Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26978 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Posiej i zbierz

FORUM kuchnia+ Truskawki.

MarzenkaH

07.09.2016 13:30

Ja w tym roku nie miałam czasu na hodowle truskawek ;[ sezon był dla mnie niestety mało truskawkowy...

maly_kuchta

21.06.2016 14:45

A u mnie w ogródku już się kończą i już tylko takie małe na drzewkach rosną, ale i tak w tym roku był spory urodzaj, bo pogoda dopisała.

izu

19.05.2016 09:19

Mam kilka własnych krzaczków, już widać nawet zielone małe truskaweczki :P

ankaszym

18.12.2015 14:41

Truskawki są bardziej ciepłolubne wiec naturalnie polskich nie spotkasz teraz "gdzieś przy drodzę". Owszem w markecie jak najbardziej, ale nie polskie.

nozemiwidelcem

24.09.2015 15:00

julka9837 - wydaje mi się, że we wrześniu to truskawki na krzaczkach mogę być ale w ilości bardzo śladowej... Przynajmniej u mnie na ogródku tak jest, przy ciepłym wrześniu oczywiście... Jak dla mnie sezon truskawkowy jest na przełomie czerwca i sierpnia, wtedy przecież ich na straganie jest mnóóóóstwo! Może poszukaj innego kalendarza i skonfrontuj je oba ;)

RoundHereB - oj też jest, aż potem się nie da na te truskawki patrzyć ;) (tak, tak - to możliwe). Ale co by nie mówić - wspaniałe są to owoce ;)

RoundHereB

25.03.2015 13:16

Uwielbiam truskawki od lokalnych rolników :) Czy dla Was też miesiąc czerwiec jest na maksa truskawkowym miesiącem ? :)

Małgosiacy

10.11.2012 21:08

Jest 10 listopada, a u mnie w ogródku są truskawki i nawet poziomki :) Dzisiaj zerwałam 3 truskaweczki i 3 dorodne poziomy. To niedużo, ale praktycznie do końca października zbierałam miseczkę owoców dla córci... bo mam tylko 5 krzaczków truskawek i 5 poziomek. Truskawki PIENNE dostałam od wujka w ramach eksperymentu. Zamówił je w internecie i dał mi 5 małych krzaczków. Nie wierzyłam w powodzenie tej uprawy, bo słyszałam, że truskawki pienne są niesmaczne.... a jest to kompletna bzdura. Truskaweczki pienne zerwane nawet jeszcze lekko zielone są słodkie i pyszne. Lepsze od tradycyjnych. Jestem całkowicie zaskoczona i na wiosnę na pewno zakupię sobie dodatkowe krzaczki i nie tylko córcia,a le także ja z mężem najemy się ich do syta :)))) Polecam.

julka9837

02.08.2011 20:04

Nie wiedziałam gdzie dać to zapytanie więc postanowiłam tu. Przejrzałam http://www.kuchnia.tv/kalendarz/ Kalendarz żywieniowy na wrzesień tam pokazane jest że we wrześniu są Truskawki a z tego co wiem truskawki pod koniec lipca są już marne. Jestem niedoświadczonym kucharzem lecz sądzę że to prawda. Czy to ja się pomyliłam czy Kalendarz ?