Widelcem po mapie

książki >>

Najlepsze przepisy polskich blogerów

Książka zawiera przepisy kulinarne najlepszych polskich blogerów i stanowi podsumowanie inicjatywy Wybory Kulinarnego Bloga Roku! To inicjatywa skierowana do wszystkich …

wydarzenia

  Antony - Bez rezerwacji - Emmy

  Tagi: wydarzenia

  Seria dokumentalna „Anthony Bourdain: Bez rezerwacji” została nominowana w tym roku do Nagrody Emmy w kategorii Najlepszy Program Dokumentalny, natomiast odcinek poświęcony Haiti dostał aż trzy nominacje do nagrody: za Najlepszy Montaż Programu Dokumentalnego, Najlepszy Scenariusz Programu Dokumentalnego oraz Najlepsze Zdjęcia w Programie Dokumentalnym. Seria reality „Top Chef” otrzymała nominacje również w 4 kategoriach, w tym dla Najlepszego Programu Reality Show – Konkurs.

  W nominowanym odcinku „Bez rezerwacji” poświęconemu Haiti, Anthony Bourdain odwiedza karaibską społeczność wyspy. Zaczyna swój pobyt w pięknym Hotelu Oloffson, w którym nadal widoczne jest spustoszenie jakiego dokonało trzęsienie ziemi w styczniu 2010 roku. Spędzając czas w hotelu i popijając poncz rumowy, Anthony zastanawia się nad problemami nadal nękającymi Haiti, takimi jak: epidemia cholery i zbliżający się huragan Tomas. Spacerując ulicami Port Au Prince spotyka aktorów np. Seana Penna, który przebywa na Haiti ze swoją grupą wsparcia - J/P Haitian Relief Organization. Są oni świadkami przygotowań miejscowej ludności do ewakuacji przed nadchodzącym huraganem. Jest to niezwykle przykre dla osób, które dopiero co były zmuszone do opuszczenia swoich domostw przez trzęsienie ziemi.

  W serii „Anthony Bourdain: Bez Rezerwacji” gospodarz programu zgłębia tajniki kuchni krajów, które odwiedza. Jest też współczesnym lokalnym antropologiem. Dzięki swojej szczerości i wielkiej chęci zdobywania nowych doświadczeń, a także błyskotliwym żartom zjednał sobie tysiące widzów i podróżników.

  Zwycięzcy, którzy otrzymają Nagrody Emmy w tym roku, zostaną wyłonieni podczas 63. Gali rozdania Creative Arts Emmy Awards, która odbędzie się 10. sierpnia.

  Na antenie Kuchni.tv emitowane były już trzy serie programu „Anthony Bourdain: Bez rezerwacji”. Obecnie widzowie Kuchni.tv mogą oglądać serię 6. oraz 4. serię “Top Chef”.