Jamie Oliver i Jimmy Doherty powalczą o brytyjskie jedzenie w kuchni+

21 lutego 2014

W sobotę, 22 marca o 21:05 kuchnia+ zaprosi na premierę nowego programu Jamiego Olivera. W serii „Jamie & Jimmy’s Food Fight Club” słynnemu szefowi kuchni towarzyszy jego przyjaciel Jimmy Doherty.

„Jamie & Jimmy’s Food Fight Club” to czteroodcinkowa seria prowadzona przez znanego widzom kuchni+ Jamiego Olivera i jego kolegę jeszcze z czasów dzieciństwa, Jimmy’ego Doherty’ego. Gospodarze otwierają bar „Food Fight Club” na Southend Pier w Essex. W każdej odsłonie serii Jamie i Jimmy wyjeżdżają z miasta, by odwiedzić jedno z państw Europy i porównać wyspiarskie potrawy i produkty z ich kontynentalnymi odpowiednikami. Relacje z zagranicznych wypraw są przeplatane eksperymentami Jimmy’ego i wizytami gości specjalnych w ich barze. W ten sposób widzowie śledzą nie tylko zagraniczne wojaże, ale także perypetie w nadmorskim lokalu tytułowych bohaterów.

W pierwszym odcinku popularni Brytyjczycy jadą do Francji i zabierając ze sobą sery zestawią je z tamtejszymi wyrobami. Z kolei bar na molo w Essex odwiedza satyryk Alan Carr, a Jimmy sprawdza, czy żołnierze z Wysp są w stanie przełknąć ciasto z mięsnymi odpadami. W drugiej odsłonie widzowie zobaczą prowadzących w walce o umieszczenie wyspiarskich kiełbasek w jednej z bawarskich restauracji. Gościem „Food Fight Club” będzie natomiast słynna aktorka Gwyneth Paltrow, która specjalnie z tej okazji przygotuje makaron. W trzecim odcinku dwaj Brytyjczycy jadą do Włoch, by tam udowodnić wyższość rodzimego puddingu nad włoskimi deserami. Do ich baru tym razem zawita popularny prezenter telewizyjny Jonathan Ross. W ostatniej części serii Jamie i Jimmy skonfrontują belgijskie piwo z wyrobem z Wysp, a na molo w Essex odwiedzi ich muzyk i piosenkarz Gary Barlow.

W rankingu pięciu najchętniej oglądalnych w kuchni+ produkcji zagranicznych od 2013 roku aż dwie pozycje to serie z udziałem Jamiego Olivera: „Wielka włoska wyprawa Jamiego” (ponad 81 tysięcy widzów) i „15 minut Jamiego” (ponad 71 tysięcy widzów).

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-03-12

Kuchnia daleka i bliska - nowe programy Anthony’ego Bourdaina, Jamesa Martina i Mariety Mareckiej w kwietniu w Kuchni+

W kwietniu amatorzy gotowania będą mogli poznać kuchnię odległych zakątków świata, m.in. Urugwaju, Butanu czy Nowej Funlandii – a to za sprawą o...

Czytaj więcej

2019-01-30

Kulinarne SOS w marcu na antenie Kuchni+

W marcu Kuchnia+ przygotowała zestaw programów dla tych, którzy kochają dobre jedzenie, ale nie mają czasu lub brakuje im umiejętności, aby przyrządzi...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE