Kuchnia.tv Food Film Fest - pierwszy w Polsce przegląd filmów kulinarnych

19 sierpnia 2009

W październiku 2009 Kuchnia.tv zrealizuje nowy, autorski projekt - przegląd filmów kulinarnych - Kuchnia.tv Food Film Fest.


W programie imprezy znajdą się pokazy filmowe oraz spotkania ze znawcami i miłośnikami sztuki kulinarnej, a także specjalistami problematyki żywienia.

Pierwsza edycja Kuchnia.tv Food Film Fest odbędzie się w warszawskim kinie Kultura w dniach 23 – 25 października. Zaprezentowane zostaną obrazy dokumentalne twórców z Europy i Stanów Zjednoczonych. Pokazom towarzyszyć będą panele dyskusyjne związane z tematyką filmów.

Kuchnia.tv Food Film Fest ma na celu przybliżenie polskiej widowni szeroko pojętej kultury kulinarnej. „Chcemy opowiedzieć o „wielkiej kuchni” i różnorodności smaków, która się w niej kryje, o jedzeniu jako jednej z największych i najbardziej dostępnych przyjemności dnia codziennego” – mówi Małgorzata Seck, dyrektor zarządzająca Kuchni.tv. „Nie będziemy jednak uciekać od tematów problematycznych. W programie znajdą się filmy pokazujące, jak powstaje kupowane przez nas jedzenie, jakie są skutki społeczne, środowiskowe i kulturowe uprzemysłowienia procesu wytwarzania żywności oraz jak wielki wpływ na jakość naszego życia ma to, co kładziemy na naszych talerzach” – dodaje Seck. Podczas spotkań towarzyszących przeglądowi powstanie okazja do dyskusji na temat kondycji rodzimej kultury kulinarnej i tematów jej pokrewnych.

Projekt Kuchni.tv wpisuje się w światowe trendy i jest reakcją na rosnące zainteresowanie sztuką kulinarną również w Polsce. Filmy poruszające tematy związane z żywnością znalazły swoje miejsce m. in. na festiwalach filmowych w Berlinie, Bolonii i Nowym Jorku.

Uroczyste otwarcie przeglądu Kuchnia.tv Food Film Fest odbędzie się 23 października w warszawskim kinie Kultura.

Informacje o Kuchnia.tv Food Film Fest wkrótce na www.kuchnia.tv.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE