Slow Weekend #9 - Kupuj Lepsze Produkty

17 maja 2018

19 i 20 maja odbędzie się 9. edycja Slow Weekend - największych targów lifestylowych w Polsce. Wydarzenie będzie miało miejsce w halach przy Mińskiej 65 w Warszawie, a towarzyszyć będzie mu hasło Kupuj Lepsze Produkty. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Majowe targi Slow Weekend zgromadzą blisko 300 wystawców z całej Polski, oferujących autorską modę i akcesoria, wzornictwo, naturalne kosmetyki i lokalne produkty. Podczas targów odbędą się także wydarzenia towarzyszące, takie jak targ spożywczy, pokazy kulinarne Kuchni+, które poprowadzi Marta Dymek (Jadłonomia) oraz warsztaty z kiszenia warzyw organizowane przez Pozytywnie Zakiszeni.

Hale targowe zostaną podzielone na strefy: Moda i akcesoria, strefa Męska, strefa Ciało, strefa Design, strefa Zwierzaka oraz Slow Food. Dla najmłodszych organizatorzy wspólnie z Mini Mini zaaranżowali oddzielną salę kinową, w której dzieci obejrzą najlepsze bajki.

Ważnym punktem targów będzie Warsztatownia. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć torbę plażową, wykorzystując do tego niepotrzebne już tekstylia. Florystyki z Amarantu zorganizują zajęcia z wicia wianków, a Bazgrołaki poprowadzą warsztaty z projektowania nadruków na torby i t-shirty. W tej strefie, na stoisku Veet, odbędą się warsztaty z robienia naturalnych peelingów. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu słoiczek własnoręcznie przygotowanego kosmetyku. Na stoisku Flirt Kwiatowy uczestnicy targów będą mogli zasadzić kwiaty w kolorowych doniczkach lub misach, specjalnie z okazji Dnia Matki. Własnoręcznie zrobiony prezent ucieszy każdą mamę.

Po raz pierwszy podczas targów odbędą się warsztaty w drodze po ZDROwie organizowane przez sieć klubów fitness Zdrofit. Instruktorzy poprowadzą wykłady i ćwiczenia, prezentujące fitness w stylu slow. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zadbać o własne ciało i wyciszyć umysł.

Podczas Slow Weekendu, Fundacja PSYgarnij - nie kupuj adoptuj zorganizuje akcję charytatywną. Na miejscu będzie można zostawiać karmę, koce oraz pledy dla czworonogów ze schronisk i azyli. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia targów ze swoimi pupilami. W Strefie Zwierzaka będzie można zaczerpnąć bezpłatnej porady behawiorysty, dietetyka oraz handlera. Odbędą się także panele dyskusyjne oraz warsztaty dla właścicieli psów i kotów.

To wszystko już 19 i 20 maja w Warszawie na Mińskiej 65 w rytmie slow i zgodnie z mottem targów: #KupujLepszeProdukty. Slow Weekend to aż dwa dni na bezstresowe zakupy, oderwanie się od codzienności i spędzenie całego dnia z przyjaciółmi i rodziną.

Targi Slow Weekend #9 - Kupuj Lepsze Produkty
Kiedy: 19 i 20 maja 2018 r.
Gdzie: Mińska 65
Godziny otwarcia: 11.00 ? 19.00
Wstęp na wydarzenie bezpłatny

Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu Slow, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Ich główne projekty to: Slow Fashion, Slow Market oraz Slow Weekend.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE