„Posmakuj design” z DOMO+ i kuchnią+

18 lipca 2013

„Posmakuj design” to cykl trzech wakacyjnych spotkań dla architektów i smakoszy, wokół stołu i filmu z nutą dizajnu w tle, których współorganizatorem są DOMO+ i kuchnia+. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 25 lipca o 19:00. Dla gości gotować będzie gwiazda kuchni+ Tomek Jakubiak, o dizajnie opowie Maria Semczyszyn z DOMO+, a wieczór zakończy projekcja autorskiego dokumentu stacji „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”.

Spotkania z cyklu „Posmakuj design” odbywać się będą w czwartki 25 lipca, 29 sierpnia i 26 września, na skwerze pomiędzy Instytutem Mechaniki Precyzyjnej a Defabryką, przy ul. Duchnickej 3 na warszawskim Żoliborzu. Podczas pierwszego spotkania, 25 lipca, uczestnicy będą mogli skosztować grilla przygotowanego przez Tomka Jakubiaka i Bartosza Hebę, zapoznać się z tradycją browarnictwa i spróbować świeżo warzonego piwa z Czarnkowa. Dla najmłodszych adeptów sztuki kulinarnej przygotowano specjalne warsztaty „Dzieciaki od kuchni”.

Wieczorem Maria Semczyszyn, prowadząca w DOMO+ „Home-staging mieszkania do sprzedania”, wytłumaczy, co wspólnego ma kuchnia i dizajn oraz jaką rolę pełni ogień w domu. Na zakończenie wieczoru, goście obejrzą produkcję DOMO+ „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”. Film Małgorzaty Olimpii Świderskiej opisuje dzieje rodzimego wzornictwa od początku XX w. po czasy współczesne. Pokazuje najlepsze prace polskich projektantów – twórców przedmiotów codziennego użytku, które stały się symbolami swoich czasów.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny, rozsyłany drogą mailową i dostępny na stronach i profilach FB patronów medialnych. W przypadku złej pogody organizatorzy zastrzegają sobie przeniesienie terminu wydarzenia lub zmianę jego formuły.

Obok DOMO+ i kuchni+ partnerami akcji są Internity, ABB, GEBERIT, Defabryka, Instytut Mechaniki Precyzyjnej, Browar Czarnków, BioBox i Weber, a patronami medialnymi Futu, Designteka.pl, Designitpoland.pl, LoungeMagazyn, Male Man, Chilli Zet, Sophisti i Elle Decoration.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

2019-06-19

Poszukiwacze doskonałych smaków - Damian Kordas i Jagna Niedzielska w trzeciej serii „Widelcem po mapie”

Chcesz zobaczyć swoją ulubioną knajpkę w telewizji? To proste! Daj tylko znać Damianowi i Jagnie. "Widelcem po mapie 3" to kulinarna podróż po Polsce...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 19,99 zł przez 5 mies. ZAMÓW ONLINE