Widelcem po mapie

Aktualności kuchni+

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Warszawa, 14.02.2017

Niecodzienne obiady na co dzień w drugim sezonie „365 obiadów Mariety Mareckiej”
Frittata z tego, co znajdziemy w lodówce, sorbet ananasowy z szampanem ...

Warszawa, 27.01.2017

Weź udział w konkursie i wystąp w hicie Kuchni+ „Zielona rewolucja Marty Dymek”
Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, poszukuje 12 gości specjalnych do ...

Warszawa, 09.11.2016

Kuchnia+ celebruje 10. urodziny i zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia
Przedstawiciele świata kulinariów, mody, filmu, muzyki, sportu i mediów licznie przybyli ...

Aktualności kulinarne

Warszawa,10 czerwca 2013

Street Food Festival by Tomasz Jakubiak

Już 16 czerwca na warszawskim Wilanowie, w samo południe, rozpocznie się Street Food Festival by Tomasz Jakubiak. Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym, ulicznym, kulinarnym święcie! kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Street food, czyli w wolnym tłumaczeniu jedzenie uliczne, to nie tylko moda, to przede wszystkim nowe podejście do kuchni. Ideą tego smacznego wydarzenia jest skupienie w jednym miejscu, w tym samym czasie kilkunastu restauracji, które będą serwować "jedzenie uliczne".

Aż 19 lokali zgłosiło swój akces do festiwalu, a wśród nich znalazły się następujące, jedzeniowe "osobistości": Spoco Loco, Boca Burgers, Cheesburger Slowfood, Bobby Burger, Town Burger, Moa Burger, Nudle i Sałaty, Le Targ, Dos Tacos, Praga Bistro, Co ja Ciacham, Zapiekanka Snack Bar, Groole, Wurst Kiosk, Riki Tiki Naleśniki, Jakie Taco, Subway, Siriana i 7street.

Niezależnie od wieku, upodobań kulinarnych i oczekiwań smakowych każdy miłośnik jedzenia, a zwłaszcza dobrych, szybko przygotowanych i zdrowych potraw, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zresztą nazwy wymienionych restauracji mówią same za siebie.

Ale to nie jedyna propozycja festiwalu. Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji , wśród których znajdą się:
- warsztaty żywieniowe dla najmłodszych prowadzone przez Grzegorza Łapanowskiego ze "Szkoły na widelcu". Z pewnością każdy niejadek po tych zajęciach z przyjemnością zasiądzie nie tylko do obiadu.
- pokazy kulinarne prowadzone przez Tomka Jakubiaka, podczas których będzie można zgłębić tajniki różnych potraw
- warsztaty kuchni molekularnej, czyli trochę smacznej fizyki
- pokazy i prelekcje nie tylko kulinarne

Nie zabraknie również konkursów, oczywiście kulinarnych! Tym razem goście festiwalu nie będą gotować, ale próbować, a w zasadzie jeść. Im więcej tym lepiej. Nagrodą będzie ekskluzywny samochód marki Mercedes. Uczestników zaś oceniać będą znakomitości ze świata kulinarnego, show- biznesu i polityki.

Organizatorzy festiwalu zadbają również o strawę duchową. Dla uczestników zagrają najlepsi DJ-e w kraju. Tak więc będzie się działo, i to pod chmurką. A skoro forma piknikowa to nie może zabraknąć kącika dla najmłodszych. Pod fachową opieką animatorów każdy maluch spędzi czas na zabawie i edukacyjnych wybrykach. Dobre jedzenie, świetna muzyka, smaczna atmosfera i piękna pogoda są z pewnością ciekawą propozycją do spędzenia niedzieli w gronie przyjaciół i najbliższych. Zapraszamy 16 czerwca! Startujemy o godzinie 12:00. Miejsce - ul. Sarmacka 10, Warszawa - Wilanów.

powrót