kuchnia+ i MiniMini+ z nominacją do Eutelsat TV Awards

3 października 2013

Międzynarodowe jury ekspertów z branży medialnej przyznało kuchni+ i MiniMini+ nominacje w prestiżowym, międzynarodowym konkursie kanałów tematycznych Eutelsat TV Awards. Są to jedyne polskie kanały docenione w tym roku.

Konkurs Eutelsat TV Awards istnieje od 1998 roku i jest organizowany przez Eutelsat, europejskiego operatora satelitarnego. Co roku, międzynarodowe jury wybiera najlepsze pod względem programowym i najbardziej innowacyjne kanały tematyczne dostępne na satelitach Eutelsatu. Nagrody przyznawane są w 9 kategoriach tematycznych. Wybierany jest także najciekawszy program oraz laureat publiczności. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na uroczystej gali, która odbędzie się 15 listopada w Wenecji.

- Jesteśmy pierwszą i jedyną w Polsce telewizją o gotowaniu i jedzeniu. Pozwala nam to wyznaczać na rynku trendy związane ze sztuką kulinarną. Nominacja pokazuje, że nasza strategia zbudowana w oparciu o produkcje własne i bliski kontakt z widzem poprzez m.in. social media jest dobrze postrzegana. Wskazuje na to np. ostatni rekord oglądalności „Jakubiaka lokalnie”, ale też decyzja europejskich ekspertów – mówi Joanna Albin, brand manager kanałów lifestyle’owych kuchnia+ i DOMO+.

W tym roku kuchnia+ znalazła się wśród trzech nominowanych stacji w kategorii „lifestyle”, a MiniMini+ zostało dostrzeżone w kategorii kanałów dziecięcych.

- MiniMini+ to telewizja tworzona przede wszystkim z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Wyróżniki stacji to bezpieczeństwo i edukacja. Oznaczają one brak agresywnych treści na antenie oraz staranność w dobieraniu bajek i programów. Te dwa elementy sprawiły, że MiniMini+ zostało uznane przez widzów za najlepszą telewizję dziecięcą w ogólnopolskim plebiscycie Telekamery 2013. Nominacja do Eutelsat TV Awards, trzecia w historii MiniMini+, dowodzi, że ta strategia jest też dobrze odbierana w Europie – stwierdza Agata Papis, brand manager kanałów dziecięcych MiniMini+ i teleTOON+/HYPER+.

Wraz z ogłoszeniem nominacji zostało jednocześnie uruchomione głosowanie na Nagrodę Publiczności (The People’s Choice Award). Biorą w nim udział wszystkie zgłoszone kanały, w tym: kuchnia+ i MiniMini+. Swój głos na te kanały, ale też np. na ale kino+, można oddać przez internet na stronach: http://bit.ly/17vysH1 (kanały lifestyle’owe), http://bit.ly/1fKXgAM (kanały dziecięce) i http://bit.ly/18SpL88 (kanały filmowe).

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-03-12

Kuchnia daleka i bliska - nowe programy Anthony’ego Bourdaina, Jamesa Martina i Mariety Mareckiej w kwietniu w Kuchni+

W kwietniu amatorzy gotowania będą mogli poznać kuchnię odległych zakątków świata, m.in. Urugwaju, Butanu czy Nowej Funlandii – a to za sprawą o...

Czytaj więcej

2019-01-30

Kulinarne SOS w marcu na antenie Kuchni+

W marcu Kuchnia+ przygotowała zestaw programów dla tych, którzy kochają dobre jedzenie, ale nie mają czasu lub brakuje im umiejętności, aby przyrządzi...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE