"Warsztaty smaku kuchni+" - Grzegorz Łapanowski pokaże polską kuchnię lekką i zdrową

19 kwietnia 2012

Piątą edycję „Warsztatów smaku kuchni+”, która odbędzie się w Warszawie w dniach 27-29 kwietnia br., poprowadzi Grzegorz Łapanowski, popularny kucharz i propagator zdrowej żywności, gospodarz autorskiej serii kuchni+ „Ł’apetyt”.

Szkolenie będzie poświęcone klasycznej, polskiej kuchni, ale w nowej, zdrowszej odsłonie. Łapanowski pokaże uczestnikom warsztatów jak unowocześnić tradycyjne potrawy. Zarejestrowany w tym czasie dwuodcinkowy program „Warsztaty smaku kuchni+: Ł’apetyt z Grzegorzem Łapanowskim” zostanie wyemitowany 12 i 19 maja 2012 o 15:00. Ponadto, od 26 maja w soboty o 15:00 kuchnia+ wyemituje trzy odcinki serii „Warsztaty smaku kuchni+: wyjadacze” z udziałem zwycięzców szkolenia.

„Warsztaty smaku kuchni+” to projekt łączący naukę gotowania pod okiem polskich gwiazd kulinariów, występ w reality show oraz możliwość zaprezentowania się w specjalnym odcinku programu „Warsztaty smaku kuchni+: wyjadacze”. Uczestniczy zostają wyłonieni w drodze konkursu. Poprzednie edycje programu obejrzało już ponad pół miliona osób.

W piątej edycji „Warsztatów smaku kuchni+” adepci kulinarni przesyłali autorskie przepisy na zdrowe dania z kuchni klasycznej, spośród których jury kuchni+ wybrało 10 najciekawszych potraw. Autorzy wybranych przepisów zostali zaproszeni na warsztaty z Grzegorzem Łapanowskim, kulinarnym patriotą i miłośnikiem zdrowej kuchni, który podzieli się z nimi wiedzą o ekologicznych produktach i pokaże jak przygotowywać tradycyjne posiłki w wersji „light”.

Uczestnicy profesjonalnego szkolenia będą mogli zaprezentować swoje kulinarne umiejętności przed kamerą kuchni+ i otrzymają od stacji prezenty przydatne w dalszym rozwijaniu gastronomicznych zainteresowań.

Dotychczas odbyły się cztery edycje „Warsztatów smaku kuchni+”. Podczas pierwszych Tomasz Jakubiak uczył przyrządzania potraw z ryb, drugie szkolenie o polskiej kuchni prowadził Adam Chrząstowski, trzecie - poświęcone słodkościom, Bożena Sikoń, a czwarte, dotyczące potraw azjatyckich, Gosia Molska.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2020-10-02

Smaki października w Kuchni+

Gdy za oknem mokro, chłodno i szaro zapraszamy przed telewizory do oglądania naszych polskich produkcji.

Czytaj więcej

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE