„Posmakuj design” z DOMO+ i kuchnią+

18 lipca 2013

„Posmakuj design” to cykl trzech wakacyjnych spotkań dla architektów i smakoszy, wokół stołu i filmu z nutą dizajnu w tle, których współorganizatorem są DOMO+ i kuchnia+. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 25 lipca o 19:00. Dla gości gotować będzie gwiazda kuchni+ Tomek Jakubiak, o dizajnie opowie Maria Semczyszyn z DOMO+, a wieczór zakończy projekcja autorskiego dokumentu stacji „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”.

Spotkania z cyklu „Posmakuj design” odbywać się będą w czwartki 25 lipca, 29 sierpnia i 26 września, na skwerze pomiędzy Instytutem Mechaniki Precyzyjnej a Defabryką, przy ul. Duchnickej 3 na warszawskim Żoliborzu. Podczas pierwszego spotkania, 25 lipca, uczestnicy będą mogli skosztować grilla przygotowanego przez Tomka Jakubiaka i Bartosza Hebę, zapoznać się z tradycją browarnictwa i spróbować świeżo warzonego piwa z Czarnkowa. Dla najmłodszych adeptów sztuki kulinarnej przygotowano specjalne warsztaty „Dzieciaki od kuchni”.

Wieczorem Maria Semczyszyn, prowadząca w DOMO+ „Home-staging mieszkania do sprzedania”, wytłumaczy, co wspólnego ma kuchnia i dizajn oraz jaką rolę pełni ogień w domu. Na zakończenie wieczoru, goście obejrzą produkcję DOMO+ „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”. Film Małgorzaty Olimpii Świderskiej opisuje dzieje rodzimego wzornictwa od początku XX w. po czasy współczesne. Pokazuje najlepsze prace polskich projektantów – twórców przedmiotów codziennego użytku, które stały się symbolami swoich czasów.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny, rozsyłany drogą mailową i dostępny na stronach i profilach FB patronów medialnych. W przypadku złej pogody organizatorzy zastrzegają sobie przeniesienie terminu wydarzenia lub zmianę jego formuły.

Obok DOMO+ i kuchni+ partnerami akcji są Internity, ABB, GEBERIT, Defabryka, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Browar Czarnków, BioBox i Weber, a patronami medialnymi Futu, Designteka.pl, Designitpoland.pl, LoungeMagazyn, Male Man, Chilli Zet, Sophisti i Elle Decoration.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-03-12

Kuchnia daleka i bliska - nowe programy Anthony’ego Bourdaina, Jamesa Martina i Mariety Mareckiej w kwietniu w Kuchni+

W kwietniu amatorzy gotowania będą mogli poznać kuchnię odległych zakątków świata, m.in. Urugwaju, Butanu czy Nowej Funlandii – a to za sprawą o...

Czytaj więcej

2019-01-30

Kulinarne SOS w marcu na antenie Kuchni+

W marcu Kuchnia+ przygotowała zestaw programów dla tych, którzy kochają dobre jedzenie, ale nie mają czasu lub brakuje im umiejętności, aby przyrządzi...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE