Zielona rewolucja Marty Dymek w Tajlandii

Aktualności kuchni+

Warszawa, 22.03.2018

Wielkanocne danie czy sportowa uczta? 4. sezon „365 obiadów Mariety Mareckiej” zaproponuje potrawę na każdą okazję
Codzienne przygotowywanie obiadów nie musi być żmudną rutyną. Z pomocą i ...

Warszawa, 15.02.2018

Szlifowanie kulinarnych diamentów w 5. sezonie autorskiego reality show Kuchni+ „Czy na pewno umiesz gotować?”
Zaskakujące kulinarne tricki, garść ciekawych porad i mnóstwo zabawnych sytuacji. Andrzej ...

Warszawa, 01.12.2017

Święta według Jamiego Olivera i nie tylko – spędź Boże Narodzenie z Kuchnią+
Jak sprawić, żeby wigilijny stół stał się naprawdę wyjątkowy? Jamie Oliver ...

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Aktualności kulinarne

30 kwietnia 2018

Konkurs Kucharz Doskonały

Wielkimi krokami zbliża się XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ?Kucharz Doskonały?. Finał konkursu odbędzie się 17 maja Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie. Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a nadrzędnym jego celem jest poprawa wizerunku i wyrównywanie szans społecznych tej grupy osób. Kuchnia+ jest patronem medialnym konkursu.

Pierwszy raz w historii "Kucharza Doskonałego" w kulinarne szranki staną również popularni i uwielbiani przez publiczność artyści z Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej z Rafałem Mroczkiem na czele. Finał konkursu poprowadzi Joanna Brodzik.

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników i uczniów placówek rehabilitacyjno-reintegracyjnych z terenu m.st. Warszawy. Tegoroczna edycja wydarzenia to rywalizacja 3-osobowych drużyn, zasilonych znanymi i lubianymi artystami. XII edycja to także czas na polskie menu z tradycyjną recepturą. Nad przygotowaniami do gali finałowej czuwać będą wolontariusze ze Szkoły Gastronomicznej przy ul. Poznańskiej 6/8, których wiedza i doświadczenie dostarczą dodatkowej inspiracji i motywacji w kulinarnej rywalizacji.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są w szczególny sposób narażone na wykluczenie społeczne oraz zawodowe. Brak doświadczenia i niepewność swoich możliwości blokuje rozwój ich potencjału i utwierdza wizerunek społeczny osób z niepełnosprawnością intelektualną jako grupy nieaktywnej zawodowo. Ponadto, konkurs pomoże zapobiec rutynie pracy i wypaleniu zawodowemu profesjonalistów wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną, gdyż jest to czas dla wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń.

Finał konkursu odbędzie się 17 maja 2018 r., w godzinach 10:00-14:00, w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie. W tegorocznej edycji udział wezmą gwiazdy - każda drużyna otrzyma wsparcie wylosowanego członka Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej, który dołączy do zespołu i razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną przygotowywać się będzie do konkursu.

Konkurs drugi rok z rzędu poprowadzi niezastąpiona Joanna Brodzik, zaś w jury zasiądą kucharze i eksperci kulinarni. Dodatkowo, podczas trwania gali finałowej, odbędą się także warsztaty i pokazy kulinarne.

Wydarzenie "Kucharz Doskonały" jest jednym z flagowych przedsięwzięć Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, animatora innowacyjnych projektów adresowanych do różnych grup osób wykluczonych społecznie. Partnerami, bez którego "Kucharz Doskonały" nie mógłby się odbyć w tym roku są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, Kitle.pl, Develey Polska, Fundacja MEDICOVER, SELGROS cash & carry, TransGourmet oraz ZSG im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego.

Pan Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, objął Konkurs patronatem honorowym. "Kucharz Doskonały" współfinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

powrót