KUCHNIA.TV STARTUJE 30 WRZEŚNIA

20 września 2006

30 września 2006 wystartuje Kuchnia.tv, pierwszy kanał kulinarny w Polsce, prezentujący przystępną i inspirującą kuchnię z całego świata. Producentem i nadawcą kanału jest spółka CANAL+ Cyfrowy.

Kuchnia.tv to propozycja dla widzów poszukujących nowych smaków, dla których jedzenie jest przyjemnością, a gotowanie sztuką i rozrywką.

Grupą docelową są przede wszystkim kobiety w wieku od 20 do 45 lat, kanał ma jednak trafiać do wszystkich osób ciekawych świata i otwartych na nowe smaki. W ofercie znajdą dla siebie coś zarówno wyrafinowani smakosze, jak i osoby stawiające w kuchni pierwsze kroki.

„W Wielkiej Brytanii telewizyjne programy kulinarne mają wielomilionową widownię, znani z ekranu kucharze stają się gwiazdami, a Brytyjczycy zaczęli naprawdę gotować. Skoro w ciągu zaledwie kilku lat udało się to osiągnąć w kraju słynącym z najgorszej kuchni świata, w Polsce uda się na pewno” – powiedziała Małgorzata Seck, Dyrektor Zarządzający Kuchni.tv, MiniMini i ZigZap/Hyper.

Najmocniejszymi elementami oferty Kuchni.tv będą przede wszystkim popularne programy czołowych producentów z całego świata, takie jak np. najnowszy codzienny show Marthy Stewart, do którego amerykańska guru w sprawach gotowania i prowadzenia domu zaprasza gwiazdy ze świata filmu, sportu i muzyki. Pojawią się też dwa programy słynnego mistrza kuchni młodego pokolenia Jamiego Olivera, w których brytyjski pierwowzór Pascala Brodnickiego zdradza swe kulinarne sekrety. Oprócz Marthy Stewart i Jamiego Olivera w Kuchni.tv gotować i opowiadać o zdrowym żywieniu będą m.in. Keith Floyd, Curtis Stone, Delia Smith, Gordon Ramsey. Nie zabraknie programów poradnikowych, inspirujących i praktycznych przepisów oraz kulinarnych podróży po kontynentach. W ramówce znajdą się też propozycje rozrywkowe związane z gotowaniem: programy reality, seriale i filmy fabularne.

Na antenie Kuchni.tv swój autorski program poprowadzi rodzeństwo Agnieszka Kręglicka i Marcin Kręglicki. Znani restauratorzy w półgodzinnym, cotygodniowym programie „Para w kuchni” prezentować będą nowoczesną polską kuchnię, w założeniu kosmopolityczną, nie unikającą obcych wpływów, czerpiącą inspiracje z różnych kultur kulinarnych. Przygotowując dania według nieskomplikowanych przepisów, Kręgliccy szukać będą odpowiedzi na pytanie, czy istnieje płeć smaku. Tocząc twórczy spór o wyższość swoich pomysłów kulinarnych, opowiadać będą o tym, co w potrawach rodzeństwa zrobiliby inaczej i dlaczego.

Kuchnia.tv będzie nadawana siedem dni w tygodniu w godz. 7:00 – 1:30, docelowo zaś 24 godziny na dobę. W ciągu dnia prezentowane będą głównie programy poradnikowe, z kolei pasmo prime time (18:00 – 23:00) zdominują wieczory tematyczne. Kompleksowym uzupełnieniem anteny będzie bogaty serwis internetowy, pełen porad i ciekawostek kulinarnych. Witryna www.kuchnia.tv umożliwi nie tylko przejrzenie przepisów prezentowanych w programach, ale też kupienie mało dostępnych produktów używanych do przygotowania tych potraw, a także wielu przydatnych akcesoriów kulinarnych. Oprócz tego w serwisie znajdą się konkursy, ciekawe artykuły i aktualna ramówka programu.

W momencie startu kanał będzie dostępny na platformie cyfrowej CYFRA+ oraz w sieci Aster, docierając łącznie do ponad 1,1 miliona gospodarstw domowych. Trwają również zaawansowane rozmowy z innymi operatorami kablowymi, spośród których część podpisała już listy intencyjne na dystrybucję Kuchni.tv.

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. to jedna z wiodących spółek na polskim rynku medialnym. Jest operatorem platformy cyfrowej CYFRA+, a także nadawcą i producentem kanałów telewizyjnych: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport/CANAL+ Sport2, Ale kino!, ZigZap/HYPER, MiniMini i PLANETE. Więcej informacji: www.canalpluscyfrowy.pl

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

2019-10-11

Bitwa pomiędzy prowadzącymi w najnowszej kampanii promującej kanały Kuchnia+ i Domo+

„Kuchnia+ dodaje smaku. Domo+ pełne inspiracji” – pod takim hasłem ruszyła najnowsza kampania kanałów Platformy CANAL+: kulinarnego...

Czytaj więcej

2019-06-26

Grillowanie jakiego nie znacie – Andrzej Polan zaprasza do Kuchni+

Czy strażacy lubią dania z grilla na ostro czy łagodnie? Jaką grillowaną rybę jedzą wakeboardziści? Co najbardziej lubią jeść z grilla wojskowi? W naj...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE