Widelcem po mapie

Aktualności kuchni+

Warszawa, 06.10.2017

Rewolucja wraca do kuchni. „Zielona rewolucja Marty Dymek 5” premierowo w Kuchni+
Czy swojska brukselka może stać się tajskim przysmakiem? W kuchni Marty ...

Warszawa, 25.09.2017

Wybierz się w podróż po smakach jesieni z Kuchnią+
Jesienią w Kuchni+ zagoszczą smaki i aromaty z najróżniejszych zakątków świata. ...

Warszawa, 14.03.2017

Wiosenny powiew inspiracji w Kuchni+, Domo+ i Planete+
Produkcje własne Kuchni+, Domo+ i Planete+ całkowicie odmienią tegoroczną wiosnę. Nową ...

Warszawa, 14.02.2017

Niecodzienne obiady na co dzień w drugim sezonie „365 obiadów Mariety Mareckiej”
Frittata z tego, co znajdziemy w lodówce, sorbet ananasowy z szampanem ...

Warszawa, 27.01.2017

Weź udział w konkursie i wystąp w hicie Kuchni+ „Zielona rewolucja Marty Dymek”
Marta Dymek, autorka popularnego bloga Jadłonomia, poszukuje 12 gości specjalnych do ...

Warszawa, 09.11.2016

Kuchnia+ celebruje 10. urodziny i zwraca uwagę na problem marnowania jedzenia
Przedstawiciele świata kulinariów, mody, filmu, muzyki, sportu i mediów licznie przybyli ...

Aktualności kulinarne

23 czerwca 2017

Festiwal Smaków Food Trucków ponownie w Szczecinie!

Kubańskie kanapki, soczyste skrzydełek z autorskimi sosami, pyszna szarpana wieprzowina, francuskie naleśniki i hiszpańskie churros ? między innymi takie pyszności czekać będą 24 i 25 czerwca przy Galerii Gryf. Przed obiektem odbędzie się zlot cieszących się ogromną popularnością food trucków. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Mobilne restauracje podbijają serca Polaków, przemierzając cały kraj i serwując niebanalne dania kuchni całego świata. 24 i 25 czerwca food trucki zawitają do Szczecina w ramach Festiwalu Smaków Food Trucków.

Na parkingu przed Galerią Gryf, której właścicielem i zarządcą jest Carrefour Polska, każdy będzie mógł skosztować między innymi soczystych burgerów, meksykańskiej chimichangi, belgijski frytek czy pieczonych kasztanów. Nie zabraknie również słodkości, takich jak owoce w czekoladzie czy hiszpańskie churros.

Kulinarnemu wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje dodatkowe. Na festiwalu pojawi się pierwszy w Polsce Game Truck, czyli samochód wypełniony grami imprezowymi, rodzinnymi czy też logicznym marki Rebel. Odbędą się również zawody kulinarne z nagrodami w jedzeniu na czas m.in. półmetrowej zapiekanki, a uczestnicy wybiorą najsmaczniejszego food trucka festiwalu.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się w Szczecinie po raz czwarty. Ideą festiwalu jest promowanie różnorodnego, wykonanego z ogromną pasją oraz zgodnie z ideą Slow Food, jedzenia z food trucków. W nadchodzącej edycji udział weźmie ponad 20 ?restauracji na kółkach?, oferujących dania kuchni z różnych stron świata.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się na parkingu Galerii Gryf przy ulicy Wiosennej 32. Dań będzie można skosztować w sobotę 24 czerwca w godzinach 12.00 ? 21.00 oraz w niedzielę 25 czerwca w godzinach 12.00 ? 20.00. Wstęp bezpłatny! Szczegóły wydarzenia dostępne są na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/665776863593009

O Festiwalu Smaków Food Trucków
Festiwal Smaków Food Trucków to wydarzenie kulinarne, które po raz pierwszy odbyło się ponad 3 lata temu w Trójmieście. Celem festiwalu jest promowanie idei slow food, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, ?na oczach? klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. W Festiwalu Smaków Food Trucków biorą udział food trucki z całej Polski, które reprezentują kuchnie z różnych stron świata. Wydarzenie doczekało się 9. edycji w Trójmieście, 3. edycji w Poznaniu i w Szczecinie, jak również odbyło się m.in. w Olsztynie, Toruniu, Gorzowie czy Bydgoszczy. Festiwal Smaków jest również częścią duży eventów takich jak: Aerofestival w Poznaniu, Dni Morza w Szczecinie, Free Time Festiwal w Gdańsku, Jarmark św. Dominika, Piknik nad Odrą w Szczecinie i wiele więcej.

powrót