Slow Weekend #9 - Kupuj Lepsze Produkty

17 maja 2018

Majowe targi Slow Weekend zgromadzą blisko 300 wystawców z całej Polski, oferujących autorską modę i akcesoria, wzornictwo, naturalne kosmetyki i lokalne produkty. Podczas targów odbędą się także wydarzenia towarzyszące, takie jak targ spożywczy, pokazy kulinarne Kuchni+, które poprowadzi Marta Dymek (Jadłonomia) oraz warsztaty z kiszenia warzyw organizowane przez Pozytywnie Zakiszeni.

Hale targowe zostaną podzielone na strefy: Moda i akcesoria, strefa Męska, strefa Ciało, strefa Design, strefa Zwierzaka oraz Slow Food. Dla najmłodszych organizatorzy wspólnie z Mini Mini zaaranżowali oddzielną salę kinową, w której dzieci obejrzą najlepsze bajki.

Ważnym punktem targów będzie Warsztatownia. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć torbę plażową, wykorzystując do tego niepotrzebne już tekstylia. Florystyki z Amarantu zorganizują zajęcia z wicia wianków, a Bazgrołaki poprowadzą warsztaty z projektowania nadruków na torby i t-shirty. W tej strefie, na stoisku Veet, odbędą się warsztaty z robienia naturalnych peelingów. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu słoiczek własnoręcznie przygotowanego kosmetyku. Na stoisku Flirt Kwiatowy uczestnicy targów będą mogli zasadzić kwiaty w kolorowych doniczkach lub misach, specjalnie z okazji Dnia Matki. Własnoręcznie zrobiony prezent ucieszy każdą mamę.

Po raz pierwszy podczas targów odbędą się warsztaty w drodze po ZDROwie organizowane przez sieć klubów fitness Zdrofit. Instruktorzy poprowadzą wykłady i ćwiczenia, prezentujące fitness w stylu slow. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zadbać o własne ciało i wyciszyć umysł.

Podczas Slow Weekendu, Fundacja PSYgarnij - nie kupuj adoptuj zorganizuje akcję charytatywną. Na miejscu będzie można zostawiać karmę, koce oraz pledy dla czworonogów ze schronisk i azyli. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia targów ze swoimi pupilami. W Strefie Zwierzaka będzie można zaczerpnąć bezpłatnej porady behawiorysty, dietetyka oraz handlera. Odbędą się także panele dyskusyjne oraz warsztaty dla właścicieli psów i kotów.

To wszystko już 19 i 20 maja w Warszawie na Mińskiej 65 w rytmie slow i zgodnie z mottem targów: #KupujLepszeProdukty. Slow Weekend to aż dwa dni na bezstresowe zakupy, oderwanie się od codzienności i spędzenie całego dnia z przyjaciółmi i rodziną.

Targi Slow Weekend #9 - Kupuj Lepsze Produkty
Kiedy: 19 i 20 maja 2018 r.
Gdzie: Mińska 65
Godziny otwarcia: 11.00 ? 19.00
Wstęp na wydarzenie bezpłatny

Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu Slow, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Ich główne projekty to: Slow Fashion, Slow Market oraz Slow Weekend.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Ruszyła 3. edycja konkursu „KUKBUK Poleca – odkrywamy dobra lokalne”!

O wyróżnienie „KUKBUK Poleca” oprócz producentów żywności i rzemieślników ubiegać się mogą również prod...

Czytaj więcej

Urban Coffee Marathon

Na mapie wydarzenia znajduje się kilkadziesiąt punktów, które oferują festiwalowe menu będące interpretacja tematu przewodniego –...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE