Spotkanie pasjonatów sztuki kulinarnej: 4. edycja kuchnia+ food film fest

25 sierpnia 2012

W dniach 26-28 października w Warszawie i w Poznaniu, już po raz czwarty, kuchnia+ zaprosi amatorów i pasjonatów sztuki kulinarnej, na autorski przegląd kuchnia+ food film fest, jedyną taką imprezę w Polsce.

Każda kolejna edycja kuchni+ food film fest gromadzi rosnącą liczbę uczestników. W ubiegłym roku w pokazach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział ponad 4 tysiące osób. W tym roku stacja planuje bogaty program pokazów i imprez, spotkania z bohaterami i twórcami filmów, ekspertami i autorytetami branży gastronomicznej, poczęstunki dla widzów związane z tematyką filmów, kiermasz, warsztaty kulinarne dla dzieci i inne wydarzenia specjalne.

W programie 4. kuchnia+ food film fest znajdą się filmy dokumentalne z Europy, Ameryki Północnej i Azji oraz jeden film fabularny. Zostaną zaprezentowane m.in. obraz „Najlepszy kucharz świata” o półrocznych przygotowaniach duńskiego szefa kuchni do konkursu „Bocuse d'Or”. 36-letni Rasmus Kofoed od ośmiu lat marzy o wygraniu najbardziej prestiżowego konkursu w dziedzinie gastronomii i zdobyciu miana najlepszego szefa kuchni na świecie. Hiszpański dokument „Ostatni walc w elBulli” pokazuje ostatnie dni słynnej elBulli, która pięciokrotnie zdobywała tytuł najlepszej restauracji świata. Słynny szef kuchni - Ferran Adrià przygotowuje pożegnalną kolację dla obecnych i byłych współpracowników, w menu której znajduje się m.in. „Pêche Melba” przygotowana w hołdzie ojcu nowoczesnej kuchni Auguste Escoffierowi. Włoski film „Natura, kobiety i wino” kreśli portret niezwykłych producentek ekologicznego, organicznego wina. Cztery kobiety zdradzają skrywane tajemnice winnic i opowiadają o produkowanym przez siebie winie, które jest ich największą dumą i chlubą ich ziemi.

Przez cały czas trwania 4. kuchnia+ food film fest będzie czynny „Smakowity Kiermasz” lokalnych, polskich przysmaków. Drugiego dnia przeglądu, w sobotę 27 października, odbędzie się śniadanie, podczas którego uczestnicy spróbują produktów regionalnych dostawców. W niedzielę rano, 28 października, kuchnia+ zorganizuje kulinarne warsztaty dla dzieci, a wieczorem „Filmową Kolację” zamykającą imprezę.

Tradycyjnie już, filmy prezentowane na przeglądzie zostaną wyemitowane na antenie kanału kuchnia+ w ramach cyklu kuchnia+ food film fest.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE