kuchnia+ food film fest świętuje 5. urodziny

30 września 2013

W piątek, 22 listopada, wystartuje przegląd filmów kulinarnych kuchnia+ food film fest. Będzie to już piąta edycja imprezy organizowanej przez kanał kuchnia+. W tym roku po raz pierwszy przegląd zagości aż w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Z tej okazji stacja przygotowała specjalny festiwalowy cykl filmowy.

Tradycyjnie, kuchnia+ food film fest będzie trwał cały weekend, tym razem od 22 do 24 listopada. Pierwszy raz w historii odbędzie się w czterech miastach. Oprócz Warszawy i Poznania, gdzie ma już kilkuletnią tradycję, zawita także do Gdańska i Wrocławia.

– Szczególnie traktujemy tę edycję przeglądu, bo to już piąty raz kiedy wraz z uczestnikami kuchnia+ food film fest zasiadamy do tej wyjątkowej filmowej uczty. Aby dodatkowo podgrzać atmosferę przygotowaliśmy dla widzów specjalny cykl filmowy na antenie naszej stacji – mówi Joanna Albin, brand manager kanału kuchnia+, organizatora i inicjatora przeglądu.

W każdą sobotę, począwszy od 19 października stacja zaprezentuje filmy pokazywane na poprzednich edycjach kuchnia+ food film fest. Pierwszą pozycją będzie dokument „O gotowaniu i innych marzeniach”, opowiadający o peruwiańskiej kulturze i kuchni. Tydzień później, 26 października widzowie obejrzą „Skosztuj z kosza” o zjawisku freeganizmu. Z kolei 2 listopada będzie można zobaczyć „Ostatni walc w elBulli”, zapis ostatnich dni istnienia słynnej restauracji. W sobotę, 9 listopada kuchnia+ zaprezentuje film „Natura, kobiety i wino”. Kulminacją będzie weekend poprzedzający festiwal. 16 i 17 listopada osoby oczekujące na przegląd obejrzą „Trzy gwiazdki” o słynnych oznaczeniach w branży gastronomicznej i „Bydło - prawdziwe życie krów” o tych pozornie mało interesujących zwierzętach. Na antenowe atrakcje mogą liczyć także osoby, które nie będą mogły wybrać się na 5. kuchnia+ food film fest. W festiwalowy weekend kanał pokaże „Tost. Historię chłopięcego głodu” i „Najlepszego kucharza świata”.

kuchnia+ food film fest to wyjątkowy przegląd filmowy prezentujący produkcje poświęcone gotowaniu, sztuce kulinarnej i społecznemu znaczeniu jedzenia. Jego ideą jest przybliżenie widzom świata kulinariów, a także jego kulis. Pokazom w kinie towarzyszą poczęstunki związane z tematyką danego filmu. kuchnia+ food film fest to również szereg wydarzeń specjalnych odbywających się w ramach festiwalu, w tym dyskusje z ekspertami i twórcami filmów, imprezy dla dzieci oraz inne bardziej uroczyste imprezy. Popularność imprezy rośnie z roku na rok. W czwartej edycji uczestniczyło ponad 6 tysięcy gości. Filmy prezentowane w ramach przeglądu są następnie emitowane na antenie kanału kuchnia+.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

2019-06-19

Poszukiwacze doskonałych smaków - Damian Kordas i Jagna Niedzielska w trzeciej serii „Widelcem po mapie”

Chcesz zobaczyć swoją ulubioną knajpkę w telewizji? To proste! Daj tylko znać Damianowi i Jagnie. "Widelcem po mapie 3" to kulinarna podróż po Polsce...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 19,99 zł przez 5 mies. ZAMÓW ONLINE