NOWOŚCI W OFERCIE REKLAMOWEJ CANAL+ CYFROWEGO

22 sierpnia 2012

Od połowy sierpnia CANAL+ Cyfrowy wprowadził nowe, niestandardowe formy reklamowe - jako pierwsza telewizja w Polsce umożliwia emisję fotokodów na antenie kanałów premium CANAL+ i tematycznych, od września oferować będzie także formaty w dwóch autorskich aplikacjach mobilnych platformy CYFRA+: „Program TV CYFRY+” i „Przepisy kuchni+”.

Wraz z rozwojem usług mobilnych i internetowych CANAL+ Cyfrowy S.A. poszerza portfolio usług reklamowych, w tym o nowatorską na polskim rynku emisję fotokodów w autorskich programach CANAL+, CANAL+ SPORT, CANAL+ GOL, CANAL+ WEEKEND oraz stacjach tematycznych: ale kino+, PLANETE+, kuchnia+ i DOMO+.

CANAL+ Cyfrowy wykorzystuje nowoczesne technologie, aby oferować polskim widzom produkt o najwyższych standardach programowych, emisyjnych i technicznych. Jednocześnie chcemy umożliwić reklamodawcom bogate i zdywersyfikowane formy dotarcia do atrakcyjnej grupy docelowej – użytkowników doceniających nowatorskie formy komunikacji i coraz chętniej korzystających z technologicznych innowacji – mówi Marek Staniszewski, Dyrektor Wykonawczy Pionu Marketingu CANAL+ Cyfrowego. O znacznym potencjale reklamowym oferowanych formatów świadczy szybko rosnące zainteresowanie odbiorców np. naszymi aplikacjami na urządzenia mobile - od momentu uruchomienia notują one stały wzrost liczby pobrań i instalacji na systemach Android i iOS – dodaje Staniszewski.

Kwadratowe pola z naniesionym kodem graficznym (QR code) emitowane w najbardziej popularnych programach własnych kanałów CANAL+ Cyfrowego, można odczytać za pomocą telefonu, smartphone’a lub tabletu z wbudowaną kamerą internetową i zainstalowaną specjalną aplikacją. Na 30 sekund przed emisją kodu na antenie pojawia się informacja z prośbą o przygotowanie urządzeń. Po odczytaniu kodu, użytkownik jest kierowany na stronę wskazaną przez reklamodawcę.

W ramach nowych form reklamowych w aplikacjach mobilnych reklamodawcy będą mieli do dyspozycji dwa rodzaje banerów. Format stały, dostępny w wersji klikalnej, która przekierowuje do Landing Page klienta lub jego strony wykonanej w technologii mobilnej. Druga możliwość to baner ekspandowy, który po interakcji użytkownika poszerza objętość. Format ten pozwala na zastosowanie reklam niestandardowych wykonanych w technologii HTML5, która umożliwia wykorzystanie odtwarzaczy video, map i galerii.

Projekt koordynuje Kamila Windak, pełniąca obowiązki kierownika Działu Reklamy spółki CANAL+ Cyfrowy, a sprzedaż nowych formatów reklamowych CYFRY+ prowadzi biuro reklamy mediów tematycznych Atmedia.

Aplikacje mobilne CYFRY+

Aplikacje CYFRY+ są specjalnie przystosowane do przeglądania za pomocą urządzeń mobilnych (telefonów komórkowych, smartphone’ów, tabletów).

„Program TV CYFRY+” to podręczny, mobilny przewodnik telewizyjny zawierający listę wszystkich kanałów dostępnych na CYFRZE+ wraz z ich ramówkami. Aplikacja zawiera m.in. wyczerpujące opisy, możliwość przypominania o wydarzeniach antenowych, wyszukiwarkę programów i podgląd wybranych zapowiedzi filmowych.

„Przepisy kuchni+” to mobilna i lżejsza wersja bogatej zakładki „Przepisy” ze stronywww.kuchniaplus.pl. Użytkownicy mogą korzystać z bazy ponad 1100 przepisów prezentowanych na antenie stacji. Aplikacja pozwala na selekcję przepisów wg ich rodzaju, kraju pochodzenia, programu lub prowadzącego, zapamiętywanie ulubionych potraw i dzielenie się nimi na Wykopie, Facebooku, Google+ lub Twitterze.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2020-10-02

Smaki października w Kuchni+

Gdy za oknem mokro, chłodno i szaro zapraszamy przed telewizory do oglądania naszych polskich produkcji.

Czytaj więcej

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE