oglądaj również przez internet


seria poradnikowa, Polska, 2008, 10 x 26

Wraz z nadchodzącą wiosną zaczynamy myśleć o szczupłej sylwetce. Kuchnia.tv przygotowała dla swoich widzów nowy program poradnikowy, w całości poświęcony dietom i zasadom zdrowego żywienia.

Bohaterami Dietosfery są kobiety i mężczyźni w różnym wieku, którzy zgłosili się do programu i odważyli się przyznać do swoich największych kulinarnych grzechów. Każdy z uczestników przygotował amatorski materiał filmowy przedstawiający swój styl życia i nawyki żywieniowe. Wszystkim potrzebna jest rada dietetyka: jedni chcą zmienić rozmiar ubrania, inni zdrowo się odżywiać. Wśród bohaterów programu znajdą się m.in. aktywne kobiety, które walczą z 5 kilogramami nadwagi, osoby otyłe, młode mamy, które chciałyby wrócić do dawnej formy, miłośnicy słodyczy, wegetarianie, mężczyźni którzy za pomocą diety chcieliby nabrać masy mięśniowej, czy tacy, którzy stronią od jakichkolwiek form aktywności fizycznej za to przepadają za piwem i słonymi przegryzkami...

Program prowadzi Dorota Szelągowska, niezwykle błyskotliwa i energetyczna dziennikarka z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu programów telewizyjnych. Natomiast naszym ekspertem w dziedzinie żywienia człowieka jest Magdalena Jarzynka, która po obejrzeniu materiałów filmowych nakręconych przez uczestników programu, analizuje konkretny przypadek i w każdym odcinku udziela porad i wskazówek dwóm wybranym osobom. W programie widzowie znajdą odpowiedzi na pytania ile kalorii zawiera np. lampka czerwonego wina i jak długo trzeba robić makijaż lub jeździć na rowerze, żeby je spalić. Dietosfera bierze też pod lupę najbardziej absurdalne diety i obala mity dotyczące sposobów odchudzania. W programie prezentowane są też przepisy na pyszne dania, które przygotowuje Witek Iwański, młody kucharz, uhonorowany tytułem Odkrycie Kulinarne 2007 magazynu Kuchnia.

Magda Jarzynka jest znaną specjalistką ds. żywienia człowieka, ekspertem z zakresu dietetyki. Ukończyła studia na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, specjalizuje się w dietoprofilaktyce i dietoterapii chorób cywilizacyjnych (takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, otyłość). Zajmuje się także dietoterapią dzieci i młodzieży. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, w prowadzeniu szkoleń, wykładów oraz prelekcji dla dzieci i młodzieży. Jest współwłaścicielką specjalistycznej Poradni Dietetycznej Dietosfera w Warszawie.

gospodynie programu: Dorota Szelągowska i Magdalena Jarzynka

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE