Kulinarny Puchar Polski 2014 - półfinał i finał

10 września 2014

Przystawka - przegrzebki z dodatkiem dyni i pigwy, danie główne - polędwiczka cielęca z jarmużem i borówkami? To nie menu wykwintnej restauracji. To zestawy, które zaserwują uczestnicy Kulinarnego Pucharu Polski - najbardziej prestiżowego konkursu dla profesjonalnych kucharzy. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Do rozgrywek półfinałowych, zaplanowanych na 30 września 2014 r., zakwalifikowało się 13 drużyn, które dzięki ciężkiej pracy zdobyły najwyższe miejsca w konkursach nominowanych do KPP. Uczestnicy półfinału zmierzą się w tym roku w dwóch konkurencjach - będą przygotowywać przystawkę, a także deser restauracyjny. Deser jest nowością w regulaminie konkursu. W zeszłym roku Rada Programowa KPP uznała, że najwyższy czas podnieść poprzeczkę i włączyć do konkursu nowy obszar, który stanie się wyzwaniem dla uczestników.

W finale, który odbędzie się 1 października, uczestnicy będą musieli urzec Jury przygotowując danie główne. Poziom prac w konkursach nominowanych pozwala spodziewać się naprawdę wyszukanych potraw, w których zobaczymy nie tylko poprawnie zastosowane techniki kulinarne, ale również dużą dozę kreatywności.

Kim są główni bohaterowie tego kulinarnego widowiska? Przede wszystkim to ludzie z niezwykłym talentem i wyobraźnią. Na co dzień pracują w znanych restauracjach lub prowadzą kulinarne projekty własnego autorstwa. Są laureatami wielu kulinarnych konkursów, a także niejednokrotnie adeptami prestiżowych kursów zagranicznych prowadzonych przez wybitnych mistrzów sztuki kulinarnej. Na ławie sędziowskiej zasiądą natomiast autorytety świata gastronomii.


Więcej informacji na: www.kpp.mtp.pl

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE