oglądaj również w nc+ GO


(Ever wondered about food), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2007, 18 x 30

Czy wiecie, że papryka ma więcej witaminy C niż pomarańcze? Dlaczego sok z cytryny zagęszcza mleko kokosowe? Jakie jest najbardziej popularne warzywo na świecie? Czy banany faktycznie mogą pomóc w zwalczeniu kaca?

Kulinarna pasja i naukowe zacięcie to podstawowe składniki serwowanej przez Kuchnię.tv nowej serii "Czego nie wiecie o..." . Gospodarz programu, Paul Merrett, bierze pod lupę w swojej kuchni najpopularniejsze produkty spożywcze, takie jak mleko, ser, jaja, ziemniaki, grzyby, owoce morza czy miód. Sprawdza ich właściwości, odkrywa historię i przygotowuje doskonałe potrawy. W każdym odcinku wypowiadają się specjaliści od spraw żywienia, historycy zajmujący się jedzeniem i cała rzesza ekspertów, którzy mogą dorzucić kilka ciekawostek o danym produkcie. Merrett udziela praktycznych wskazówek jak przechowywać artykuły spożywcze i zabawia widzów ciekawostkami o wpływie miodu na urodę egipskiej królowej, czy wpływie kształtu torebki herbacianej na smak naparu. Dodatkowym elementem wyróżniającym wśród ten program serii kulinarnych są inscenizacje przedstawiające rys historyczny danego produktu.

Paul Merrett swój kulinarny kunszt rozwijał pod czujnym okiem Gary'ego Rhodesa i Petera Kromberga, znanych angielskich szefów kuchni. Praktykował w najlepszych angielskich restauracjach zdobywając reputację specjalisty w dziedzinie kuchni brytyjskiej okraszonej wpływami azjatyckimi. Jest gospodarzem kilku telewizyjnych serii kulinarnych wyprodukowanych przez telewizję BBC. Został wyróżniony dwoma gwiazdkami Michelina, przyznawanych najlepszym szefom kuchni na świecie.

gospodarz programu: Paul Merrett

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Inne programy prowadzącego

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE