Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  BioBazar w Warszawie

  Tagi: wydarzenia  27 listopada na terenie fabryki Norblin, w Warszawie, ruszy BioBazar – będzie to pierwszy tego typu targ z ekologiczną certyfikowaną żywnością.

  Organizatorem wydarzenia jest firma MyEcolife, która zainspirowana ekologicznymi bazarami na świecie, postanowiła stworzyć podobny właśnie w Warszawie. W 1976 roku Wydział Środowiska Urzędu Miasta Nowy Jork ustanowił program "GreenMarket", który dawał możliwość farmerom z okolic Nowego Jorku bezpośredniego dotarcia do mieszkańców Manhattanu. Obecnie przy targu na Union Square każdy Nowojorczyk może kupić świeże warzywa, owoce i inne produkty spożywcze PROSTO OD ROLNIKA. Union Square Greenmarket na Manhattanie to jeden z najsłynniejszych targów świata, wielka atrakcja turystyczna Nowego Jorku i możliwość zakupu świeżych produktów dla Nowojorczyków. Londyńczycy zaopatrują się w świeżą żywność wysokiej jakości na 29 bazarach, rozsianych po całym mieście. Targowiska te specjalizują się w żywności: warzywa i owoce, chleb, ryby, mięso, żywność organiczna. Rywalizują ze sobą o miano najlepszego "food market" w rankingach lokalnych gazet, blogów i przewodników turystycznych i kulinarnych! W Paryżu co tydzień odbywa się 79 marchés volants – bazarów, gdzie dostawcy rozstawiają swoje towary w rzędach na kilka godzin i sprzedają je mieszkańcom Paryża oraz tłumom turystów, którzy przychodzą kupić marchewkę i karczochy. Dlaczego więc tego jakże ciekawego i pożytecznego zjawiska nie przenieść na grunt Polski?

  Pierwszy w pełni ekologiczny BioBazar w Warszawie, który rusza 27 listopada i będzie się odbywał na terenie dawnej fabryki Norblin, przy ul. Żelaznej 51/53, w każdą sobotę w godzinach 7:00 - 16:00, będzie miejscem unikatowym dla mieszkańców, dostawców ekologicznych produktów i turystów. Będzie to także doskonałe miejsce zdrowych zakupów, spędzania sobotnich poranków i robienia niezapomnianych zdjęć z Warszawy. Na pierwszym BioBazarze, będzie można zakupić żywność certyfikowaną, ekologiczną: świeże owoce i warzywa, przetwory, wędliny, drób i mięso, nabiał i pieczywo, a z racji tego że BioBazar rusza w okresie przedświątecznym będzie można także zakupić certyfikowaną choinkę z ekologicznie zarządzanych lasów.

  BioBazar będzie także doskonałym miejscem gdzie warszawiacy i turyści będą mogli się dowiedzieć bezpośrednio od rolników sprzedających swoje produkty czym jest żywność zdrowa, ekologiczna, jak została wyprodukowana i jakie produkty są najlepsze w danym sezonie. Jeśli chodzi o pierwszy BioBazar, będzie też w czym wybierać gdyż na targu pojawi się około 30 dostawców najlepszej polskiej żywności „bio”, którzy w kameralnej atmosferze bazaru będą mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z klientem. To także punkt dla fanów kuchni i gotowania, ekologicznej żywności i zdrowego trybu życia, nowa pozycja w przewodnikach turystycznych i kulinarnych.

  Warto wybrać się więc na pierwszy tego typu targ, aby móc lepiej zapoznać z żywnością ekologiczną, która jest wolna od szkodliwych dodatków chemicznych oraz konserwantów, nie jest modyfikowana genetycznie, często posiada wyższe walory smakowe, zawiera więcej witaminy C, witamin z grupy B, związków fenolowych niezbędnych, aminokwasów, naturalnych cukrów, żelaza, magnezu i fosforu - pochodzenia naturalnego, a także zalecana jest dla wszystkich ludzi, a w szczególności dla małych dzieci.