oglądaj również w nc+ GO


Fred Chesneau, francuski podróżnik i amator dobrego jedzenia wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której dotrze do najbardziej dzikich i ukrytych miejsc na świecie, aby skosztować oryginalne potrawy, podejrzeć w jaki sposób są przygotowywane, a przede wszystkim dobrze się bawić. W kolejnych odcinkach serii odwiedzimy cztery kraje. W pierwszym gospodarz wybiera się do Tajlandii, gdzie z pasją odkrywa tajskie smaki docierając do samego serca tego kraju. Drugi odcinek to Brazylia, królestwo "fusion food". To właśnie w kuchni brazylijskiej łączą się smaki i aromaty całego świata. Znajdziemy wpływy kuchni portugalskiej, indyjskiej, afrykańskiej, arabskiej a nawet włoskiej i niemieckiej. Tytułowy Globe-cooker miał niepowtarzalną szansę spróbować wszystkich rodzajów potraw przygotowywanych w odległych zakątkach tego wielkiego kraju. Od Rio do Salvadore de Bahia, przez Belem i bajecznie kolorowy, największy w Ameryce Południowej targ Ver-o-Peso do Amazonii, Rio Grande aż po Sao Paolo.

Celem podróży w trzecim odcinku są Indie, gdzie kuchnia jest kolorowa, ostra, różnorodna a nade wszystko bardzo smaczna. Każdy region ma swoje własne potrawy, charakteryzujące się odmiennym smakiem i zapachem. Mnogość przypraw, składników i aromatów, a także technik przygotowywania dań, często całkiem odmiennych od znanych w Europie powoduje, że kuchnia indyjska uważana jest za jedną z bardziej egzotycznych.

W czwartym odcinku wyruszamy w fascynującą podróż po Maroku na spotkanie z typową kuchnią arabską, która jednak zapożyczyła pewne składniki, takie jak oliwki i oliwę, orzechy, owoce i zioła z Andaluzji, a przyprawy z Indonezji. Mimo wielu zapożyczeń dania takie jak tadżin, kuskus czy hariria kojarzą się tylko z Marokiem.

Globe-cooker to prawdziwa podróż kulinarna, podczas której oprócz lokalnych specjałów widzowie będą mogli poznać kulturę, zwyczaje i tradycje poszczególnych miejsc.

gospodarz programu: Fred Chesneau

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE