Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

Catering na festyn w Warszawie >

Grill to bardo dobry pomysł. Szczególnie,że kazdy to lubi :) Jeśli jest...

zdrowitka, 17.08.2017 | czytaj dalej

Jadalnio-kuchnia i stół >

KrystynkA, powiem Ci, że drewno też może być luksusem i też może...

Jagoda39, 16.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1945, wpisów: 29724
najnowszy wpis: 17.08.2017 12:48

Mamy 26974 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Programy kuchni+

FORUM kuchnia+ Top Chef

więcej >>

GosiaJG

19.01.2012 08:07

Witam serdecznie,

czy jest szansa na powtórkę poprzednich edycji programu "Top Chef? Chodzi mi o serie od pierwszej do czwartej, których, niestety, nie miałam możliwości zobaczyć.

Pozdrawiam, G.

mancol68

23.11.2011 22:25

Cześć masza. Nareszcie bezwazelinowy, rzetelny i szczery wpis. Brawo! Co do surowej oceny Adama Chrząstowskiego...to niekoniecznie zgadzałbym się z Tobą.
Lubię faceta bo jest prawdziwy i nie puszy się jak inne gwiazdy tv kuchnia. Rozmawia z widzem w bardzo zrozumiały i przejrzysty sposób.
Poczytaj sobie pyskówkę na forum "patenty i triki" z tytułem "ale jaja", "przyprawy", "grasica cielęca". Tam jest też jazda.

masza

23.11.2011 22:01

Szanowna Dyrekcjo Programu!
TYTUŁ wybrałam celowo , bo widzę CO DZIEJE SIĘ z programem jednego z najciekawszych kanałów telewizyjnych. Jeśli z powodu rozgrywek na górze nie obejrzę Ricka Steina na Dalekim Wschodzie albo Jamiego Oliviera to się wkurzę. Nie mam ochoty na patenty i tricki Nudnego Adama, mam za to ochotę na inteligentne i wartościowe programy, które do tej pory trochę poprawiały humor. Nie mam ochoty na amerykański uśmiech Sztucznej Do Bólu Marthy tylko na dobre programy edukacyjne. I nie mam ochoty oglądać kompletnie oderwanego od rzeczywistości Top Chefa , który niemal zamienił się w Big Brothera "Od Kuchni", chcę za to obejrzeć dobry film o produkcji kakao. Z tego co widzę nie ma znaczenia,że szanowny kanał, jako jeden z niewielu, gromadził przed ekranem osoby nie lubiące przerywników na reklamy i agresji.
Łukasz Łuczaj jest super, ale sam jeden luki po dobrych i wartościowych programach nie wypełni.
Szanowna Dyrekcjo, proszę o szacunek do telewidzów im należny, proszę serwować coś z wyższej półki, tak jak pierwszy redaktor krakowskiego niegdyś Przekroju. On coś zbudował, a potem przyszedł sam Pan Najsztub i to , co poprzednik zbudował, on po prostu zrównał z Ziemią. Uczcie się na cudzych błędach. Ja Przekroju nie kupuję, od kiedy zszedł na psy.
Nie pozdrawiam

aniia_x3

05.10.2011 15:46

właśnie skończył się sezon 5, a ja już mam ochotę na kolejny. :) czy wiadomo kiedy będzie emitowany?

epomamu

31.08.2011 19:26

NO W KAŻDYM RAZIE NOWY SEZON JUZ WE WRZEŚNIU, A ŹRÓDŁO SPRAWDZONE BO MAM INFO BEZP Z KUCHNI TV TAKZE SUPER , BARDZO SIĘ CIESZĘ

Bartas

26.03.2011 15:11

Jeny, dlaczego trzecia seria dopiero w maju? I co do maja? Pierwsza i druga seria w kółko??

YOOLA25

25.03.2011 21:23

Witajcie,sprawiedliwosci stalo sie za dosc!!!!gratulacje dla Ilana!!!!!! zasluguje na ten tytul lepiej niz eksperymentator i egoista Marcel.zawiodl mnie jedynie Sam,ze stanol po stronie Marcela,ktory mu odplacil niebawem.jestem zadowolona i jeszcze raz gratuluje Ilanowi serdecznie.Pozdrawiam

androgynes

25.03.2011 15:47

admin napisał 09.03.2011 11:11:
Kolejne serie tego programu również suksesywnie będą pojawiać się na antenie.
Brawo!
Oby w miarę systematycznie była zachowana ciągłość, a nie raz na pół roku nowa seria. w tym tempie do 8mej edycji dobrniemy za 4 lata!

09.03.2011 11:11

Witam

Trzecia seria Top Chefa zostanie wyemitowana w maju, konkretnej daty nie jestem jeszcze w stabie podać. Kolejne serie tego programu również suksesywnie będą pojawiać się na antenie.
pozdrawiam

anulka7

08.03.2011 22:02

ali-c napisała 07.03.2011 17:22:
czy jest przewidziana w najbliższym czasie emisja 3 serii?
też jestem bardzo ciekawa tego bo co tak wkółko będą się powtarzać odcinki???:(

ali-c

07.03.2011 17:22

czy jest przewidziana w najbliższym czasie emisja 3 serii?

anulka7

24.02.2011 21:35

dlatego się cieszyłam,ze wygral Harold pierwszą edycję bo on taki nie wpieprzał się w nic spokojny opanwany i do tego fajnei gotowal i prezentował swoje dania no a oglądalnośc musi być,zeby była kasa na nagrody chociażby hehe i kolejną edycję to jak u nas były te drętwe programy typy Bar

androgynes

24.02.2011 21:24

Jasne, wiele razy przechodziła dalej osoba, która miała za zadanie wprowadzić tylko więcej zamieszania, a odpadały zdolniejsze od niej osoby. Myślę, że sędziowie kierują się także sugestiami producentów, aby show był ciekawszy. Często graja na emocjach uczestników.
Fakt faktem, że wiele osób na wizji lansuje bardziej siebie niż to, co mają do zaprezentowania. Nadrabiając braki w praktyce i doświadczeniu słabymi chwytami.

anulka7

24.02.2011 21:17

SPECJALNIE TO JEST TAK ZROBIONE,ZEBY RÓŻNE OSOBOWOŚCI BYŁY I CHARAKTERKI ALE NIEKTÓRZY PRZEGINAJĄ I STAJĄ SIĘ DLA WIDZÓW WENERWIAJĄCY STRASZNIE I ZAUWAŻ,ZE TAK SAMO DO FINAŁÓW WYBIERALI DWIE PRZECIWNE OSOBOWOŚCI CHYBA,ZEBY OGLĄDALNOŚC ZWIĘKSZYĆ

androgynes

24.02.2011 21:13

anulka7 napisała 23.02.2011 21:57:
a marcel wygląda jak ciota heheh jakoś mi nie pasi taki typ człowieka choć nikt mnie tak w top chefie nie wkurzał ja w pierwszej części ta ruda małpa Tiffani (czy ja to się tam pisze) a w drugiej szczeżąca wiecznie zęby Betti wrrrr nie cierpię ludzi którzy maja przyklejony uśmiech do twarzy
Podobalo mi się, jak Anthony Bourdain nazwal Marcela "Astro Boy". I właśnie to jest też fajne, że mamy całą plejadę róznych charakterów i fajnie obserwować ich interakcje w kuchni.

anulka7

23.02.2011 21:57

a marcel wygląda jak ciota heheh jakoś mi nie pasi taki typ człowieka choć nikt mnie tak w top chefie nie wkurzał ja w pierwszej części ta ruda małpa Tiffani (czy ja to się tam pisze) a w drugiej szczeżąca wiecznie zęby Betti wrrrr nie cierpię ludzi którzy maja przyklejony uśmiech do twarzy

anulka7

23.02.2011 21:55

androgynes to się nie doczekasz bo wlanęłi powtórki wrrr wiec znowu pierwsza część :( ale harold też niczego sobie tzn dla mnie ma to coś taki ciekawy człowiek mi się wydaje,a Sam hmm ciasteczko szczególnie w połfinale ja zmienił fryzurkę schupałabym go hehehh

androgynes

23.02.2011 21:42

Nom, Sam nie dość, że niesamowicie zdolny i strasznie opanowany, to jeszcze piekielnie przystojny. Trzymałam kciuki za niego.
A teraz trzymam kciuki, za to żeby pojawiły się kolejne edycje Top Chefa.
Marcel bedzie jest zdje się w aktualnie emitowanym w BravoTV sezonie 8 - All Stars.

Grachma

23.02.2011 21:31

anulka7 napisała 21.02.2011 20:39:
A ja się właśnie wkurzyłam na maksa czekalam z niecierpliwością na kolejną edycję Top Chefa którego bardzo lubię a tu zasiadłam wygodnie przed tv i powtórki bezsensu
Anulka: Też się wkurzyłam, ale jeśli (!!!) powtarzaja, to może obejrzę kiedyś finał z NIE MARCELEM ;))))

Grachma

23.02.2011 21:21

anulka7 napisała 21.02.2011 23:35:
grachma wygrał hmmm zapomniałam jak on się nazywał ale nie Marcel tylko ten drugi(w okularkach) naszczęscie przynajmniej dla mnie Marcel nie nadawał się do współpracy z ludźmi,a od samego początku byłam za Samem no ale go wyrzucili:( a był taki wg mnie normalny jak w pierwszej edycji Harold który wygrał
Ojjj, to bardzo cieszę się, że nie ten niekompatybilny Marcel; też byłam za Samem ;(((((( Pozdrawiam

anulka7

21.02.2011 23:35

grachma wygrał hmmm zapomniałam jak on się nazywał ale nie Marcel tylko ten drugi(w okularkach) naszczęscie przynajmniej dla mnie Marcel nie nadawał się do współpracy z ludźmi,a od samego początku byłam za Samem no ale go wyrzucili:( a był taki wg mnie normalny jak w pierwszej edycji Harold który wygrał

kamil

21.02.2011 22:24

kamil napisał 20.02.2011 00:09:
Popatrz na takie osoby jak np. James Martin, które w telewizji robią kulinarne dzieła sztuki (np. piramidę, którą kiedyś zrobił Martin, jako deser), a przy tym nie robią z siebie durniów, nie pajacują, nie opowiadają głupot. Albo popatrz na Ricka Steina. Facet w kanonach dzisiejszej telewizji mógłby uznać uznany za nudziarza i antygwiazdę. Ale jednak to co robi, ogląda się po prostu z przyjemnością. Bo on buduje autorytet wiedzą i sposobem jej przekazania, nie darciem ryja jak Ramsey.
A co do ekscytacji, to ekscytuj się czym chcesz :) Ja Ci tylko powiem jedno: Ramsey rozłożył swoje restauracje dlatego, że nie przestrzegał zasad, których wymaga od innych w piekielnej kuchni.
A najlepsze jest to, że facet w innym programie ratuje inne knajpy :-)
Jak widać nie wystarczy znana buźka z telewizji, by biznes przynosił dochody. Ludzie są głupi, ale tak głupi, to już nie.
Ja broń boże tego nie porównuje. Wskazuje jedynie na to, ze można być świetnym medialnych kucharzem, a do tego nie nudnym. A przy tym nie trzeba być wcale pajacem, który drze mordę i uczy uczestników programu zasad, których nie przestrzega w swoich restauracjach. HK warto porównać właśnie z Top Chef. Bo w tym drugim też jest show, ale jest kultura i pewien poziom. Tu się można czegoś nauczyć. A w HK jest chaos i całe show polega na tym, by wzbudzić jak największe emocje, bez względu na treść.

Grachma

21.02.2011 22:04

Ne wiem, czy przegapiłam finał edycji z udziałam Marcela .... (cykl z ub. tygodnia)
Jesli tak, to proszę o info KTO wygrał.... i kiedy będzie można to jeszcze raz zobaczyć.

Czekam z niecierpliwością.

A tak wogóle jeśli jest to Pokój tematyczny dot. Top Chef'a, to czemu przeważają tu komentarze nt. innych...

Może nie bardzo w tym jeszcze się orientuję ?

anulka7

21.02.2011 20:39

A ja się właśnie wkurzyłam na maksa czekalam z niecierpliwością na kolejną edycję Top Chefa którego bardzo lubię a tu zasiadłam wygodnie przed tv i powtórki bezsensu

Dzidka

21.02.2011 17:48

Porównywanie programów Ricka Steina czy Jamesa Martina z HK nie ma żadnego sensu - HK to nie jest program w którym Gordon Ramsay gotuje - to konkurs w którym gotują rywalizujący o główną nagrodę uczestnicy. Ma trzymać w napięciu i przyciągać widza. A nie pokazywać umiejętności Ramsaya. Tak więc próba porównania niezbyt fortunna.
Ja lubię oglądać i HK i Ricka Steina.
A w przypadku HK najmniej mnie obchodzi aktualny stan kulinarnego imperium Ramsaya - oglądam, bo zadania bywają ciekawe i inspirujące.
Programy Ricka Steina oglądam z tego samego powodu - inspirujących przepisów.
Bo rozumiem, że tu, na forum, dyskutujemy o programach :-) a nie komentujemy wady i zalety prowadzących.

post edytowany 1 raz, ostatnio 21.02.2011 17:51

kamil

20.02.2011 00:09

Popatrz na takie osoby jak np. James Martin, które w telewizji robią kulinarne dzieła sztuki (np. piramidę, którą kiedyś zrobił Martin, jako deser), a przy tym nie robią z siebie durniów, nie pajacują, nie opowiadają głupot. Albo popatrz na Ricka Steina. Facet w kanonach dzisiejszej telewizji mógłby uznać uznany za nudziarza i antygwiazdę. Ale jednak to co robi, ogląda się po prostu z przyjemnością. Bo on buduje autorytet wiedzą i sposobem jej przekazania, nie darciem ryja jak Ramsey.
A co do ekscytacji, to ekscytuj się czym chcesz :) Ja Ci tylko powiem jedno: Ramsey rozłożył swoje restauracje dlatego, że nie przestrzegał zasad, których wymaga od innych w piekielnej kuchni.
A najlepsze jest to, że facet w innym programie ratuje inne knajpy :-)
Jak widać nie wystarczy znana buźka z telewizji, by biznes przynosił dochody. Ludzie są głupi, ale tak głupi, to już nie.

post edytowany 1 raz, ostatnio 20.02.2011 00:10

festin

19.02.2011 21:02

kamil napisał 18.02.2011 23:27:
Ramsay to jeden z tych kucharzy telewizyjnych, którzy gwiazdorzą i cierpią na przerost formy nad treścią.
To nie życie, to telewizja - tu wszystko "cierpi" na przerost formy nad treścią ;-)
(No może z wyjątkiem serii "Kuchnia jak życie" :-)

kamil napisał 18.02.2011 23:27:
Poczytaj o facecie, to się dowiesz, co zostało z jego biznesu restauracyjnego i jak on go (nie)prowadził.
Trochę czytałem i w sumie nie do końca rozumiem dlaczego fakt, że Gordon Ramsay ma kłopoty finansowe miałby mi przeszkadzać w ekscytować się kolejnymi odcinkami HK.

kamil

18.02.2011 23:27

festin napisał 27.01.2011 23:31:
Jako wielki fan HK Gordona Ramsay'a do Top Chef'a podszedłem trochę nieufnie.
Dzisiaj mogę powiedzieć "niesłusznie" ;-)
Bardzo mi się podoba ten program. Podoba mi się również to, że odcinki nadawane są codziennie - dzięki temu (IMHO) rośnie dramaturgia.
I w pisaniu o tym, wcale nie przeszkadza mi to, że jestem wielkim fanem Nadii G. ;-)
Ramsay to jeden z tych kucharzy telewizyjnych, którzy gwiazdorzą i cierpią na przerost formy nad treścią. Poczytaj o facecie, to się dowiesz, co zostało z jego biznesu restauracyjnego i jak on go (nie)prowadził.

androgynes

18.02.2011 22:05

Przeszłam pomyślnie obie edycje programu. Mimo, że całość w zamyśle dość schematyczna - całość na wielki plus. Mnóstwo inspirujących pomysłów.
Codzienne emisje potęgowały emocje eliminacyjne, z chęcią odkładałam inne zajęcia, żeby obejrzeć następny odcinek.
Czy są szanse na kolejne edycje (jest ich już 8 o ile się nie mylę)?

Abstrakcyjna

14.02.2011 10:23

Ja jestem akurat jedną z osób, które odetchnęły z ulgą po zakończeniu emisji Bitchin Kitchen. Uff.

festin

27.01.2011 23:31

Jako wielki fan HK Gordona Ramsay'a do Top Chef'a podszedłem trochę nieufnie.
Dzisiaj mogę powiedzieć "niesłusznie" ;-)
Bardzo mi się podoba ten program. Podoba mi się również to, że odcinki nadawane są codziennie - dzięki temu (IMHO) rośnie dramaturgia.
I w pisaniu o tym, wcale nie przeszkadza mi to, że jestem wielkim fanem Nadii G. ;-)

lumen

22.01.2011 13:55

Katie Lee Joel...jest pyszna...mniam...

izi's_kitchen

19.01.2011 14:59

Dziękuję za odpowiedź:) Bardzo się cieszę i z niecierpliwością będę czekać na marcowe powtórki. Po raz pierwszy wypowiadam się na forum, a to już samo za siebie mówi, jak bardzo spodobał mi się ten program. Miło mi tym bardziej, że moja wypowiedź nie pozostała bez odzewu. Dziękuję i pozdrawiam:) iza

18.01.2011 17:20

Witam

Program Top Chef nie zastąpił serii BK. Bitchin' będzie miał jeszcze powtórki. Najbliższa prawdodpodobnie w marcu. pozdrawiam

ursi5

18.01.2011 14:19

A ja myślę, że wiele osób odetchnęło z ulgą, że seria Bitchin-Kitchen już się skończyła i ze spokojem będzie oglądać inne ciekawsze pozycje KUCHNI.TV

izi's_kitchen

17.01.2011 20:36

Witam,
kanał kuchnia.tv przyciągnął mnie i uzależnił jednym programem:
Bitchin-Kitchen. Do dziś. Ze smutkiem i przerażeniem okazało się bowiem, że jego emisja się zakończyła (i miernie zastąpiona nowym sztampowym programem Top Chef), co skutkuje również zaprzestaniem odwiedzania tego kanału przeze mnie, jak i pewnie wielu fanów Nadii G. Przykro mi, ale mam nadzieję, że wkrótce wyemitujecie kolejne odcinki, lub choćby powtórki, coby człowiekowi wieczorem poprawić humor i zainspirować do gotowania:) Pozdrawiam, Iza