oglądaj również przez internet


seria poradnikowa, Polska, 2007, 6 x 25

Kuchnia.tv przygotowała dla swoich widzów specjalną niespodziankę - sześcioodcinkowy program w całości poświęcony daniom świątecznym. Święta, święta, święta! Boże Narodzenie za pasem! Choinka, prezenty i wigilijny stół, na którym nie może zabraknąć 12 dań.

Dania prezentowane w "Babeczkach wigilijnych" będą ciekawą propozycją zarówno dla zwolenników nowoczesnej kuchni jak i konserwatystów. Wigilijny stół kojarzy się oczywiście z tradycyjnymi daniami, ale dlaczego by nie dodać do klasycznego postnego barszczu uszek z anchois?! Co powstanie z połączenia dwóch zupełnie odmiennych wizji świąt Bożego Narodzenia? Ten program to konfrontacja tradycji z kosmopolitycznym podejściem do Świąt Bożego Narodzenia. W kuchni spotkają się dwie panie: doświadczona specjalistka od kuchni polskiej Hanna Szymanderska, dziennikarka, autorka ponad trzydziestu książek kulinarnych, między innymi "Polska Wigilia" i Gosia Polańczyk - założycielka projektu kulinarnego Funkyfood promującego "kuchenny freestyle". Pani Hanna Szymanderska w swoich publikacjach sięga do przepisów dawnej kuchni polskiej, natomiast Gosia Polańczyk gotuje spontanicznie, kreatywnie i kolorowo. To zapowiedź pysznych Świąt!

W każdym odcinku zostaną przedstawione dwa dania. Jedno klasyczne, tradycyjne, niczym z wigilijnego stołu naszych prababek, drugie nowoczesne, nieco zwariowane ale nie mniej świąteczne. Program będzie emitowany od 17 do 22 grudnia.

gospodynie programu: Gosia Polańczyk i Hanna Szymanderska

Wszystkie serie tego programu obejrzysz na Platformie CANAL+

Zamów Platformę CANAL+

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE