Koreańskie smaki w Kuchni+

29 października 2015

Doenjang, bibimbap, kimchi i bulgogi. To nie są nazwy miejscowości w Korei Południowej. To mało znane w Polsce potrawy tamtejszej kuchni, pełne unikalnych smaków i interesujących aromatów. Widzom Kuchni+, autorskiego kanału tematycznego nc+, przybliży je brytyjska dziennikarka kulinarna Gizzi Erskine. 18 listopada o 18:00 na antenie stacji wystartuje seria „Gizzi Erskine odkrywa koreańską kuchnię”.

Dania z Półwyspu Koreańskiego zyskują na popularności i coraz częściej goszczą w jadłospisach świata zachodniego. Kuchnia ta ma walory nie tylko smakowe, ale też zdrowotne, a jej dużym atutem jest również prostota.

Kuchnia+ zabiera widzów w podróż po Korei Południowej wraz z Gizzi Erskine. W każdym odcinku prowadząca odwiedza wybrany zakątek Kraju Spokojnego Poranka i prezentuje potrawy z nim związane. W ten sposób można poznać m.in. takie specjały jak bibimbap, czyli ryż z warzywami, wołowiną i jajkiem, z dodatkiem pasty z papryczek chili. Gizzi pokaże także kimchi, potrawę z kiszonych warzyw oraz sposób przygotowania fermentowanych papryczek. Odkryje, co się pije w Korei i wyjaśni, na czym polega sukces lokalnej wołowiny stosowanej m.in. w bulgogi.

Gizzi Erskine to urodzona w Szkocji szefowa kuchni i dziennikarka kulinarna, pisząca dla prestiżowej brytyjskiej gazety „The Independent”. Skończyła Leiths School of Food and Wine. W Wielkiej Brytanii jest kojarzona z kilku programów telewizyjnych, w tym ze znanego widzom Kuchni+ „Gotuj i chudnij”. Jest autorką książek kucharskich.


„GIZZI ERSKINE ODKRYWA KOREAŃSKĄ KUCHNIĘ”
PREMIERA: SOBOTY, OD 14 LISTOPADA, O 18:00

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE