KUCHNIA.TV, MINIMINI, ZIGZAP I PLANETE POSZERZAJĄ ZASIĘG

9 lutego 2007

Spółka CANAL+ Cyfrowy i UPC Polska podpisały umowę dotyczącą obecności kanałów tematycznych Kuchnia.tv, MiniMini, ZigZap i PLANETE w sieci UPC.

Kuchnia.tv i MiniMini dostępne będą dla wszystkich abonentów Pakietu Pełnego UPC. ZigZap pojawi się w Pakiecie Pełnym na początek w Warszawie i Krakowie. PLANETE natomiast poszerzy dotychczasowy zasięg w sieci UPC o kolejnych 16 miejscowości.

Po dołączeniu UPC kanały produkowane przez CANAL+ Cyfrowy docierają do: Kuchnia.tv – 1,9 mln abonentów, MiniMini – 3,1 mln abonentów, ZigZap – 2,1 mln abonentów, PLANETE – 2,8 mln abonentów.

Kuchnia.tv to pierwszy w Polsce kanał kulinarny, prezentujący przystępną i inspirującą kuchnię z całego świata. Kanał prezentuje m.in. programy Jamiego Olivera, najpopularniejszego obecnie szefa kuchni na świecie, a także produkcje własne – „Para w kuchni” rodzeństwa Agnieszki i Marcina Kręglickich oraz prowadzony przez Jacka Sikorę program o deserach „Słodki drań”. Uzupełnieniem anteny jest bogaty serwis internetowy www.kuchnia.tv. Kanał uruchomiono we wrześniu 2006. Zaledwie po miesiącu działalności został uznany za Debiut Roku podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Dostępny jest na platformie cyfrowej CYFRA+ oraz w 21 sieciach kablowych.

MiniMini jest jedynym polskim kanałem telewizyjny dla najmłodszych widzów. To kanał bez przemocy, agresji i brutalności. Programy konsultowane są z psychologami i pedagogami już na etapie ich tworzenia. Miesięcznik „Mam Dziecko” przyznał MiniMini tytuł SUPERPRODUKT 2006. Kanał dostępny jest w 318 sieciach kablowych na terenie całego kraju oraz na platformie CYFRA+. W związku z wprowadzeniem kanału przygotowano atrakcyjne konkursy dla abonentów UPC.

ZigZap to unikalna stacja dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Produkuje i emituje własne, autorskie programy, których tematami przewodnimi są moda, sport, muzyka, wydarzenia kulturalne oraz interaktywne wywiady ze znanymi osobami. W ofercie programowej ZigZapa znajdują się również popularne seriale z najlepszych światowych wytwórni filmów dla młodzieży. W wieczornym paśmie codziennie od 21.00 do 01.00 nadawany jest Hyper - jedyny w Polsce blok programowy poświęcony w całości grom video, anime oraz najnowszym tendencjom multimedialnym. Kanał jest dostępny w 303 sieciach kablowych w całej Polsce oraz na platformie CYFRA+.

PLANETE jest pierwszym kanałem dokumentalnym tworzonym w Polsce. Prezentuje starannie wyselekcjonowane filmy dokumentalne z całego świata i na każdy temat, zawsze w odniesieniu do człowieka, zgodnie z hasłem "Świat tworzy człowiek". W każdym tygodniu PLANETE zaprasza na ponad 20 godzin premierowych filmów emitowanych w ramach wieczorów tematycznych. Kanał dostępny jest w 292 sieciach kablowych i na platformie CYFRA+.

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. to jedna z wiodących spółek na polskim rynku medialnym, operator platformy cyfrowej CYFRA+, a także nadawca kanałów telewizyjnych: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport/CANAL+ Sport HD, serwisu weekendowego CANAL+ Sport2 oraz kanałów ale kino!, ZigZap/Hyper, MiniMini, PLANETE i Kuchnia.tv. Kanały nadawane przez CANAL+ Cyfrowy obecne są w 350 sieciach telewizji kablowej w całej Polsce. Firma umacnia pozycję lidera na rynku praw telewizyjnych, rozbudowuje bazę abonencką platformy CYFRA+ oraz wprowadza usługi w oparciu o nowe technologie, takie jak DSL, mobile TV czy HDTV. www.canalpluscyfrowy.pl

UPC Polska jest wiodącym dostawcą potrójnej usługi: telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych. W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się ponad 1,9 mln gospodarstw domowych w ośmiu największych aglomeracjach miejskich i wielu mniejszych miastach. W grudniu 2006 roku UPC Polska miała około miliona abonentów telewizji kablowej, ponad 200 000 użytkowników internetu i ponad 60 000 klientów usługi telefonicznej. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK).

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE