Widelcem po mapie

Aktualności kuchni+

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Warszawa, 14.02.2017

Niecodzienne obiady na co dzień w drugim sezonie „365 obiadów Mariety Mareckiej”
Frittata z tego, co znajdziemy w lodówce, sorbet ananasowy z szampanem ...

Warszawa, 27.01.2017

Weź udział w konkursie i wystąp w hicie Kuchni+ „Zielona rewolucja Marty Dymek”
Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, poszukuje 12 gości specjalnych do ...

Warszawa, 09.11.2016

Kuchnia+ celebruje 10. urodziny i zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia
Przedstawiciele świata kulinariów, mody, filmu, muzyki, sportu i mediów licznie przybyli ...

Aktualności kulinarne

Warszawa,8 grudnia 2015

Slow Weekend - świąteczne prezenty

Już 12 i 13 grudnia w Soho Factory w Warszawie odbędzie się największe wydarzenie skupiające w jednym miejscu polskich projektantów, twórców oraz producentów Slow. Swoje produkty zaprezentuje 300 wyselekcjonowanych wystawców. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

W gorącym okresie przedświątecznym Slow Weekend zaprasza na wydarzenie, na którym nawet najbardziej wybredni wybiorą świąteczne prezenty dla siebie i bliskich. Targi zostaną podzielone na następujące strefy sprzedażowe: Slow Fashion z wyselekcjonowanymi projektantami mody, Kids z produktami dla najmłodszych oraz Design z akcesoriami do domu. Nowości w tym roku to Winyl Market oraz księgarnia Moda Na Czytanie.

Na targach nie zabraknie również strefy Body z naturalnymi kosmetykami i usługami. Na miejscu bezpłatnie będzie można skorzystać z masażu tajskiego (ThaiSun), zabiegów kosmetyczki czy analizy włosów (Shake Your Head).

Żadna impreza nie obejdzie się bez dobrego jedzenia. Dlatego na miejscu na gości czeka sekcja Slow Food z producentami lokalnej żywności i lokalami gastronomicznymi organizowana przez Slow Market oraz Fundacje Kooperatywa Grochowska. Jak co roku odbędzie się też zimowy zlot food trucków. Jednocześnie nie zabraknie grzanego wina i innych napoi od nowo powstałego baru Kwadratowa.

Ostatnie z atrakcji to bawialnia dla dzieci z wieloma zabawami dla najmłodszych przygotowywana przez Mysie Harce oraz strefa Chill z napojami i miejscem do odpoczynku.

Wisienka na torcie to Strefa Dla Dorosłych z sex shopem oraz warsztatami Instytutu Pozytywnej Seksualności.

Dodatkowo partnerzy strategiczni targów zapraszają na Dni Otwarte osiedla Wars usytuowanego na terenie Soho Factory.

Co roku Slow Weekend angażuje się w działalność dobroczynną współpracując z fundacjami pomagającymi najbardziej potrzebującym. Tej zimy organizatorzy nawiązali współpracę z SOS Wioski dziecięce, która przekaże zebrane na evencie prezenty dla dzieci z domów dziecka.

Wsparcie otrzymają również zwierzęta dzięki kolaboracji z fundacją PSYgarnij - nie kupuj, przygarnij. Podczas targów odbędzie się sprzedaż ubrań zaprojektowanych specjalnie dla akcji Modna Pomoc oraz zbiórka karmy oraz polarowych koców i pledów, które zostaną przekazane do schronisk i azyli.

Po targach Slow Fashion organizatorzy kontynuują współpracę z Shoplo, tworząc dedykowaną platformę z wystawcami Slow Weekendu. Dzięki temu osoby, które nie dokonają zakupów na targach będą mogły zrobić to przez internet. To jednocześnie okazja dla osób z innych miast, które nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu.

Świąteczne prezenty - odczarowujemy to hasło tworząc wydarzenie, na którym można w jednym miejscu kupić podarunek dla mamy, babci i dziewczyny - mówi Magdalena Buczak, Kierownik Projektu. Propagujemy zakupy u polskich twórców tworząc targi, na których absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjdź do nas, wesprzyj potrzebujących, skorzystaj z usług partnerów i zrób sobie prezent na święta.

Slow Weekend odbędzie się 12 i 13 grudnia w godzinach 11.00 - 19.00.
Wejście bezpłatne
Możliwość wstępu ze zwierzętami
Możliwość swobodnego poruszania się po imprezie przez osoby niepełnosprawne.

Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu Slow, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Jej główne projekty to: Slow Fashion, Slow Market Nad Wisłą oraz Slow Weekend.

powrót