Żarcie Na Kółkach w Poznaniu

18 lipca 2016

Żarcie Na Kółkach to warszawska inicjatywa skupiająca food trucki z całej Polski. Swoją działalności rozpoczęła cztery sezony temu i wciąż prężnie promuje gastronomie mobilne. W tym roku po raz pierwszy postanowiła przenieść swoją działalność na inne wygłodniałe polskie miasta. Żarcie Na Kółkach po raz pierwszy pojawiło się w Poznaniu w maju tego roku i spotkało się tu z bardzo ciepłym odbiorem ze strony mieszkańców. Tak więc ponownie poznaniacy mogą być pewni, że będzie pysznie i różnorodnie. Jak zwykle na zlocie pojawia się kuchnie krajów takich jak Meksyk, Japonia, Węgry, Włochy, Anglia, Polska, Chiny, Jamajka - długo można wymieniać. Spektrum dań jest coraz ciekawsze: kanapki, zupy, lody, ciastka, wafle, sushi, ryby, tacos, zapiekanki, gofry, dania fit i wege, szejki, koktajle, naleśniki - kto wie, co jeszcze pojawi się w Poznaniu? Każdy smakosz musi stawić się na Malcie, żeby to sprawdzić.

Enea Challenge Poznań 2016, to już czwarta edycja imprezy, po raz drugi pod egidą Challenge Family. Po trzech latach niezwykłego widowiska na dystansie 113 km, po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski odbędzie się rywalizacja na dystansie długim 226 km. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 3,8 km pływania w jeziorze maltańskim, 180 km jazdy na rowerze po niezwykle szybkiej i płaskiej trasie oraz pełen maraton ? 42,2 km biegu po trasie w samym centrum miasta!

W ramach imprezy odbędą się oficjalne Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim. Do Poznania przybędą zatem najznamienitsi triathloniści z całej Europy, by rywalizować o tytuły Mistrza i Mistrzyni Starego Kontynentu. Oprócz najważniejszego niedzielnego startu na dystansie 226 km odbędą się imprezy towarzyszące: start na dystansie 113 km ?połówka? w niedzielę oraz na dystansie olimpijskim i sprinterskim w sobotę.

ŻARCIE NA KÓŁKACH: Enea Challenge Poznań
22-23 lipca, Malta, Polana Harcerzy, przy ulicy Wiankowej
wstęp wolny

DOJAZD
Tramwaje: 1, 4, 6, 7, 17. Przystanek: Baraniaka (skrzyżowanie Jana Pawła II i Baraniaka)
Autobusy: 57, 84 Przystanek: Wiankowa (przy stoku Malta Ski)
Autobus nocny: 241 (Mogileńska - Starołęka) Przystanek: Wiankowa
Płatny parking dla samochodów znajduje się przy ulicy Baraniaka

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/296204014047646/
Fanpage projektu: https://www.facebook.com/zarcienakolkach
Strona www: http://zarcienakolkach.com.pl/

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Ruszyła 3. edycja konkursu „KUKBUK Poleca – odkrywamy dobra lokalne”!

O wyróżnienie „KUKBUK Poleca” oprócz producentów żywności i rzemieślników ubiegać się mogą również prod...

Czytaj więcej

Urban Coffee Marathon

Na mapie wydarzenia znajduje się kilkadziesiąt punktów, które oferują festiwalowe menu będące interpretacja tematu przewodniego –...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE