Konkurs Kucharz Doskonały

30 kwietnia 2018

Pierwszy raz w historii "Kucharza Doskonałego" w kulinarne szranki staną również popularni i uwielbiani przez publiczność artyści z Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej z Rafałem Mroczkiem na czele. Finał konkursu poprowadzi Joanna Brodzik.

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników i uczniów placówek rehabilitacyjno-reintegracyjnych z terenu m.st. Warszawy. Tegoroczna edycja wydarzenia to rywalizacja 3-osobowych drużyn, zasilonych znanymi i lubianymi artystami. XII edycja to także czas na polskie menu z tradycyjną recepturą. Nad przygotowaniami do gali finałowej czuwać będą wolontariusze ze Szkoły Gastronomicznej przy ul. Poznańskiej 6/8, których wiedza i doświadczenie dostarczą dodatkowej inspiracji i motywacji w kulinarnej rywalizacji.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są w szczególny sposób narażone na wykluczenie społeczne oraz zawodowe. Brak doświadczenia i niepewność swoich możliwości blokuje rozwój ich potencjału i utwierdza wizerunek społeczny osób z niepełnosprawnością intelektualną jako grupy nieaktywnej zawodowo. Ponadto, konkurs pomoże zapobiec rutynie pracy i wypaleniu zawodowemu profesjonalistów wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną, gdyż jest to czas dla wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń.

Finał konkursu odbędzie się 17 maja 2018 r., w godzinach 10:00-14:00, w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie. W tegorocznej edycji udział wezmą gwiazdy - każda drużyna otrzyma wsparcie wylosowanego członka Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej, który dołączy do zespołu i razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną przygotowywać się będzie do konkursu.

Konkurs drugi rok z rzędu poprowadzi niezastąpiona Joanna Brodzik, zaś w jury zasiądą kucharze i eksperci kulinarni. Dodatkowo, podczas trwania gali finałowej, odbędą się także warsztaty i pokazy kulinarne.

Wydarzenie "Kucharz Doskonały" jest jednym z flagowych przedsięwzięć Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, animatora innowacyjnych projektów adresowanych do różnych grup osób wykluczonych społecznie. Partnerami, bez którego "Kucharz Doskonały" nie mógłby się odbyć w tym roku są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, Kitle.pl, Develey Polska, Fundacja MEDICOVER, SELGROS cash & carry, TransGourmet oraz ZSG im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego.

Pan Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, objął Konkurs patronatem honorowym. "Kucharz Doskonały" współfinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Ruszyła 3. edycja konkursu „KUKBUK Poleca – odkrywamy dobra lokalne”!

O wyróżnienie „KUKBUK Poleca” oprócz producentów żywności i rzemieślników ubiegać się mogą również prod...

Czytaj więcej

Urban Coffee Marathon

Na mapie wydarzenia znajduje się kilkadziesiąt punktów, które oferują festiwalowe menu będące interpretacja tematu przewodniego –...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za jedyne 39,99 zł/mies.! ZAMÓW ONLINE