “Eurocash Franczyza” zaproszą do uczestnictwa w konferencji "Nowoczesna franczyza pozwoli zwyciężyć, a nie przetrwać". Konferencja zostanie przygotowana z myślą o franczyzodawcach, franczyzobiorcach i innych osobach zainteresowanych tym systemem sprzedaży. Zaproszeni prelegenci, opowiedzą w jakim kierunku rozwija się rynek franczyzowy w Polsce oraz które modele dają szansę stabilnego rozwoju. Ponadto Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego zorganizuje szereg paneli dedykowanych sektorowi spożywczemu. 13 września będzie dniem dedykowanym przemysłowi piekarsko-cukierniczemu, organizatorzy zaproszą na panel „Problemy piekarstwa - Polska, UE i Świat”, w którym udział wezmą piekarze i młynarze z całej Polski oraz przedstawiciele UIB. W programie cyklu znajdą się również panele z zakresu przemysłu fermentacyjnego i owocowo-warzywnego - „Globalizacja - szansą rozwoju czy zagrożeniem dla branży owocowo-warzywnej”, przemysłu spożywczego – „Informacje na etykietach produktów spożyczych–jakie i dla kogo” i gastronomii “Dobre praktyki w gastronomii w aspekcie prawa unijnego”.

  Mięso w palecie barw

  W programie tegorocznych targów Polagra Food warto zwrócić uwagę również na cykl wydarzeń dedykowanych branży mięsnej. Mięso w palecie barw to nazwa ekspozycji, która zostanie zorganizowana przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. Połączenie odpowiedniej kompozycji kolorowych i różnokształtnych warzyw i owoców z mięsem i wędlinami stworzy niezwykłą paletę barw. Przedstawienie mięsa i jego przetworów według kolorystycznego klucza dostarczy odwiedzającym doznań estetycznych, potęgując tym samym doznania smakowe związane z degustacją. Ponadto w ramach obecności Stowarzyszenia na targach Polagra Food zaaranżowana zostanie przestrzeń wzorcowego sklepu wędliniarskiego, będzie się on składał z funkcjonującej części produkcyjnej oraz sklepowej i gastronomicznej. Idea połączenia przestrzeni handlowej z zapleczem produkcyjnym jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy oczekują wyrobów świeżych, zdrowych, ekologicznych i najwyższej jakości. Podczas targów wspomniane założenia zostaną wprowadzone w życie, zwiedzający zostaną zaproszeni do skosztowania produkowanych na miejscu świeżych mięs i wędlin. W ramach wydarzeń dedykowanych branży zorganizowana zostanie także konferencja prasowa pod tytułem „Czy mięso szkodzi?” oraz liczne konkursy wędliniarskie.

  Zdrowa tradycja

  Systematycznie wzrasta świadomość polskich i europejskich konsumentów w zakresie zdrowego i zrównoważonego żywienia, w związku z tym coraz częściej i chętniej sięgają oni po produkty naturalne i tradycyjnie. Inicjatywą wspierającą rozwój produkcji polskiej żywności naturalnej i tradycyjnej (coraz bardziej konkurencyjnej na wymagającym rynku Unii Europejskiej) będą targi „Smaki Regionów”, towarzyszące w tym roku targom Polagra Food. Ekspozycja przygotowywana wraz ze Związkiem województw RP, została stworzona z myślą o promocji polskiej, ekologicznej i certyfikowanej żywności. W ramach „Smaków Regionów” swoje unikatowe wyroby zaprezentują liczni mali, lokalni przetwórcy i producenci. Na stoiskach będzie można znaleźć pochodzące z różnych części Polski wina, nalewki, chleby, pyszne ciasta, znakomite wędliny, sery, przetwory warzywne i owocowe oraz wiele innych regionalnych i naturalnych produktów. Wystawa będzie czynna w dniach 11-14 września, urozmaicą ją prezentacje sztuki ludowej, tradycyjnego rzemiosła oraz przegląd oferty gospodarstw agroturystycznych.

  Gastronomia na start

  Targi Gastro Trendy to prezentacja maszyn i urządzeń dla gastronomii, wyposażenia lokali, produktów spożywczych, sprzętu i oprogramowania komputerowego a także usług w zakresie doradztwa technicznego, szkoleń, bankowości czy realizacji obiektów. To także okazja do wzięcia udziału w wielu wydarzeniach specjalistycznych, m.in. w dziesiątej, jubileuszowej edycji najbardziej prestiżowego konkursu w branży gastronomicznej – Kulinarnego Pucharu Polski. Dziesięć zespołów kucharskich, zwycięzców najwyżej notowanych imprez kulinarnych w naszym kraju, będzie rywalizować przygotowując konkursowe dania pod okiem profesjonalnego, międzynarodowego jury. Tegoroczną edycję Kulinarnego Pucharu Polski uświetnią swoją obecnością wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu. W programie targów Gastro Trendy nie zabraknie też Olimpiady Kawy – rywalizacji baristów z najlepszych sieci kawowych, czy dedykowanego restauratorom wydarzenia Eksperci od Kuchni. W ramach tego ostatniego w pawilonie 6a zaaranżowana zostanie przestrzeń wzorcowej kuchni i restauracji. Przez 4 dni będzie można spróbować przyrządzanych w niej posiłków oraz skorzystać z porad ekspertów z branży gastronomicznej.

  Więcej informacji na stronach:

  www.polagra-food.pl i www.gastrotrendy.pl