Przepisy na świąteczne potrawy w Kuchni+

Aktualności kuchni+

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Warszawa, 14.02.2017

Niecodzienne obiady na co dzień w drugim sezonie „365 obiadów Mariety Mareckiej”
Frittata z tego, co znajdziemy w lodówce, sorbet ananasowy z szampanem ...

Warszawa, 27.01.2017

Weź udział w konkursie i wystąp w hicie Kuchni+ „Zielona rewolucja Marty Dymek”
Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, poszukuje 12 gości specjalnych do ...

Warszawa, 09.11.2016

Kuchnia+ celebruje 10. urodziny i zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia
Przedstawiciele świata kulinariów, mody, filmu, muzyki, sportu i mediów licznie przybyli ...

Aktualności kulinarne

9 czerwca 2017

Slow Weekend #7. Lato!

Już 10 i 11 czerwca odbędzie się 7 edycja Slow Weekendu - największej imprezy, gromadzącej w jednym miejscu polskich twórców Slow. Industrialne hale warszawskiego Soho Factory wypełnią produkty wytwarzane przez najciekawszych rodzimych producentów. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia, w którym weźmie udział nasza prowadząca - Marieta Marecka.

Kupuj Lepsze Produkty to hasło przewodnie Slow Weekendu, które zwraca uwagę na świadome podejście do konsumpcji. Dlatego partnerem strefy mody są targi Slow Fashion, które zadbają o wybór najciekawszych polskich projektantów mody, biżuterii i dodatków. Po raz kolejny na imprezie powstanie Strefa Męska, gdzie w jednym miejscu panowie znajdą ubrania, akcesoria czy kosmetyki. Co więcej będzie można skorzystać z usług barbera, wykonać tatuaż czy napić się whisky. Organizatorzy nie zapominają o dzieciach dla których przygotowana zostanie bawialnia oraz sekcja z ubraniami, grami, zabawkami czy akcesoriami.

W Strefie Ciało zaprezentują się producenci naturalnych kosmetyków oraz partnerzy z bezpłatnymi usługami pielęgnacyjnymi i relaksacyjnymi. Slow Weekend to również Strefa Slow Food- miejsce spotkań przy wspólnym jedzeniu, ale również edukacja na temat nie marnowania jedzenia. Efektem będą pokazy gotowania z resztek jedzenia (Foodsharing Warszawa). Dodatkowo goście dowiedzą się jak powstaje zakwas na chleb (Piekarnia Piwoński), dowiedzą się jak stosować żywność konopną (Konopie w kuchni) czy poznają polskie superfood (Marieta Marecka i Kuchnia+).

Nowością w tym roku jest Targ Konopny, którego ideą jest edukacja i podnoszenie świadomości społeczeństwa, dotyczącej korzyści zastosowania produktów z konopi. Na gości czekają wystawcy z żywnością, lekami, kosmetykami, ubraniami czy tekstyliami.

Soho Factory to miejsce przyjazne zwierzętom, dla tego ponownie powstanie Strefa Zwierzaka organizowana wspólnie z Psiastkarnią. W jednym miejscu spotkają się wystawcy z szerokim asortymentem produktów dla czworonogów. Strefa Zwierzaka to nie tylko stoiska - to także warsztaty dla dzieciaków "Mój Przyjaciel Pies", spotkania z trenerami i behawiorystami. Do tego konsultacje z dietetykiem weterynarii i groomerem, który omówi zasady pielęgnacji psa i zdradzi jak dbać o pupila. Nie zabraknie w tym miejscu fundacji PSYgarnij - nie kupuj, przygarnij, która edukuje całe rodziny na temat świadomej adopcji zwierząt.

Slow Weekend to również troska o środowisko i odpowiedzialną modę. Każdy kto przyniesie do strefy edukacyjnej Fundacji WWF Polska oraz VIVE Group - VIVE! Drugie życie tkanin torbę używanych tekstyliów otrzyma nową torbę na ramię z kolekcji Adaptacja Mariusza Przybylskiego, która wyprodukowana została wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu oraz bez zużycia wody. Dodatkowo na odwiedzających czekać będą atrakcje edukacyjne związane z recyklingiem tekstyliów, wystawa uszytej z recyklingowych tkanin kolekcji - Transplantacja autorstwa Mariusza Przybylskiego oraz warsztaty DIY nie tylko dla najmłodszych.

Warsztatownia to już stały projekt Slow Weekendu, który ma na celu przybliżenie gościom idei Slow Life. W tym miejscu każdy może poczuć się jak wystawca Slow Weekendu i uszyć worek na maszynie Juki, uwić wianek wspólnie z firmą Amarant, stworzyć autorski nadruk z Bazgrołakami czy dowiedzieć się jak dbać o zioła z Pocket Garden. #KupujLepszeProdukty

Slow Weekend #7 - Lato!
Link do eventu: https://www.facebook.com/events/1291687114218614/
Miejsce: Soho Factory, Mińska 25, Warszawa
Godziny trwania: 11:00 - 19:00.
Wstęp na imprezę: bezpłatny.
Możliwość swobodnego poruszanie się przez osoby niepełnosprawne.
Miejsce przyjazne czworonogom.
Link do zdjęć: bit.ly/SWzdjecia

Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu Slow, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Ich główne projekty to: Slow Fashion, Slow Market, Slow Weekend oraz Jestem Slow.

powrót