„Dobry, zły i głodny”. Teksański „Top Chef 9” kuchni+

29 stycznia 2014

W niedzielę, 9 lutego o 18:20 kuchnia+ wyemituje premierowo pierwszy odcinek 9. sezonu popularnego amerykańskiego programu „Top Chef”. Tym razem uczestnicy show rozpoczną swoje zmagania w Teksasie, a wśród gości specjalnych znajdzie się m.in. słynna aktorka Charlize Theron i piosenkarka Patti LaBelle.

Amerykański „Top Chef” to jeden z najpopularniejszych programów w Stanach. Od pierwszego sezonu zgromadził na swoim koncie dwie prestiżowe statuetki Emmy i aż 22 nominacje do tej nagrody. Format polega na kulinarnej rywalizacji pomiędzy uczestnikami programu. Ich kuchenne wyczyny oceniane są przez specjalne jury.

9. sezon wprowadza kilka zmiana w strukturze reality show. Tym razem twórcy programu zabierają widzów i uczestników na Dziki Zachód. W Teksasie ekipa odwiedzi m.in. Dallas, San Antonio i Austin. W pierwszym odcinku widzowie będą mogli śledzić zmagania aż 29 osób, z których tylko 16 awansuje do dalszej części programu. W kolejnych odsłonach uczestnicy będą musieli sprostać serii trudnych zadań, w tym: przygotować meksykańską ucztę, zrobić potrawę z niezwykle ostrych papryczek, zaserwować obiad dla teksańskiej elity i stworzyć koncept restauracji od początku do końca. Do zadań „Quickfire” i „Eliminacje” doszła jeszcze jedna konkurencja – „Last Chance Kitchen”, która pozwala na powrót do programu jednej z osób, która już odpadła. Na czas finałowej rozgrywki ekipa programu przeniesie się do Kanady. Poza prestiżem i popularnością zwycięzca otrzyma 125 tysięcy dolarów.

Wysiłki pretendentów do tytułu będzie oceniać jury oraz goście specjalni. Prowadzącą program jest znana aktorka i autorka książek kucharskich Padma Lakshmi. Szefem jury będzie Tom Colicchio, niezwykle popularny w Stanach juror, właściciel restauracji New York City's Gramercy Tavern. Obok niego zasiądzie także Gail Simmons, ekspert ds. żywności z magazynu „Food & Wine”, Emeril Lagasse, szef kuchni 13 restauracji i znany prezenter programów kulinarnych, a także Hugh Acheson, uczestnik 3. edycji show „Top Chef: mistrzowie” i szef takich restauracji jak Five & Ten, The National, Gosford Wine i Empire State South. Gośćmi specjalnymi w programie będą m.in. aktorka Charlize Theron, postać satyryczna Pee-wee Herman i popularna piosenkarka Patti Labelle.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE