Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Zdrowe koktajle >

Jarmużem ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

internet a babcia >

Myślę, że da radę ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

To musi być naprawdę smaczne. Muszę wypróbować.

olgamala, 21.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29732
najnowszy wpis: 21.08.2017 09:41

Mamy 26981 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ Ugotowani, czyli bitwa na noże i widelce

więcej >>

Agata11

25.04.2017 19:43

Noże i wielce chyba najwyższy czas do zamrażarki. Co za dużo to i niezdrowo nawet w Kuchni.

Agata11

15.02.2017 12:03

Kuchnio+ ile jeszcze czasu ten niechwytliwy program o popisach celebrytów jacy są elokwentni będzie kwitnąć o 5.30 ? Leci już pewnie z rok lub dłużej zawsze o tej 5.30. Może dałoby się tu wymienić temat na desery albo ciasta ? Cukierni jak na lekarstwo a to zagadka dla wielu wielu kucharzy. Sami tak twierdzą.
Taki celebryta też mógłby skorzystać jak już a nie przynudzać o kanapkach, że takie wykwintne jak tylko on się do nich dobierze.

post edytowany 1 raz, ostatnio 15.02.2017 12:11

kuchcik1

20.09.2011 15:21

zależy http://www.hihawa.pl/produkty/38_Noże.html

rosalie

08.04.2011 23:39

jestem przekonana, ze stacja miala znaczny wplyw na modelowanie glosu Lorocha.
znam go z radia i zupelnie inaczej go odbieram.
pamietacie Rozdzkę, tez niezle musiala gimnastykowac gardlo :)

kuba sbl

04.04.2011 17:37

tez mam taka nadzieje

bigmaciek

03.04.2011 23:49

Widzę, że program jest w cyklu powtórkowym. Należy przypuszczac, że to chyba jego koniec i nedługo znajdzie się w godzinach najwększej ogłądalnosci czyli ok. 03:00. Dość szybko zabrakło pomysłów czy kulinarnych celebrytów?

marsz2

03.04.2011 13:33

to program dla ludzi bawiacych sie we wlsnym dobrze znanym gronie /kasa leci/ innych nie musi to specjalnie bawic.Program nie wytrzymuje porownania z angielska wersja.Prowadzocy dla mnie tragiczny no coz zawsze mozna zmienic kanal

hanouk

02.04.2011 02:51

zarówno prowadzący ze swoja dziwna mnanierą jak i jego dzwaczny głos i sposób mówienia jest denerwujacy, stacja naprawde sporo traci na aż tak duzym udziale tego indywiduum na antenie

Bartas

29.03.2011 13:06

A mnie pan Paweł irytuje. Program ugotowani mnie nudzi, ale nie mam przymusu go oglądać. Powinien zostać, bo pewnie ma wiernych widzów.
Natomiast jako lektor mnie nie przekonuje. Wolałbym jakiś neutralny głos. Oglądając zapowiedzi programu to skupiam się na głosie a nie na tym, co on ma do przekazania, o czym będzie program. Jest zbyt charakterystyczny i za bardzo przyciąga na siebie uwagę.
Nie chcę, aby kuchnia.tv kojarzyła mi się z głosem pana Pawła.

balena

29.03.2011 01:20

program był przeze mnie uwielbiany,ale pan paweł sprawił że oglądam jedynie wybrane pozycje ponieważ jego głos doprowadza mnie do szału.pani która była wcześniej lektorem była super natomiast obecny narrator to jedna wielka porażka.zdejmijcie tego pajaca bo stracicie połowę wiernych widzów,niech ten cudowny kobiecy głos wróci i postawi na nogi kuchnię tv.

weszlem

22.02.2011 22:31

Ostatnio oglądałem jakiś stary odcinek Jamiego, który miałem nagrany. Nagrał się również kawałek bloku reklamowego. Naprawdę jest bardzo duża różnica na minus po zmianie lektora. Jestem ciekawy czy kuchnia.tv ma jakieś plany w sprawie zmiany pana Lorocha?Jeśli nie to czy po ponad miesiącu od wrzucenia go na wizję można to jakoś uzasadnić?

ursi5

10.02.2011 19:21

Nie rozumiem szantażu w stylu "staram się omijać ten kanał" w poście Polli. Przecież "Ugotowani" to nie jedyny program proponowany przez Kuchnię.tv... w sumie nie taki zły, bo dla mnie np. bardzo ciekawe są te gadżety do rozpoznania jakiemu celowi w kuchni służą

kamil

08.02.2011 20:07

niektórzy tu jechali po lorochu jako po lektorze przy wszystkich zapowiedziach. Uważam, że do bajrdziej eleganckich programów, do ich zapowiadania on pasuje (np. gwiazdki michelin). Ale błagam, nie róbcie z kuchni. tv stacji jednego lektora. Bo jak się słucha non stop tego samego głosu, to to nudzi i wręcz męczy.

polla

07.02.2011 22:34

Program jest poniżej Waszego poziomu. Lubię oglądać Kuchnię TV, ale po kilku emisjach "Ugotowanych..." staram się omijać ten kanał. Miał to być z założenia program rozrywkowy, ale odnoszę wrażenie, że to prowadzący bawi się chyba najlepiej... Goście próbują się nie wychylać... Smutne to trochę i trochę straszne...
A już głos pana Pawła Lorocha, jako towarzyszący zwiastunom programów.. nie do wytrzymania. Skąt ta egzaltacja?

festin

27.01.2011 23:59

Loroch jako prowadzący ten program moim zadaniem jest rewelacyjny. :-)
Lepszy niż sam program, którego formuła po kilku odcinkach zaczyna nużyć. ( W sumie tak samo jak w oryginale - bardzo lubię Sue Perkins, ale po kilku odcinkach dałem sobie spokój )
Charakterystyka programu jest moim zdaniem jego największą zaletą i jednocześnie wadą.
Z jednej strony formuła "pseudo-teleturnieju" (czyli takiego, w którym uczestnicy i prowadzący tylko udają, że konkurują, a tak na prawdę chodzi o dobrą zabawę ) powoduje, że ogląda się to z wielką przyjemnością, z drugiej brak emocji na dłuższą metę zaczyna trochę nudzić.

Co do głosu Pawła w zapowiedziach...
To mam mieszane uczucia. Z jednej strony gdy go po raz pierwszy usłyszałem, nie ukrywam, przeżyłem lekki szok. ;-)
Z drugiej, po kilku dniach już się przyzwyczaiłem i dochodzę do wniosku, że w moim przypadku początkowy zgrzyt wynikał właśnie z przyzwyczajenia i za kilka tygodni zapewne nie będę sobie mógł wyobrazić innego głosu zapowiadającego przyszłe programy.

Dzidka

27.01.2011 20:04

Tak jak wypowiedziałam się kilkanaście postów niżej - program Ugotowani mi się podoba a audycji radiowych Pawła słucham od pierwszych emisji. Jednak jako lektor mnie irytuje - jest charakterystyczny, może właśnie zbyt charakterystyczny jak na lektora, który powinien być neutralny. Moim zdaniem, oczywiście.

ragique

27.01.2011 19:07

Widelec napisał 27.01.2011 16:20:
Na głupie pytania nie ma odpowiedzi.
uderzyć w stół a Widelec się odezwie :o)
EOT

Ola_D

27.01.2011 16:48

marghe napisała 26.01.2011 14:07:
Olu, to może wypowiesz się merytorycznie - chociażby odnośnie protestów dot. pana Lorocha w roli lektora Kuchni.tv
hmm... trudno merytorycznie wypowiadać się o gustach, ale spróbuję, choć jako redakcja staramy się na forum unikać dyskusji na temat tego, co się ma widzom podobać, a co nie. Co nie znaczy, że nie bierzemy Waszych głosów pod uwagę.
Zwiastuny czytane przez Pawła Lorocha są emitowane na naszej antenie od zaledwie tygodnia. Widzimy Wasze wpisy i rozważamy je, ale tydzień to jednak trochę za mało, żeby zmieniać zdanie odnośnie lektora, tym bardziej, że docierają też do nas pozytywne opinie na temat nowej autopromocji Kuchni.tv.

Natomiast merytoryczne uzasadnienie wyboru Pawła Lorocha jest takie:
- jest postacią rozpoznawaną przez widzów Kuchni.tv nie tylko jako głos, ale także jako prowadzący program "Ugotowani, czyli bitwa na noże i widelce";
- z sukcesem poprowadził nasz drugi festiwal FFF;
- jest radiowcem z długoletnim stażem i głosem znanym w świecie mediów;
- chcieliśmy także, żeby głos kojarzył się z kulinariami, a jak wiadomo audycje radiowe Pawła Lorocha, które mają od lat wielu fanów, zgłębiają taką właśnie tematykę.

Pozdrawiam,
OlaD

Widelec

27.01.2011 16:20

ragique napisał 27.01.2011 10:38:
a Koledze Widelcowi to ktoś płaci za napadanie na Pawła Lorocha?
Na głupie pytania nie ma odpowiedzi.

czushka

27.01.2011 12:02

No widać nie lubią gościa. Ja tam wręcz przeciwnie. Uważam, że jest świetny:)
Program mnie bawi, audycje radiowe umilają weekendy a blog zwala z nóg
Polecam wszystkim o "specyficznym" poczuciu humoru:)
Fakt, że z powodu permanentnego robienia sobie jaj w zapowiedziach wypada mało wiarygodnie (ciągle czekam kiedy coś palnie) ale jakoś uszczerbku w nastroju z tego powodu nie obserwuję.

ragique

27.01.2011 10:38

a Koledze Widelcowi to ktoś płaci za napadanie na Pawła Lorocha? bo ilość postów negatywnych w tym temacie jest powalająca :o)

Dzidka

26.01.2011 21:41

Otóż to. Loroch jako lektor jest czytający zapowiedzi programów jest, niestety, irytujący.
Dotychczasowa lektorka miała przyjemny głos i, moim zdaniem, sprawdziła się doskonale. Skąd w ogóle pomysł zmiany???

marghe

26.01.2011 14:07

Olu, to może wypowiesz się merytorycznie - chociażby odnośnie protestów dot. pana Lorocha w roli lektora Kuchni.tv

Ola_D

26.01.2011 14:02

kamil napisał 26.01.2011 13:52:
nikt z redakcji nie odpowiada na krytykę i uwagi widzów
tylko admin, który reaguje przeważnie jeszcze tego samego dnia...
a że ja czasem też coś wtrącę... to tyle, co nic :)

kamil

26.01.2011 13:52

o forum to mi się nie chce nawet mówić, bo na to dawno położyła kuchnia.tv lachę. Ono jest archaiczne, nikt z redakcji nie odpowiada na krytykę i uwagi widzów, wyskaują jakieś nie wiadomo jakie błędy przy pisaniu postów, linków wklejać się nie da bo wymaga to wielkiego zachodu. Cuda na kiju.

myszsza

25.01.2011 20:14

kamil napisał 25.01.2011 19:39:
kuchnia.tv zeszła na psy i to jest fakt. Nie słucha swoich widzów, prawie żadnych własnych produkcji, fatalni polscy prowadzący, masa powtórek. Kuchni.tv przydałaby się konkurencja, co najmniej drugi kanał kulinarny. Bo chłopcy i dziewczynki z kuchni.tv robią sobie jaja z widzów i wydaje im się, że mają monopol na mądrość
Nie generalizowałambym aż tak. Są fajne programy, a tych nie fajnych, po prostu można nie oglądać, wszak nie ma obowiązku oglądać wszystkiego "jak leci", włączając w to zapowiedzi.
Od siebie powiem, że od forum kuchnia.tv wolę mniammniam.pl
Forum przyjazne, paręnaście miłych osób, nikt się nie kłóci, tysiące przepisów i miła atmosfera. Nie jestem rzeczniczką, to płatna strona.

kamil

25.01.2011 19:39

kuchnia.tv zeszła na psy i to jest fakt. Nie słucha swoich widzów, prawie żadnych własnych produkcji, fatalni polscy prowadzący, masa powtórek. Kuchni.tv przydałaby się konkurencja, co najmniej drugi kanał kulinarny. Bo chłopcy i dziewczynki z kuchni.tv robią sobie jaja z widzów i wydaje im się, że mają monopol na mądrość

Widelec

25.01.2011 09:41

weszlem napisał 23.01.2011 19:56:
Naprawdę - w tym kanale robicie jeden krok do przodu i dwa do tyłu - skąd pomysł na zmianę czegoś co działa bardzo dobrze?
Jak to w Polsce, jak coś jest dobre to trzeba spieprzyć

Misiakk napisał 23.01.2011 16:05:
Ten facet który prowadzi polską wersje jest straszny. Nie śmieszny i sztuczny, a że teraz podkłada głos w zapowiedziach programów to tak mnie denerwuje że krew się we mnie gotuje. Skąd wy go wzieliście?
Kolego Misiakk, jak byś czytał w moich myślach, to co ten gość wyprawia, to o pomstę do nieba woła. W godzinach nadawania tego programu, nawet nie dotykam pilota żeby czasem niechcący nie przełączyć na kuchnia.tv.
Jakby tego było mało, to od niedawna facet zapowiada programy które będzie emitowała telewizja. Przez niego nie oglądam już od kilku dni kuchni.tv, dzisiaj wtorek, to myślę sobie obejrzę chociaż wieczorem "Wyhodowane z miłością" i "Kryzys na farmie Jimmy'ego".
Przeglądam program a tu taki rympał, nie ma ......ale w zamian następny cudak z programem "Manic Organic", tego już za wiele, to nie na moje nerwy.
Z żalem pozostało mi pożegnać kuchnię.tv, mam jednak nadzieję że ktoś tam w końcu weźmie pałę i pogoni tych cudaków z mojego ulubionego programu.
Panie Loroch, miej Pan honor i litość nad telewidzami i skończ Pan z tą kuchnią.tv, może załóż Pan jakiś kabaret dla głucho-niemych, może powkurzaj Pan swoim głosem dewotki z radia Maryja, cokolwiek tylko nie moja ulubiona telewizja, błagam.

weszlem

23.01.2011 19:56

Błagam o przywrócenie pani z zapowiedzi. Naprawdę - w tym kanale robicie jeden krok do przodu i dwa do tyłu - skąd pomysł na zmianę czegoś co działa bardzo dobrze?

Misiakk

23.01.2011 16:05

Ten facet który prowadzi polską wersje jest straszny. Nie śmieszny i sztuczny, a że teraz podkłada głos w zapowiedziach programów to tak mnie denerwuje że krew się we mnie gotuje. Skąd wy go wzieliście?

keval

22.01.2011 22:13

też zauważyłem i też jego głos mi średnio pasuje...pani była lepsza

rebelia

20.01.2011 22:06

Zgadzam się - dziwnie to brzmi. Zwłaszcza, że osłuchaliśmy się z kobiecym głosem, a pan Loroch mówi dokładnie to samo, tyle że po swojemu... Ciekawe, skąd ta zmiana :/

viXen

20.01.2011 20:21

Trochę poza tematem, ale teraz w zapowiedziach programów zamiast pani o fajnym, roześmianym głosie, słychać omdlewającego Lorocha. Niezbyt mi się to podoba. Ona mówiła tak smacznie, a on...:/

szyzska

20.01.2011 12:40

Koszmarny pretensjonalny prowadzacy. Jest tak zabawny, ze nie udalo mi sie dotrwac do konca odcinku. Niedobrze, kiedy prowadzacy program robi z tego one man show :( Sam program, czyli jego formula, jest udany.

keval

03.01.2011 12:18

Fajny program, ale szybko się nudzi...może przez stałe pozycje typu siekanie cebuli na końcu, zjadanie tych dziwnych "lodów" itp., aczkolwiek program jest na licencji i chyba za bardzo nie mogą w nim gmerać.

drmalva

27.12.2010 09:02

we wczorajszym odcinku prowadzacy pokazywal uczestnikom urządzenie dzięki ktoremu mozna ugotowac jajka na twardo z zoltkiem w roznym ksztalcie (kwiatka, kwadrat itp.). czy ktos wie jak to sie nazywa i gdzie to mozna dostac???

Widelec

27.12.2010 08:50

Zmusiłem się do obejrzenia dwóch odcinków, już chyba nic gorszego nie może spotkać telewidzów Kuchni.tv.
Prowadzący sprawia wrażenie idioty, śmieje się sam ze swoich prymitywnych tekstów a goście niestety próbują mu dorównać w jego błazenadzie, żenada.

arek3210

23.12.2010 22:43

prowadzący marny i oszukuje na punktach i jest nie tak jak powinno być angielska wersja dużo lepsza i niektórzy goście wybitnie faworyzowani jednym słowem chała

adametz

23.11.2010 15:18

CO TO BYŁ ZA ODCINEK (7)
Goście poniżej linii dobrego smaku.
Dresiara Guzowska, ktora w trakcie programu grozi Grześkowi Łapanowskiemu, mówiąc: "nie podpowiadaj Jej, bo zaraz dostaniesz w kły ! ", dalej demonstruje swoją siłę, unosząc ręce jak na ringu. Niestety potwierdza sie stara zasada: "kto ma w mięśniach, ten nie musi miec w głowie" Do tego kapitan tej drużyny Ten jej partner Witek Prytek, który cwaniaczy w internecie nie swoimi przepisami, a nie potrafi odróżnic tymianku od majeranku, czy rozpoznac szałwi i kolendry udając, że się zna, bo wszystkie zioła były z supermarketu, wiec nie miały ani smaku ani zapachu. ;)

Program jest na 5 z plusem, ale ostatni, 7 odc pod wględem tej pary był NAJGORSZY !!

marghe

12.11.2010 00:19

Wg mnie panu Lorochowi brakuje.. hmm jakby to ująć.. energii?

bigmaciek

11.11.2010 23:59

marghe napisała 11.11.2010 01:18:
I niestety winę imho ponosi prowadzący
No właśnie. Na pocżątku nawet mi się podobał. Ma gadane jak to si mówi. Ale po kilku programach widzę że gada o niczym a wielokrotnie, oczywiście przypadkowo, wymknie mu się coś co można uznać za krytporeklamę gości. Np w ostanim odcinku jak mówił tak naprawdę o niczym wymienił ul. Burakowską. No cóż musiał jakoś podziękować p. Mielżynskiemu za udział w programie.

marghe

11.11.2010 01:18

bigmaciek napisał 10.11.2010 14:37:
O gustach sie nie dyskutuje. Mnie sie program nie podoba. W końcu nie wiadomo co to jest: teleturniej, zabawa, komedia, coś edukacyjnego czy wszytkiego po trochu?
ano.. zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że połowę programu zajmuje przedsyawianie gości - ich osiągnięc/ restauracji / książek/ ról (niepotrzebne skreslić)
Zdecydowanie za dużo gadania a za mało.. robienia :)
Brakuje werwy, energii
Daleko im do pierwowzoru.
I niestety winę imho ponosi prowadzący

bigmaciek

10.11.2010 14:37

O gustach sie nie dyskutuje. Mnie sie program nie podoba. W końcu nie wiadomo co to jest: teleturniej, zabawa, komedia, coś edukacyjnego czy wszytkiego po trochu? W odcinku o winie obaj znani znawcy win (jeden z tytułem enologa) nie odróżniają bułgarskich tanich win. Dla mnie wstyd. Enolog pewny siebie łyka wszystkie wina po kolei bez wody choć stoi ona w określonym celu (podobnie jak spluwaczka). Widać że nie traktuje tego programu powaznie bardziej jako reklama swojej osoby. W każdym odcinku pod koniec krojenie cebuli, nie wiadomo po co? Na czas? Na ilosć? Na jakosć? Nie mogę się kompletnie połapać w zasadach punktacji bo poza Okrasa i Sową wszyscy robili to byle jak i na odwal sie.

jajo1

06.11.2010 10:53

Ale się rozkręca! Wszystko lepsze niż w pierwszym programie. Loroch do zjedzenia, uczestnicy zabawni, można się dowiedzieć paru ciekawych rzeczy; ułańska fantazja skutecznie przykrywa niedostatek kasy

AsiekTrol

05.11.2010 17:16

Ledwo się zaczyna, a tu już z napisy końcowe;P Zawsze mam niedosyt! Zabawny program;)

ksara

03.11.2010 21:32

Przepraszam,,k.tyczynski,, Faktycznie myślałam o innym programie.Ugotowani jest niezły. Uważam że jest porównywalny z edycją angielską.

k.tyczynski

31.10.2010 21:05

ksara napisała 28.10.2010 23:06:
Program niezły.Szokuje mnie brak narzędzi potrzebnych w kuchni.Nie chciałabym gotować w takiej kuchni.Myślałam że konkurs jest dla kucharzy amatorów tak jak w angielskiej lub australijskiej wersji, niestety tak nie jest.
nie wiem, czy mówimy o tym samym programie... przecież tutaj tak jak w wersji brytyjskiej jest zawodowiec i laik w drużynie... przypadkiem nie mówisz o produkcji TVN?

560705

31.10.2010 10:33

dla mnie: żenada

ksara

28.10.2010 23:06

Program niezły.Szokuje mnie brak narzędzi potrzebnych w kuchni.Nie chciałabym gotować w takiej kuchni.Myślałam że konkurs jest dla kucharzy amatorów tak jak w angielskiej lub australijskiej wersji, niestety tak nie jest.

viXen

28.10.2010 19:11

Przekonałam się. Obawiałam się nieudolnej klaki, a wyszło naprawdę sympatycznie.
Big up!;)

Gar28

28.10.2010 10:02

No to może: www.Ugotowani.pl

jajo

17.10.2010 12:08

Program fajny. Loroch świetny, choć lekko przegięty, ale taki chyba ma być. Czekam na następne odcinki. Wierzę, że się rozkręci, że pojawią się osoby, które by mi nie przyszły do głowy. Brawo! Jak na polską wersję brytyjskiego formatu (interesującego wyłącznie dla prowadzącej) nie może być lepiej. Niestety widać, że mamy mniej kasy niż Brytyjczycy.

marghe

17.10.2010 01:15

Czyżbym była jedyną osobą, której program sie nie podobał (eufemizm)?

k.tyczynski

14.10.2010 21:29

A prowadzący specjalnie mówi takim głosem? Nieco jest on irytujący. Ale program bardzo fajny, czekałem na polski odpowiednik i się nie zawiodłem ;) Czekam na pana Oszczyka

BeeJay

12.10.2010 22:22

Świetny program. Oglądałem go dość późno i zupełnie wybiłem się ze snu. :) Czekam na kolejne odcinki.
Mamę zszokowały niedawno lody dyniowe, a tu z żurku i białej kiełbasy. Ja bym się chyba nie zdecydował. xD

Dzidka

11.10.2010 21:12

Uwielbiam Loroszka!
Jestem wierną słuchaczką jego audycji, która kiedyś nazywała się Gastrofaza i choć nazwę zmieniała już wielokrotnie, dla mnie pozostała Gastrofazą. Lubię spędzić sobotnie przedpołudnie w kuchni piekąc chleb i słuchając jego gadania.
Tak więc i TV spodobał mi się. I mam nadzieję, że program się rozkręci.

ursi5

11.10.2010 13:33

Bardzo fajna rozrywka. Po co porównywać do angielskich wzorów. Fajne, bo polskie. Ciekawa byłam zwłaszcza tych lodów o smaku żurku.

funkyfood

11.10.2010 11:04

baaaaaaardzo mi sie podoba, jest naprawdę zabawny i ubawiłam się lepiej niż przy oryginale. pan loroch w delikatnej stylizacji na sue perkins jest wręcz genialny. gratuluję i czekam na kolejne!

sale&pepe

10.10.2010 21:00

Nie no nie jest zle,program całkiem całkiem.Co prawda nie dorównuje oryginałowi,ale powiedzmy,ze az tak bardzo w tyle tez nie jest :)

sugarbox

10.10.2010 19:39

Jak na format daje radę, jednak angielska prowadząca Sue Perkins ma dla mnie więcej wdzięku niż pan Loroch...:) Niektóre komentarze takie sobie. Urocza pani Montgomery!Zobaczymy jak się rozkręci dalej, dużo zależy od gości, pomysł stary kucharz-młody - taki sobie - zwłaszcza, że to jego uczeń :)

szewol

10.10.2010 18:36

Uważam, że jest to bardzo fajny program. To głównie zasługa prowadzącego, który ma gadane. Widać, że radiowiec ;). Pierwszy program mi się podobał! Luz, rozrywka i dobra zabawa. Brawo!

post edytowany 1 raz, ostatnio 10.10.2010 18:39