Widelcem po mapie

Aktualności kuchni+

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Warszawa, 14.02.2017

Niecodzienne obiady na co dzień w drugim sezonie „365 obiadów Mariety Mareckiej”
Frittata z tego, co znajdziemy w lodówce, sorbet ananasowy z szampanem ...

Warszawa, 27.01.2017

Weź udział w konkursie i wystąp w hicie Kuchni+ „Zielona rewolucja Marty Dymek”
Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, poszukuje 12 gości specjalnych do ...

Warszawa, 09.11.2016

Kuchnia+ celebruje 10. urodziny i zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia
Przedstawiciele świata kulinariów, mody, filmu, muzyki, sportu i mediów licznie przybyli ...

Aktualności kulinarne

18 grudnia 2012

I półfinał BlogerChefa - w barwach mistrzów EURO 2012

Konkurs dla BlogerChef, który wystartował 1 listopada spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem w środowisku blogerów kulinarnych. Zgłoszeń i fanów na Facebooku przybywa każdego dnia. Wiadomo już, że pierwszy półfinał z gotowaniem na żywo odbędzie się w ekskluzywnym hotelu Mistral Sport będącym Centrum Pobytowym reprezentacji Hiszpanii – Mistrzów EURO 2012.

Od niespełna miesiąca blogerzy kulinarni mogą zgłaszać swoje propozycje dania głównego i przystawki lub dania głównego i deseru inspirowanego kuchnią śródziemnomorską. Spośród przesłanych przepisów wybranych zostanie osiem. Ich autorzy będą mieli okazję wspólnie ugotować zgłoszone dania. Pod okiem znanych szefów kuchni – Mirka Drewniaka oraz Jarosława Walczyka.

Gotowanie w barwach Hiszpanii

Półfinałowe gotowanie blogerów odbędzie się w czterogwiazdkowym hotelu Mistral Sport w Gniewinie k. Gdańska (http://hotelmistralsport.pl/). Jest on częścią centrum konferencyjno-sportowego, które gościło reprezentację Hiszpanii podczas EURO 2012. Malowniczo położony ośrodek zachwyca swym wystrojem – utrzymanym w barwach Mistrzów Europy i Świata w piłce nożnej. Myślę, że tak piękne miejsce będzie sprzyjało nie tylko konkursowemu gotowaniu, ale i integracji blogerów. Hotel ma niesamowity klimat. Nie brakuje w nim miejsca, by zaszyć się na herbatkę połączoną z wymianą kulinarnych doświadczeń, mówi organizatorka BlogerChefa Katarzyna Szatkowska.

Jeszcze sporo przed nami

Cieszymy się, że konkurs spodobał się blogerom. Wdzięczni jesteśmy również restauracjom, szefom kuchni, naszym patronom medialnym oraz partnerom za chęć współpracy. To dzięki nim przygotujemy jeszcze sporo niespodzianek dla uczestników – zapowiada Marek Bielski, organizator konkursu.

Do zobaczenia w Gniewinie

Nie pozostaje zatem nic innego jak przypomnieć blogerom kulinarnym, że do końca listopada mogą przesyłać przepisy na dania i desery kuchni śródziemnomorskiej, korzystając z aplikacji konkursowej dostępnej pod adresem: https://www.facebook.com/blogerchefpl. A następnie stworzyć je w Gniewinie, w murach komfortowego hotelu i restauracji Mistral Sport – wnętrza, które sprzyjają wyzwalaniu nowych pomysłów i pozytywnej energii oraz rozwijaniu kulinarnej pasji. Ponieważ kuchnia hotelu MistralSport specjalizuje się w daniach kuchni hiszpańskiej, uczestnicy konkursu będą mieli okazję wiele się o niej dowiedzieć. A wszystko już 19 stycznia 2013 r.

Blogerzy o konkursie

Adrianna Łabęda (http://karmel-itka.blogspot.com/): Konkurs BlogerChef to prawdziwa gratka dla blogerów. Sama jestem jedną z nich i oczywiście, biorę udział w konkursie. Według mnie jest to konkurs na najwyższym poziomie, przygotowany z rozmachem. Strasznie podoba mi się koncepcja całego przedsięwzięcia. Myślę, że BlogerChef daje naprawdę wspaniałą okazję na pokazanie swoich umiejętności, w połączeniu ze świetną zabawą, pasją blogerów kulinarnych i nutką rywalizacji. Każdy może się wykazać, udowodnić co potrafi i pokazać, że zna się na kuchni. Do tego wspaniałe nagrody. BlogerChef to inspirująca przygoda!

Marioła Grzęda (http://kulinarnepysznoscimolki.blogspot.com/): Zdecydowałam się na udział w konkursie bo gotowanie jest moim konikiem, pasją. I chcę ją rozwijać. Połączenie warsztatów i rywalizacji to świetna okazja do nauki oraz doskonalenia swoich umiejętności. Zwłaszcza, że oceniać nas będą profesjonaliści. Ten konkurs daje możliwość poznania smaków świata oraz ciekawych miejsc, ponieważ każdy etap to kuchnia innego regionu. Poza tym spotkania będą się odbywać w różnych miastach. Mam nadzieję na dobrą zabawę i poznanie ludzi zakręconych na punkcie kulinariów tak jak ja. Dla mnie będzie to przede wszystkim nauka połączona z dobrą zabawą. Będę robić to co kocham. Czyli gotować.

Grażyna Cholewicka (http://grazynagotuje.pl/): Konkurs „Bloger Chef” to dobry sprawdzian umiejętności dla blogerów kulinarnych, poza tym okazja do spotkań z innymi blogerami i wspólnego gotowania. Początkowe zadania polegają na napisaniu przepisu i dołączeniu do niego zdjęć – czyli tego, co robimy w notce na blogu. Tyle, że poddajemy to ocenie jury i możemy się dowiedzieć, co o naszych przepisach sądzą fachowcy. Dalsze etapy będą polegać na gotowaniu na żywo. To ciekawe doświadczenia - wcielić się na chwilę w rolę szefa kuchni i mieć do dyspozycji zespół gotujący dania z naszych przepisów albo być członkiem takiego zespołu i wspólnie pracować na sukces grupy.

Fanpage konkursu: https://www.facebook.com/blogerchefpl

powrót