oglądaj również w nc+ GO

Jamie przemierza Amerykę


seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2009, 6 x 60

Jamie Oliver wyrusza na wyprawę po USA, aby poznać różnorodność smaków amerykańskiej kuchni oraz odwiedzić najdalsze zakątki kraju, do których rzadko docierają turyści.

Podczas podróży Jamie spotyka ludzi, którzy opowiadają mu fascynujące historie i dzięki nim poznaje kulturę, nie tylko kulinarną Ameryki. Jamie odwiedza Luizjanę, w Nowym Orleanie rozmawia z lokalną ludnością, dla której wspólne celebrowanie posiłków jest bardzo ważnym elementem codziennego życia. W południowej części stanu, w Cajun, sprawdzi, jak smakuje mięso krokodyla. Kolejnym przystankiem jest Nowy Jork. Jamie bywa tam średnio 10 razy wciągu roku, jednak nigdy nie udało mu się wyjechać poza Manhattan. Tym razem jest inaczej. Rezygnuje z pięciogwiazdkowych hoteli i najlepszych restauracji i udaje się na poszukiwanie małych lokalnych barów, których można dobrze zjeść. Po czasie spędzonym w wielkim mieście, przychodzi czas na odpoczynek na łonie natury. Oliver odwiedza rezerwat Indian Navajo, gdzie z przerażeniem odkrywa, że dziedzictwo kulinarne rdzennych mieszkańców Ameryki jest zagrożone. Na mapie jego trasy jest jeszcze Georgia, jeden z najbiedniejszych stanów w kraju, Los Angeles, gdzie zaledwie kilka mil od Hollywood odwiedza osiedle meksykańskich emigrantów i Wyoming, Górach Skalistych, gdzie czeka na niego rodeo.

"Jamie w Ameryce" to kulturowa i kulinarna podróż do Stanów, która zachwyci nie tylko smakoszy ale również miłośników podróży. Jamie Oliver znany przede wszystkim z wielu programów kulinarnych, w których zachęcał widzów do odkrycia swoich kuchni na nowo oraz założenia własnego warzywnego ogródka. Prowadzi także programy z misją. Jamie Oliver jest zdobywcą nagrody BAFTA oraz innych prestiżowych wyróżnień.

gospodarz programu: Jamie Oliver

www.jamieoliver.com

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

mrowa 10 lat temu

ja tez juz czekam na ten program

snoozy 10 lat temu

Dopiero ma byc.To nowy program Jamiego.Nie moge się doczekac

migotka333 10 lat temu

A to już było, czy dopiero będzie ???
Nie mogę znaleźć w programie :-)

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE