Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Zdrowe koktajle >

Jarmużem ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

internet a babcia >

Myślę, że da radę ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

To musi być naprawdę smaczne. Muszę wypróbować.

olgamala, 21.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29732
najnowszy wpis: 21.08.2017 09:41

Mamy 26980 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Produkty poszukiwane

FORUM kuchnia+ świeza jagnięcina w Krakowie

majeczka31

04.07.2016 09:00

Ostatnio mi się zdarza zamawiać do domu jedzenie z lokalu Ganesh na ul. Św Tomasza. Szybko dowożą, jeszcze jest ciepłe jak dostaję do ręki. Ceny przystępne i bardzo smaczna, świeża kuchnia, w tym duży wybór w menu rzeczy dla wegetarian i wegan, co nie jest taką normą w wielu restauracjach, gdzie królują mięsa.

Jamie Oliver

26.02.2012 17:04

Chyba P.Darku pomylił, mnie Pan z hurtownią.

Jest napisane że mam stały dostęp, nikomu nie oferuje sprzedarzy, jagniecine kupuje u bacy tak jak moi rodzice całe swoje zycie, nigdy mi nie były potrzebne swiadectwa HDI oraz faktura.

Jak Pan kupuje od sąsiada np. Kurę lub świnkę to potrzebna jest faktura albo swiadectwo ???
Jezeli tak to zazdroszcze sąsiadowi sąsiada:)))

Apropo jagnieciny to kupuje ja po 18zł i jest do kupienia tylko na wiosne i jesień, na jesień jest smaczniejsza bo baranki spedzaja z hal gdzie jadły swierzą trawe a nie jak na wiosne wychodzą z obory gdzie jadły siano.

P.Darku prosze szukać jagnieciny gdzieś gdzie ją howaja na dużą skale lub poprostu kupić w hipermarkecie tam mozna dostać fature no i mieso jest przebadane ale napewno nie jest smaczniejsze od tego co kupuje od zaprzyjaźnionego Bacy.

W poscie napisałem "pisąć na meila" bo czasem chłopina ma pare jagniat wiecej do sprzedania wieć mogł bym dać namiary ale zainteresowanie było tak duze że sprawa nie aktualna bo by dla mnie nic nie zostało.

Pozdrawiam serdecznie.

post edytowany 1 raz, ostatnio 26.02.2012 17:19

swiezajagniecina

24.02.2012 18:55

Witam P. Oliver..)

Czy na proponowaną jagnięcinę wystawia Pan Fakturę i Świadectwo HDI ?
Ponieważ Ja chciałbym dać ludziom bezpieczne mięso z pewnego źródła..
Darek

Jamie Oliver

04.02.2012 07:21

Mam stały dostęp do Baraniny i Jagnieciny, okolice Rabki Zdrój, Baranki sa kupowane od chlopów ktorzy je wypasaja na Gorczanskich halach. Mozna pisac na meila kingii1@tlen.pl

Ankarol

01.02.2012 18:24

Nejt napisał 30.01.2012 09:59:
Marzę o tym, by w Polsce ludzie zaczęli doceniać to mięso.
Jak najbardziej jestem za tą akcją Darku.
Sam mam wielki problem kupić dobry kawałek jagnięciny mieszkając w Katowicach.
Mam trochę lat więcej niż 20 (z okładzikiem) ale baranina czy jagnięcina była za lat mojej młodości uważana za mięso nie tyle pośledniejsze co dla biedaków.
Podobnie rzecz się miała z rybami, które co tu mówić były zwyczajnie wzgardzone.
Te w sumie absurdalne uwarunkowania spowodowały, raz że mniejszą liczbę w hodowli owiec, dwa nieprawdopodobny wzrost cen tego mięsa.
Jadałam to mięso w latach 70-80-tych wiele razy w roku, teraz mnie na nie nie stać.

Nejt

30.01.2012 09:59

Marzę o tym, by w Polsce ludzie zaczęli doceniać to mięso.
Jak najbardziej jestem za tą akcją Darku.
Sam mam wielki problem kupić dobry kawałek jagnięciny mieszkając w Katowicach.

swiezajagniecina

29.01.2012 20:49

Witam, próbuje powoli przekonać ludzi do jedzenia zdrowego mięsa, jakim jest Jagnięcina. Tylko nie chodzi o tą z Nowej Zelandii, czy jakąś inną sprowadzaną, chodzi mi o naszą, POLSKĄ, z tradycyjnego chowu. Może jest ktoś tym zainteresowany?
Darek

Bartek Grzywacz

31.03.2010 20:03

uosiua napisał 17.01.2010 11:33:
Bartek, czy udało Ci się już znaleźć cos w Krakowie? Ja szukam dostawcy do restauracji, głównie giczy jagnięcej tylnej. Interesuje mnie tylko świeże, bo mrozone mięso traci swoje walory. W carrefourach jest troszkę, ale nie zawsze i nie wszystko. Chyba zacznę to sam sprowadzać gdzieś z Polski.

bartek.
Witaj
Przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale nie było mnie dawno na forum Kuchni.tv
A więc dobra informacja znalazłem:)
Sam nie przypuszczałem ze moze być pod samym nosem właściwie, bo na Starym Kleparzu jestem kilka razy w tygodniu. Więc odpowiedz brzmi - mozna dostać na starym kleparzu świerzą.
Trochę cieżko mi będzie Ci wytłumaczyć, ale jest to jedna z pierwszych budek od strony LOT-u, bliżej placu Matejki. Na budce jest napisane - jagnięcina. Trzeba spytać pani powie kiedy bedzie świeża:)
pozdrawiam - w razie czego pisz bartek@fabryka.tv

wojek8

02.03.2010 19:52

zainteresowani świeżą jagnięciną pisac na PW lub gg 13867939

jacobs

18.02.2010 21:05

Dokładnie taka samą jagnienie kupie w TESCO w Krakowie i niestety dużo taniej a co do ryb to też jest wybór podobny i też taniej

stryj

03.02.2010 23:04

Polecam internetowy sklep www.vipdelikatesy.pl z dobrym jedzonkiem.
Mają jagnięcinę z Nowej Zelandii, Walii i regionalaną z Niemiec. Różne kawałki od karkówki po biodrówkę comber gicz polędwiczki.
Dostarczają dwa razy w tygodniu do domu, czy do pracy, elastycznie podchodzą do tematu. Dostarczają m in do Krakowa.

uosiua

17.01.2010 11:33

Bartek, czy udało Ci się już znaleźć cos w Krakowie? Ja szukam dostawcy do restauracji, głównie giczy jagnięcej tylnej. Interesuje mnie tylko świeże, bo mrozone mięso traci swoje walory. W carrefourach jest troszkę, ale nie zawsze i nie wszystko. Chyba zacznę to sam sprowadzać gdzieś z Polski.

bartek.

jacobs

28.12.2009 20:48

Jeżeli chodzi o świerzą jagniecine lub baranine w Krakowie to prosze na PW

Bartek Grzywacz

11.12.2009 16:08

dziękuje za podpowiedz - Carefourów jest kilka tylko jakoś ostatnio tam nie bywam a z pewnością by mi nie wpadło do głowy zeby udać sie tam po świeżą jagnięcine.
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

jacek1f

11.12.2009 10:25

Bartek, ja nie z grodu Kraka, ale czy nie ma tam Carefourów? W Warszawie w kazdym jest obok innych miejsnych boksów, zawsze, codziennie, boks z jagnieciną - ZAWSZE. Swież, polską.
Moze sprawdz tamże u siebie.

Bartek Grzywacz

11.12.2009 09:53

Witam,
czy jest ktoś mi w stanie pomóc, od kilku miesięcy poszukuje świezej jagnięciny w Krakowie w rozsądnej cenie i nie sprowadzanej z Nowej Zelandii (Makro).
Czy naprawdę muszę wybrać sie na podhale i poszukać gazdy ktory mi sprzeda jagnię?
Dzięki z góry