CYFRA+ W INTERNECIE, INTERNET W DEKODERACH CYFRY+

21 września 2011

Już w listopadzie CANAL+ Cyfrowy uruchamia nowe, bezpłatne usługi web TV – własne kanały tematyczne i ekskluzywne relacje sportowe CANAL+ dostępne on-line, a także bogaty serwis programów na życzenie. Dodatkowo, dekodery PVR uzyskają nowe funkcje internetowe, a dekodery SAGEM HD możliwość podłączenia zewnętrznego dysku i funkcje PVR.

„Jako telewizja i platforma premium, chcemy naszym klientom oferować jak najbogatszy produkt. Dlatego uruchamiamy bezpłatnie, nowe, atrakcyjne usługi. Z jednej strony możliwość oglądania naszych kanałów w internecie, z drugiej możliwość korzystania z rozmaitych aplikacji internetowych na dekoderach CYFRY+” - mówi Beata Mońka, Prezes Zarządu spółki CANAL+ Cyfrowy, operatora platformy.

Od 11 listopada kanały tematyczne produkowane przez CANAL+ Cyfrowy oraz futbol z oferty CANAL+ - mecze T-Mobile Ekstraklasy i lig zagranicznych dostępne będą w Internecie na zasadzie live streamingu. Dodatkowo, platforma zaoferuje serwis programów na życzenie: CANAL+ i własnych kanałów tematycznych oraz HBO, a wkrótce także kanałów innych nadawców. Przed końcem roku przez Internet dostępna będzie także usługa CYFRA+ VOD.

Jeszcze w listopadzie na dekoderach PVR CYFRY+ zostanie zainstalowane oprogramowanie umożliwiające dostęp do szeregu usług internetowych bezpośrednio przez terminale podłączone do sieci. W pierwszej kolejności będzie to Internetowe Centrum Abonentów – ICA, serwisy muzyczne i portal zakupowy. Sukcesywnie dodawane będą kolejne aplikacje internetowe.

Nowością będzie także wzbogacenie dekoderów Sagem HD w funkcję PVR poprzez podłączenie przez USB zewnętrznej pamięci. W ten sposób terminale, które dotychczas nie miały funkcji zatrzymywania i nagrywania programów staną się de facto dekoderami PVR.

„Nowe usługi otwierają przed abonentami platformy zupełnie nowe możliwości. Klienci CYFRY+, logując się do serwisu za pośrednictwem komputera, będą mogli z dowolnej lokalizacji oglądać przez Internet kanały platformy lub programy „na życzenie”. Jednocześnie użytkownicy dekoderów PVR, nie ruszając się sprzed telewizora zyskają możliwość korzystania z wybranych usług internetowych” – mówi Jakub Jagiełka, Dyrektor Działu Nowych Technologii spółki CANAL+ Cyfrowy.

Na żywo przez Internet
W ramach serwisu internetowego CYFRA+ ONLINE abonenci CYFRY+ będą mogli bez dodatkowych opłat oglądać na żywo kanały PLANETE+, Kuchnia+, Domo+, teleTOON+/ HYPER+, MiniMini+, a także zobaczyć wydarzenia sportowe transmitowane przez CANAL+, m.in. wszystkie mecze T-Mobile Ekstraklasy, a także relacje z rozgrywek najsilniejszych lig europejskich - angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej.

Programy na życzenie
W serwisie CYFRA+ ONLINE dostępna będzie znana abonentom CYFRY+ usługa CANAL+NA ŻYCZENIE, a w niej filmy fabularne i dokumentalne, programy własne stacji, magazyny sportowe oraz mecze piłkarskie. W sekcji kanałów tematycznych znajdą się programy z ramówek ale kino+, PLANETE+, Kuchni+, Domo+ , teleTOON+/ HYPER+ i MiniMini+, a wkrótce również propozycje innych nadawców. Serwis zawierać też będzie usługę SERIALE W HBO z najnowszymi produkcjami tej stacji.

Internet w dekoderach CYFRY+
Już w listopadzie CANAL+ Cyfrowy udostępni nową wersję oprogramowania dekoderów PVR, dzięki której terminale wyposażone w sieciowe wyjścia zyskają wiele nowych funkcji. Użytkownicy PVR-ów będą mogli za pośrednictwem swoich dekoderów łączyć się m.in. z Internetowym Centrum Abonenta, odwiedzać internetowe serwisy muzyczne, czy zakupowe.

CYFRA+ VOD w Internecie
W internetowym serwisie VOD, który zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku, będzie można zobaczyć najnowsze filmy kinowe. Oferta powstanie w oparciu o poszerzoną bibliotekę CYFRA+ VOD, m.in. o pozycje z portfolio Monolith Films i innych dystrybutorów. Opłaty za usługę naliczane będą w systemie post-paid i doliczane do rachunku abonenckiego.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2020-10-02

Smaki października w Kuchni+

Gdy za oknem mokro, chłodno i szaro zapraszamy przed telewizory do oglądania naszych polskich produkcji.

Czytaj więcej

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i prawie 130 innych kanałów? Pakiet Optimum+ za 49,99 zł/mies ZAMÓW ONLINE