oglądaj również przez internet


(Jamie's 15 Minute Meals), seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2012, 40 x 25

Jamie Oliver pokazuje, jak przygotować smaczne i pełnowartościowe posiłki w zaledwie 15 minut. Podstawa to dobra organizacja pracy, sprawdzone przepisy i kilka sprytnych sztuczek.

Jamie Oliver w każdym odcinku pokazuje, jak zorganizować sobie pracę w kuchni, aby przygotować dwa pełnowartościowe posiłki dla całej rodziny - na przykład linguine z krewetkami z sycylijską sałatką z fenkułu, a oprócz tego "lizaki" z jagnięciny z sosem curry, ryżem i zielonym groszkiem - i na każde z nich poświęcić zaledwie kwadrans!

Zdaniem Jamiego odpowiedzią na stale przyspieszające tempo życia jest zmiana sposobu gotowania: inaczej gotujemy w leniwe weekendy, inaczej w tygodniu, gdy na przygotowanie posiłku nie chcemy poświęcić więcej niż kwadrans. Jamie w swoim programie dzieli się z widzami swoim doświadczeniem i radami, chcąc, jak zwykle, zachęcić do samodzielnego przygotowywania posiłków. W tym programie nie ma montażu - wszystkie dania są przygotowywane faktycznie w 15 minut - od przygotowania składnków do wydania talerzy na stół. Przy realizacji programu pracowali najlepsi brytyjscy operatorzy.

Jamie Oliver od lat jest zafascynowany zdrową kuchnią i walczy z fast foodami i "śmieciowym jedzeniem" przekonując, że wcale nie trzeba być doświadczonym kucharzem spędzającym całe dnie w kuchni, żeby przygotować coś smacznego. Najlepszym dowodem na słuszność tego twierdzenia jest ogromna popularność programów Jamiego i wydawanych przez niego książek z przepisami. Oliver ma dziś status gwiazdy nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, na każdym kroku towarzyszą mu fotoreporterzy, a fani z niecierpliwością czekają na każdą następną serię telewizyjną z jego udziałem.

Najbliższe emisje

  • odc. 1 czwartek, 21.01, godz. 17:00

oglądaj również przez internet

Komentarze

Zaloguj się by dodać komentarz.

Chcesz oglądać Kuchnia+ i ponad 129 innych kanałów? Pakiet Optimum+ w promocyjnej cenie! ZAMÓW ONLINE