Widelcem po mapie

Aktualności kuchni+

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Warszawa, 14.02.2017

Niecodzienne obiady na co dzień w drugim sezonie „365 obiadów Mariety Mareckiej”
Frittata z tego, co znajdziemy w lodówce, sorbet ananasowy z szampanem ...

Warszawa, 27.01.2017

Weź udział w konkursie i wystąp w hicie Kuchni+ „Zielona rewolucja Marty Dymek”
Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, poszukuje 12 gości specjalnych do ...

Warszawa, 09.11.2016

Kuchnia+ celebruje 10. urodziny i zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia
Przedstawiciele świata kulinariów, mody, filmu, muzyki, sportu i mediów licznie przybyli ...

Aktualności kulinarne

3 grudnia 2014

Targi Slow Weekend w Warszawie

Mamy grudzień, czyli pod kątem aktywności zakupowej najgorętszy miesiąc w roku. Może tym razem uda się nie zwariować w kilometrowych kolejkach hałaśliwych centrów handlowych? Jest na to sposób - dwudniowe Targi Slow Weekend w Soho Factory w Warszawie, które odbędą się w dniach 13-14 grudnia. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Będzie to największa impreza promująca trend slow w Polsce, podczas której swoje projekty, produkty i wyroby zaprezentuje ponad 300 projektantów, twórców i producentów reprezentujących Slow Fashion, Slow Food i Slow Design. Oznacza to, że wszystko co będzie można dostać na targach, nosi znak jakości slow, czyli pochodzi od lokalnych rodzimych producentów, należy do limitowanych unikalnych serii i jest świetnej jakości.

Lokalnie, Zdrowo, Mądrze. Takie hasło towarzyszyć będzie pierwszej edycji Slow Weekendu. Na imprezie pojawią się projektanci odzieży, biżuterii i akcesoriów, a dla dzieci swoje produkty zaoferują producenci zabawek i ubrań. Osobna strefa przeznaczona jest dla projektantów mebli i artykułów wyposażenia domu. Nie zabraknie także naturalnych kosmetyków. Polskie święta to obficie zastawiony stół, dlatego na Slow Weekend znajdzie się bogato rozbudowana strefa z lokalną, zdrową żywnością sprzedawaną bezpośrednio przez jej producentów. Dodatkową halę zagospodarują najlepsze warszawskie foodtrucki, dzięki czemu będzie można spróbować pysznego Slow Foodu na ciepło również na miejscu.

W związku z tym, że Święta to wyjątkowy czas, w którym nie można zapomnieć o innych, wraz z Fundacją SOS Wioski Dziecięce w ramach Targów Slow Weekend zostanie zorganizowana wyjątkowa akcja charytatywna. Symboliczną dobrowolną cegiełką wstępu dla gości będzie prezent dla podopiecznych Fundacji, czyli dzieci w wieku 5-18 lat. Mogą to być dowolne nowe rzeczy, od artykułów szkolnych, po słodycze, ubrania i zabawki. Nie jest to zbiórka darów, ale prawdziwe prezenty, które chcielibyśmy dać swoim dzieciom, rodzinie, czy młodszym przyjaciołom. Olbrzymi worek Świętego Mikołaja powędruje do tych, których gwiazdkowe listy życzeń są często najdłuższe.

Organizatorem Slow Weekend jest Slow Market, który ma na swoim koncie dwie edycje Targów Mody Slow Fashion. Grudniowa edycja Slow Weekend wspierana jest przez Żarcie Na Kółkach, organizatora sześciu edycji największego zjazdu food trucków w Polsce. Strefę muzyczną i barową organizują Hocki Klocki / nad Wisłą. Partnerem Strategicznym jest Soho Factory.

Targi Slow Weekend
13-14 grudnia 2014, Soho Factory, Warszawa
10:00 - 20:00, wstęp wolny

Więcej informacji udziela:
Anna Maria Żurek
Slow Market PR Manager
[email protected]
www.slowmarket.pl
www.facebook.com/slowmarketpl
powrót