oglądaj również przez internet

magazyn, Polska, 2011, 6 x 26


Tomasz Jakubiak w swoim pierwszym kulinarnym programie postara się zmienić smaki Polaków i przekonać ich do rodzimych, sezonowych produktów.

Polska obfituje w doskonałe produkty sezonowe - te dostępne tylko przez kilka miesięcy w roku, świeże, nieskalane wielokilometrowym transportem, produkowane na małą skalę. Można z nich stworzyć pyszne dania, które niczym nie ustępują specjałom kuchni francuskiej czy włoskiej.

Tomasz Jakubiak, kulinarny globtrotter, kucharz z powołania, miłośnik dobrego jedzenia zaprasza widzów w niezwykłą podróż po kraju. Jego celem jest znalezienie najlepszych lokalnych i sezonowym produktów. Szef kuchni odkryje świat rolników i ich małych zielonych gospodarstw, tajemnice serowarstwa, wybierze się na polowanie i połów ryb. Kamera będzie towarzyszyć gospodarzowi programu, który podejrzy producentów żywności podczas ich codziennych zajęć, by sprawdzić od czego zależy słodycz truskawek, dlaczego oscypek najlepiej smakuje w czerwcu i jak rosną szparagi. Razem z Tomaszem widzowie mają szansę zgłębić tajemnice lokalnych smaków, które będą inspiracją do stworzenia wyśmienitych dań.

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE