oglądaj również w nc+ GO


program kulinarny, Polska, 2010, 12 x 26

Madonna pije wino z Kanny, Bono je sushi certyfikowane przez rabinów, Donald Trump umawia się na biznesowe lunche w jednej z koszernych restauracji na Manhatanie, Steven Spielberg, Kate Moss, Sasha Baron Cohen też jedzą koszernie. Koszerność stała się w wielu środowiskach modą i oznaką intelektualnych poszukiwań. Malka Kafka w swoim programie odkrywa przed widzami tajemnice kuchni koszernej.

Jednym z prekursorów powrotu do tradycji przodków był Kirk Douglas, który prawie 20 lat temu, jako jeden z pierwszych celebrytów zrewidował swoje podejście do jedzenia. Paul Newman posunął się dalej i stworzył firmę produkującą koszerne wyroby spożywcze. Koszerność już dawno stała się wyznacznikiem stylu w Stanach Zjednoczonych. Również w Europie kuchnia koszerna święci triumfy, w Polsce jednak niewiele się o niej mówi, nie ma też restauracji koszernych... Program Malki przybliża zjawisko kosheru, gospodyni zaprasza w podróż po żydowskim świecie ukazując jego różnorodność. W warszawskiej kuchni Malka przygotowuje swoje autorskie dania koszerne z dostępnych w Polsce produktów.

Malka Kafka jest Żydówką, jej mąż Izraelczykiem. Poznali się przez internet i zdecydowali wspólnie mieszkać w Warszawie. Prowadzą otwarty dom, przyjaciele często odwiedzają ich, by wspólnie biesiadować. Malka świetnie gotuje, posiada wiedzę na temat koszerności, judaizmu, świata żydowskiego i gotowania. W kwietniu 2010 roku Malka otworzyła "Tel Aviv" - pierwszą koszerną kawiarnię w Centrum Warszawy.

gospodyni programu: Malka Kafka

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

tessa1 9 lat temu

[quote inzela napisała 18.02.2011 13:35]
Błagam, gdzie można kupić krajalnice do cebuli, taką jak ma prowadząca program:)
[/quote]
Prowadząca używa produktów Tupperware są super i gorąco polecam.

EwaL_Kr 9 lat temu

Nie jestem znawcą kuchni (koszernej), więc nic mi do merytoryki. Natomiast bardzo razi mnie "polszczyzna" prowadzącej. Mówimy: "Do zupy dodam pokrojoną marchewkę, pietruszkę" a nie " Do zupy dodaję pokrojonej marchewki, pietruszki".
Jeszcze wieloma "kwiatkami" pani prowadząca nas raczy. Panni Molko a może by tak na jakiś kurs poprawnej polszczyzny się udac?

yaga 9 lat temu

Powiem tak, Kuchnia.tv moge ogladac 24h na dobe... z malymi wyjatkami. Ten program jest wlasnie takim wyjatkiem. Koszernosc to pewne zasady np. nie laczc miesa z mlecznymi wyrobami lub nie gotowac w mlecznych garnkach miesnych potraw. ale ten program mial chyba przyblizyc kuchnie zydowska tak?czy nie ?Bo jesli tak to robi to w sposob bardzo nieudolny.

myszsza 9 lat temu

To zmieniaj, wolna wola. Jest wiele programów, których nie oglądam, nie tylko na kuchni.tv. Ale do głowy by mi nie przyszło napisać: "temu komuś podziękujemy". Bo może komuś się podoba, a ja mam wybór kilkudziesięciu innych programów. Oglądanie kuchni nonstop nie jest obowiązkowe. Dodam, że taki tekst jest po prostu niegrzeczny. A właściwie to chamski.

androgynes 9 lat temu

[quote myszsza napisała 03.04.2011 12:43]
Zawsze można zmienić kanał. Proszę wypowiadać się w swoim imieniu, bo mi się program podoba i nie życzę sobie decydowania za mnie. Trochę więcej luzu.
[/quote]
ale niestety ja również jak widzę "koszer macher" jestem zmuszona zmienić kanał.

smakosz1 9 lat temu

Odbiegając trochę od tematu proszę moją ulubioną Marylę Musidłowską o powrót do przepisów kuchni polskiej.Wszyscy nasi kucharze popisują się znajomością kuchni włoskiej,hiszpańskiej,francuskiej itd.Przepisy naszej kuchni nie są wcale gorsze.Trzeba je tylko trochę odtłuścić.Pani Maryla robiła też swego czasu pyszne przetwory.Idzie powoli czas na robienie kompotów,dżemów i innych pyszności.Może pani Maryla przypomniała by młodym mamom że dzieci karmi się nie tylko sokami Kubuś Play i "pomysłami na" z proszku.

myszsza 9 lat temu

Zawsze można zmienić kanał. Proszę wypowiadać się w swoim imieniu, bo mi się program podoba i nie życzę sobie decydowania za mnie. Trochę więcej luzu.

szczecinek 9 lat temu

nędzny program,małointeresujacy,tej pani dziekujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ulla7 9 lat temu

Tej Pani już podziękujemy. Do łoże na bilet do Izraela ;) Pa, pa

ulla7 9 lat temu

Lubi bohaterki żydowskie bo są krwiste! Tylko, podcinają gardło. Oglądam KUCHNIE TV od początku ale tak okropnego programu jeszcze tu nie było. Co ona bredzi?

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE