Festiwal Smaków Food Trucków ponownie w Szczecinie!

23 czerwca 2017

Kubańskie kanapki, soczyste skrzydełek z autorskimi sosami, pyszna szarpana wieprzowina, francuskie naleśniki i hiszpańskie churros ? między innymi takie pyszności czekać będą 24 i 25 czerwca przy Galerii Gryf. Przed obiektem odbędzie się zlot cieszących się ogromną popularnością food trucków. Kuchnia+ jest patronem medialnym wydarzenia.

Mobilne restauracje podbijają serca Polaków, przemierzając cały kraj i serwując niebanalne dania kuchni całego świata. 24 i 25 czerwca food trucki zawitają do Szczecina w ramach Festiwalu Smaków Food Trucków.

Na parkingu przed Galerią Gryf, której właścicielem i zarządcą jest Carrefour Polska, każdy będzie mógł skosztować między innymi soczystych burgerów, meksykańskiej chimichangi, belgijski frytek czy pieczonych kasztanów. Nie zabraknie również słodkości, takich jak owoce w czekoladzie czy hiszpańskie churros.

Kulinarnemu wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje dodatkowe. Na festiwalu pojawi się pierwszy w Polsce Game Truck, czyli samochód wypełniony grami imprezowymi, rodzinnymi czy też logicznym marki Rebel. Odbędą się również zawody kulinarne z nagrodami w jedzeniu na czas m.in. półmetrowej zapiekanki, a uczestnicy wybiorą najsmaczniejszego food trucka festiwalu.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się w Szczecinie po raz czwarty. Ideą festiwalu jest promowanie różnorodnego, wykonanego z ogromną pasją oraz zgodnie z ideą Slow Food, jedzenia z food trucków. W nadchodzącej edycji udział weźmie ponad 20 ?restauracji na kółkach?, oferujących dania kuchni z różnych stron świata.

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się na parkingu Galerii Gryf przy ulicy Wiosennej 32. Dań będzie można skosztować w sobotę 24 czerwca w godzinach 12.00 ? 21.00 oraz w niedzielę 25 czerwca w godzinach 12.00 ? 20.00. Wstęp bezpłatny! Szczegóły wydarzenia dostępne są na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/665776863593009

O Festiwalu Smaków Food Trucków
Festiwal Smaków Food Trucków to wydarzenie kulinarne, które po raz pierwszy odbyło się ponad 3 lata temu w Trójmieście. Celem festiwalu jest promowanie idei slow food, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, ?na oczach? klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. W Festiwalu Smaków Food Trucków biorą udział food trucki z całej Polski, które reprezentują kuchnie z różnych stron świata. Wydarzenie doczekało się 9. edycji w Trójmieście, 3. edycji w Poznaniu i w Szczecinie, jak również odbyło się m.in. w Olsztynie, Toruniu, Gorzowie czy Bydgoszczy. Festiwal Smaków jest również częścią duży eventów takich jak: Aerofestival w Poznaniu, Dni Morza w Szczecinie, Free Time Festiwal w Gdańsku, Jarmark św. Dominika, Piknik nad Odrą w Szczecinie i wiele więcej.

Najnowsze aktualności Zobacz wszystkie aktualności

Festiwal Feta we Wrocławiu

7 i 8 marca, w klimatycznej, zabytkowej Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja Wrocławskiej Fety - Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Ponownie jak rok te...

Czytaj więcej

Wielka Uczta Warszawska powraca!

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym...

Czytaj więcej

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 100 innych kanałów? Pakiet Comfort+ za 0 zł przez 3 mies. ZAMÓW ONLINE