Konkurs Kucharz Doskonały

30 kwietnia 2018

Wielkimi krokami zbliża się XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ?Kucharz Doskonały?. Finał konkursu odbędzie się 17 maja Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie. Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a nadrzędnym jego celem jest poprawa wizerunku i wyrównywanie szans społecznych tej grupy osób. Kuchnia+ jest patronem medialnym konkursu.

Pierwszy raz w historii "Kucharza Doskonałego" w kulinarne szranki staną również popularni i uwielbiani przez publiczność artyści z Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej z Rafałem Mroczkiem na czele. Finał konkursu poprowadzi Joanna Brodzik.

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników i uczniów placówek rehabilitacyjno-reintegracyjnych z terenu m.st. Warszawy. Tegoroczna edycja wydarzenia to rywalizacja 3-osobowych drużyn, zasilonych znanymi i lubianymi artystami. XII edycja to także czas na polskie menu z tradycyjną recepturą. Nad przygotowaniami do gali finałowej czuwać będą wolontariusze ze Szkoły Gastronomicznej przy ul. Poznańskiej 6/8, których wiedza i doświadczenie dostarczą dodatkowej inspiracji i motywacji w kulinarnej rywalizacji.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są w szczególny sposób narażone na wykluczenie społeczne oraz zawodowe. Brak doświadczenia i niepewność swoich możliwości blokuje rozwój ich potencjału i utwierdza wizerunek społeczny osób z niepełnosprawnością intelektualną jako grupy nieaktywnej zawodowo. Ponadto, konkurs pomoże zapobiec rutynie pracy i wypaleniu zawodowemu profesjonalistów wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną, gdyż jest to czas dla wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń.

Finał konkursu odbędzie się 17 maja 2018 r., w godzinach 10:00-14:00, w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie. W tegorocznej edycji udział wezmą gwiazdy - każda drużyna otrzyma wsparcie wylosowanego członka Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej, który dołączy do zespołu i razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną przygotowywać się będzie do konkursu.

Konkurs drugi rok z rzędu poprowadzi niezastąpiona Joanna Brodzik, zaś w jury zasiądą kucharze i eksperci kulinarni. Dodatkowo, podczas trwania gali finałowej, odbędą się także warsztaty i pokazy kulinarne.

Wydarzenie "Kucharz Doskonały" jest jednym z flagowych przedsięwzięć Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, animatora innowacyjnych projektów adresowanych do różnych grup osób wykluczonych społecznie. Partnerami, bez którego "Kucharz Doskonały" nie mógłby się odbyć w tym roku są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, Kitle.pl, Develey Polska, Fundacja MEDICOVER, SELGROS cash & carry, TransGourmet oraz ZSG im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego.

Pan Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, objął Konkurs patronatem honorowym. "Kucharz Doskonały" współfinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Urban Coffee Marathon

Już 1 sierpnia w ponad 150 kawiarniach w całym kraju wystartuje Urban Coffee Marathon. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest odpowiedzialność spo...

Czytaj więcej

Bal Francuski już po raz 14. w Warszawie!

Zapraszamy na Bal Francuski - największą francuską imprezę organizowaną w Polsce. W piątek 12 lipca 2019 r. atmosfera francuskiego święta zawita do Wa...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE