Widelcem po mapie

Aktualności kuchni+

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Warszawa, 14.02.2017

Niecodzienne obiady na co dzień w drugim sezonie „365 obiadów Mariety Mareckiej”
Frittata z tego, co znajdziemy w lodówce, sorbet ananasowy z szampanem ...

Warszawa, 27.01.2017

Weź udział w konkursie i wystąp w hicie Kuchni+ „Zielona rewolucja Marty Dymek”
Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, poszukuje 12 gości specjalnych do ...

Warszawa, 09.11.2016

Kuchnia+ celebruje 10. urodziny i zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia
Przedstawiciele świata kulinariów, mody, filmu, muzyki, sportu i mediów licznie przybyli ...

Aktualności kulinarne

10 maja 2016

Konkurs Les Chefs en Or 2016

Do połowy maja można zgłosić swój akces w największym konkursie kulinarnym w Europie "Les Chefs en Or", organizowanym przez grupę Transgourmet (operatora marek Selgros Cash&Carry i Transgourmet). Pierwsza międzynarodowa edycja konkursu odbyła się dwa lata temu. W tym roku w kulinarne szranki w Paryżu obok zawodników z Francji staną przedstawiciele Szwajcarii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Austrii i Polski!

Konkurs "Les Chefs en Or" to wciąż nowe wydarzenie kulinarne w branży gastronomicznej w Polsce, które zyskuje coraz szerszą sławę. Dzieje się tak między innymi dlatego, że firma Transgourmet Polska intensyfikuje działania skierowane do HoReCa. Jednym z nich, ale bardzo istotnych także dla organizacji polskiej edycji konkursu jest zbudowanie Akademii Kulinarnej Transgourmet w Ożarowie Mazowieckim, która doskonale funkcjonuje już od ponad pół roku. Tam też już w połowie czerwca odbędzie się finał polskiej edycji konkursu "Les Chefs en Or" 2016, którego zwycięzcy jesienią pojadą do Paryża, by powalczyć o 10 tysięcy euro i staże w amerykańskich szkołach gastronomicznych.

Konkurs "Les Chefs en Or" skierowany jest do dwóch grup: kucharzy profesjonalistów, z co najmniej 5 letnim stażem pracy w zawodzie, oraz do uczniów, do 21 roku życia. Przebiega dwuetapowo. Każdy kraj, w którym działa Transgourmet, przeprowadza eliminacje, w wyniku których wyłania swoich reprezentantów do międzynarodowego finału w Paryżu.

Międzynarodowemu składowi jurorskiemu przewodniczy Thierry Marx, Executive Chef w Mandarin Oriental Paris, jeden z najwybitniejszych Szefów Kuchni w świecie, w 2006 roku wybrany Chef of the Year przez przewodnik GaultMillau i przez magazyn Le Chef, juror francuskiego TOP CHEF. Okrzyknięty także Królem gastronomii molekularnej. Od kilku lat Thierry Marx realizuje jedną ze swoich największych pasji, jaką jest prowadzenie własnej szkoły gastronomicznej w Paryżu. To także wspaniała okazja do spotkania z innymi topowymi szefami kuchni o światowej renomie jak Michel Roth czy Christian Le Squer!

Dla profesjonalistów i dla uczniów
Jeśli jesteś profesjonalnym kucharzem, nie obawiasz się rywalizacji, w której walka opiera się m.in. na daniu obowiązkowym z: polędwiczki jagnięcej, kapusty chińskiej (pak choi, bok choy), trawy cytrynowej, Transgourmet Quality - Mozzarella di Bufala Campana, powinieneś spróbować swych sił w polskich eliminacjach konkursu skierowanego do profesjonalistów. Jeśli jesteś uczniem szkoły gastronomicznej możesz wziąć udział w konkursie skierowanym właśnie do uczniów. Młodzi zawodnicy powinni wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami w przygotowaniu m.in. dania z kulbina, czerwonej komosy ryżowej, kumkwatu i miodu wielokwiatowego Transgourmet Quality.

Dodatkowo każdy zawodnik musi zaproponować jury danie dowolne, ale oparte wyłącznie na składnikach z oferty sprzedażowej Selgros Cash&Carry/Transgourmet. Termin przesyłania formularzy zgłoszeniowych i zdjęć potraw to 16 maja 2016. Spośród przesłanych zgłoszeń jury wybierze czterech młodzików i czterech profesjonalistów, finalistów polskich eliminacji konkursu "Les Chefs en Or".

Nagrody polskich eliminacji "Les Chefs en Or 2016":
PROFESJONALIŚCI:
1. Polski Finalista Konkursu: Puchar, wyjazd na finał konkursu do Paryża i 10.000 PLN
2. Nagroda: 6.000 PLN
3. Nagroda: 3.000 PLN
4. Nagroda: 1.500 PLN

UCZNIOWIE:
1. Polski Finalista Konkursu: Puchar, wyjazd (z opiekunem) na finał konkursu do Paryża, tygodniowy staż w renomowanej restauracji w Polsce oraz komputer typu PC lub laptop
2. Nagroda: wyjazd (razem z opiekunem) na finał konkursu do Paryża jako pomocnik laureata I nagrody w kategorii Profesjonaliści, tygodniowy staż w renomowanej restauracji w Polsce oraz tablet
3. Nagroda: tygodniowy staż w renomowanej restauracji w Polsce oraz smartphone
4. Nagroda: tygodniowy staż w renomowanej restauracji w Polsce

Szczegóły na stronach internetowych: www.selgros.pl/chefs-en-or-2016 oraz www.transgourmet.pl//konkurs_Les_Chefs_en_Or_2016
powrót