„PARA W KUCHNI” NA ANTENIE KUCHNI.TV

6 października 2006

W sobotę 30 września ruszyła Kuchnia.tv, a w niedzielę, 8 października kanał rozpoczyna emisję autorskiego programu rodzeństwa Agnieszki i Marcina Kręglickich „Para w kuchni”.

Program ma stać się inspiracją i ekranowym przewodnikiem dla polskich miłośników gotowania. „Para w kuchni” prezentuje nowoczesną polską kuchnię – kosmopolityczną, nieunikającą obcych wpływów. Autorzy starają się przełamywać kulinarne stereotypy i znaleźć odpowiedź na pytania: Czy istnieje płeć smaku? Czy to prawda, że mężczyźni wolą ostre potrawy, a domeną kobiet jest fantazja i wyrafinowanie? Czy miłość do słodyczy to cecha płci pięknej, czy raczej mężczyzn? W programie znalazły się ciekawe międzynarodowe przepisy dostosowane do polskich realiów. Agnieszka i Marcin spierają się o wyższość swoich pomysłów i wskazują, co w potrawach rodzeństwa zrobiliby inaczej. W poszczególnych odcinkach koncentrują się na takich tematach, jak np.: nowe produkty, podróże kulinarne, słynne dania związane z postaciami historycznymi, potrawy okolicznościowe, afrodyzjaki, zdrowie i diety, odkryte na nowo polskie tradycje, niezapowiedziani goście czy też kulinarne „perwersje” (czy można podać śledzia z bitą śmietaną?). „Para w kuchni” to program adresowany do wszystkich widzów pragnących zgłębiać nowoczesną sztukę kulinarną, szukających inspiracji, otwartych na nowe smaki międzynarodowej kuchni oraz eksperymenty kulinarne.

„Gotujemy, bo kochamy to robić. Uczymy się od naszych szefów kuchni, dużo podróżujemy, inspirujemy się kuchnią świata. Często gotujemy dla przyjaciół. Będziemy pokazywać nasze proste, szybkie i bardzo praktyczne dania” – mówią o swoim programie autorzy.

Agnieszka i Marcin Kręgliccy potrafią być zgodnie kooperującymi wspólnikami w interesach, ale zdarza się, że drą koty jak typowe rodzeństwo – to kochające, to nienawidzące się za chwilę. Są barwną i świetnie uzupełniającą się parą. Ona to nowoczesna, operatywna, silna, zdecydowana kobieta, lekko feminizująca matka dwojga dzieci. Lubi kuchnię lekką, zmysłową, opartą głównie na warzywach. On – czarujący mężczyzna, który kocha mocne smaki, krwiste befsztyki, dobre wino i szybkie samochody. Wspólnie prowadzą siedem restauracji.

Kuchnia.tv to pierwszy w Polsce kanał kulinarny, prezentujący przystępną i inspirującą kuchnię z całego świata. Nadawany jest od 7 rano do 1:30 w nocy. W ciągu dnia prezentuje głównie programy poradnikowe, z kolei w prime time (18:00-23:00) dominują pasma tematyczne. Uzupełnieniem anteny jest bogaty serwis internetowy www.kuchnia.tv Kanał dostępny jest na platformie CYFRA+ oraz w sieci TV kablowej Aster. Producentem i nadawcą kanału jest spółka CANAL+ Cyfrowy.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

2019-06-19

Poszukiwacze doskonałych smaków - Damian Kordas i Jagna Niedzielska w trzeciej serii „Widelcem po mapie”

Chcesz zobaczyć swoją ulubioną knajpkę w telewizji? To proste! Daj tylko znać Damianowi i Jagnie. "Widelcem po mapie 3" to kulinarna podróż po Polsce...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 19,99 zł przez 5 mies. ZAMÓW ONLINE