oglądaj również przez internet

Jose Andres prosto z Hiszpanii


(Made in Spain with Jose Andres), seria dokumentalna, USA, 2008, 26 x 30

Hiszpańskie tapas, paella, tortilla, gazpacho, sangria, jamon... Brzmi znajomo, ale co, z czym i jak? Seria "Jose Andres prosto z Hiszpanii" wprowadza widzów Kuchni.tv w świat smaków i aromatów kraju Cervantesa i Dali'ego. Hola!

Woń szafranu, dźwięki flamenco, najważniejsze miejsca związane z hiszpańska kulturą i historią w połączeniu z pełnym werwy szefem kuchni, przygotowującym same pyszności to przepis na prawdziwą fiestę!

Znany szef kuchni Jose Andres zabiera widzów w pyszną podróż po 17. regionach Hiszpanii celem odkrycia lokalnych smaków i poznania dobrodziejstwa kulinarnego tego kraju. W każdym odcinku szef kuchni prezentuje przepisy, które widzowie z łatwością mogą powtórzyć w swoich domach. Podczas wyprawy Andres spotyka ekspertów kulinarnych, producentów serów, winiarzy i restauratorów, którzy opowiadają o tajnikach hiszpańskich delikatesów. Gospodarz programu przygotowuje dania z ryb, aromatyczną potrawkę rodem z kraju Basków, odwiedza najciekawsze miejsca w Madrycie, w Walencji odkrywa tajemnicę prawdziwej paelli, a w Andaluzji próbuje tapas, czyli prawdziwych hiszpańskich przekąsek i sherry. Po powrocie do domu w Waszyngtonie Jose Andres pokazuje, jak przygotować hiszpańskie pyszności, zdradzając przy tym niezliczone triki, które pomogą uzyskać niepowtarzalny smak. "Proste składniki traktowane z należytym szacunkiem, połączone ze sobą zawsze zaprocentują wyśmienitym daniem" - to mantra szefa kuchni.

Jose Andres urodził się w Hiszpanii, szkolił się pod okiem "najlepszego z najlepszych" - Ferrana Adrii w jego restauracji El Bulli. Potem przeniósł się do Stanów i osiedlił w Waszyngtonie. W Ameryce otworzył kilka restauracji z kuchnią hiszpańską, między innymi słynną, serwującą tapas Jaleo, którą opisano w Washington Post, nazywając Andresa mistrzem tapas. Mówi się o nim, że zaraził Amerykanów miłością do smaków rodem z kraju corridy i flamenco i pokazał, że kuchnia hiszpańska może gościć na każdym stole.

gospodarz programu: Jose Andres

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE