oglądaj również w nc+ GO


W nowej serii dokumentalnej "Kuchnia jak życie" zajrzymy przez uchylone drzwi do kuchni w zwyczajnych domach Europy i świata, aby odkryć różnorodność kultur i smaków. Poszukamy regionalnych specjałów na lokalnych targach i bazarach, odwiedzimy lokalne wytwórnie serów i winiarnie, przyjrzymy się codziennym zajęciom rolników, rybaków, pasterzy i rzemieślników. Bohaterami są zwykli ludzie, których twórcy serii odwiedzili w ich domach, sprawdzili co jedzą, jak żyją, jakie maja troski i jakie radości. Dzięki nim widzowie poznają tradycje i zwyczaje kultywowane od dziesiątek lat.

"Kuchnia jak życie" jest połączeniem dwóch gatunków: klasycznego programu kulinarnego, podającego przepisy na doskonałe dania, które można przygotować we własnej kuchni, z filmem dokumentalnym, który w rzetelny sposób przedstawia życie bohaterów.

Twórcy serii dotarli do najmniejszych miejscowości, w których to właśnie tradycja jest najbardziej żywa, w których sekrety kulinarne przekazywane są z pokolenia na pokolenie, gdzie ojcowie uczą swoich synów rzemiosła, a córki z matkami przygotowują posiłki dla całej rodziny. Na trasie "Kuchni jak życie" znalazły sie m.in.: Włochy, Hiszpania, Anglia, Grecja, Austria, Litwa, Białoruś, Szwecja, Rumunia i oczywiście Polska. Widzowie będą też mięli okazję zajrzeć do bardziej odległych domostw w Tunezji, Maroku, Argentynie, czy na Reunion - niewielkiej wyspie na Oceanie Indyjskim.

Seria "Kuchnia jak życie" udowadnia, że nie wszyscy żyją szybko i jedzą gotowe dania, że są na świecie miejsca, gdzie wciąż ważna rolę odgrywa lokalna tradycja i rodzinne zasiadanie do stołu.

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE