KONKURS NIE MARNUJĘ JEDZENIA

ostatnio na forum >>

Ulubiona mąka >

Moją ulubioną mąką jest mąka bezglutenowa, ponieważ jakiś czas temu dowiedziałam się,...

marta.zdybicka, 27.07.2016 | czytaj dalej

Kawior >

Taaak! Ja jadłam w zeszłym miesiącu z jesiotra. Jest pyszny i na...

PodłaRóża, 27.07.2016 | czytaj dalej

Sprawdzone przepisy Kuchni.tv >

Nie o tłumaczeniu, ale o lektorze chciałam. "Uczty znad morza Śródziemnego" czytane...

dordor, 26.07.2016 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1799, wpisów: 28413
najnowszy wpis: 27.07.2016 16:23

Mamy 25260 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Urządzamy kuchnię

FORUM kuchnia+ sokowirówka

KaśkaFy

19.06.2016 17:04

Jeśli szukacie dobrego wyposażenia kuchni to ja mogę polecić https://www.tanake.com.pl/ ponieważ sama jestem zadowolona. Sprzęt mam w domu i w swojej restauracji, a więc doskonale wiem co z czym się je. Najlepiej zaglądnąć na stronkę.

zdrowitka

17.06.2016 06:47

https://www.targomat.pl/

Dzięki temu można znaleźć najtańsza ofertę.

zdrowitka

17.06.2016 06:47

Najlepiej porównać sobie ceny sokowirówek w sieci. Szczególnie jeśli kupuje się cos droższego. Sama jakiś czas temu kupowałam sokowirówkę z gatunku tych lepszych czyli model Combi Juicers ( kupiłam za 650 zł). W niektórych sklepach była o wiele droższa. Nawet po 800 zł.
Przed wyborem proponuję skorzystać z mojego patentu. Mianowicie wypisać formularz na tej stronie:

kipson

31.05.2016 10:50

Sokowirówki nie mam ale posiadam wyciskarkę do soków. Jest to trochę większy wydatek ale warto jest zainwestować bo soki z niej są smaczniejsze ( bardziej gęste ). Poza tym wyciskarka w przeciwieństwie do sokowirówki nie mieli owoców ale je wyciska. Tak wieć zachowują więcej składników odżywczych.

Polecam szczególnie model SKG 2088 . Jest w dobrej cenie w rtv Euro agd gdzie jest opcja kupna na raty. Poza tym wyciskarka ma gwarancję na ponad 10 lat door to door. Tak wiec jesli coś się Wam popsuje w tym czasie to fachowiec od naprawy przyjdzie do Was do domu.

lasting

22.05.2016 21:44

a czest korzystacie z takich sokowirowek? wydaje mi sie ze duzo roboty z tym jest

mariette

22.05.2016 17:36

Przecież lepsze są wyciskarki od sokowirówek, taką możesz wycisnąć wszystko i mnie stracić wartości odżywczych z owoców.
U mnie stoi wyciskarka kuvings i jestem z niej bardzo bardzo zadowolona

post edytowany 1 raz, ostatnio 22.05.2016 17:36

Anomalio

23.02.2016 12:09

Wybór sokowirówki to nie łatwe zadanie bo sokowirówka może być taka za 300zł i taka za 3000zł i z obu różne osoby mogą być zadowolone lub nie. Wszystko zależy od przeznaczenia. Najważniejsze to żeby sokowirówka spełniała następujące funkcje:
- wylot miąższu umożliwiający wyciskanie bez cząstek owoca
- Zmienną prędkość
- Duży otwór wsadowy
- Okres gwarancji

Na pewno unikałbym kupowania chłamu w sieciówkach a bardziej w sklepie specjalizującym się w wyposażeniu gastronomii.
http://xxlgastro.pl/pl/inne/wyciskarki-do-cytrusow

post edytowany 1 raz, ostatnio 23.02.2016 12:11

rzviro

21.02.2016 16:42

@claire, za taką kasę? Dziękuję - wolę moją sokowirówkę...

claire

21.02.2016 15:31

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż sokowirówka jest wyciskarka. Też kiedyś byłam sceptyczna, bo jednak wyciskarka droższa, ale jak zobaczyłam pracującą wyciskarkę i efekty w postaci soku u mojej koleżanki, to już nie miałam żadnych wątpliwości. Kupiłam wyciskarkę taką, jak ona miała BioChef http://www.ekosklepbio.pl/ i teraz soki są prawie codziennie robione. Wychodzi to naszej rodzinie na zdrowie :)

bruno29

26.08.2015 09:29

zgadzam się. bardzo ceniłem sobie mój stary młynek do kawy. raczej brzydki, plastikowy, ale działał jak marzenie. niestety po wielu latach wyzionął ducha, a nowy nie może się z nim równać :/

rzviro

25.08.2015 19:23

Mam starą polską sokowirówkę (chyba Predom - nie pamiętam). Ma ze trzydzieści albo i lepiej lat - działa i mieli wszystko bez zająknięcia (od nowości bezawaryjna). Teraz o takim mocnym sprzęcie nawet nie można pomarzyć - wszystko chiński badziew (nieważne, kto to firmuje: Zelmer, Bosch, Philips czy inne). Jest to jedyny powód moich marzeń powrotu PRL-u; wszystko polskie z tamtego okresu było niezniszczalne.............

post edytowany 1 raz, ostatnio 21.02.2016 16:39

bruno29

25.08.2015 10:12

a ja mam sokowirówkę firmy Bork, chyba niemiecka. jest duża, ale w większości wykonana z metalu. stary sprzęt nie ma do niej startu. jest bardzo wydajna i zmieli wszystko ;)

macq

19.08.2015 15:37

Ja kiedyś zakupiłem sokowirówkę bodajże w Lidlu firmy Clatronic, przyznam że jestem z niej zadowolony i z tego co pamiętam była tania. Więc jeśli sprzęt ma byc używany od święta, sezonowo to w zupełności wystarczy.

olis929

12.08.2015 12:39

Sokowirówka jest bardzo przydatnym sprzętem w domu. Zdrowe, świeże soki, szczególnie przy dzieciach nie mają porównania z tymi sklepowymi. Ja się zastanawiam nad kupnem sokowirówki z Russell Hobbsa "Aura". Nie jest droga, a wygląda porządnie. Może ktoś taka ma I może coś powiedzieć?

mania34

13.07.2015 14:31

Też chcę się zaopatrzyć w sokowirówkę, wydaje mi się, że dużo zdrowiej jest robić soczki samemu, niż kupować, zwłaszcza,jak chcemy je podawać dzieciom, przynajmniej wiemy, z czego są zrobione. Wpadła mi w oko taka maszyna
Może ktoś ma i powie mi, czy się sprawdza taka sokowirówka?

Ela LISA

04.06.2013 11:51

Takie starsze urzadzenia,sa o niebo lepsze od tych obecie produkowanych.Po pierwsze na oczy nie widzialy chinczyka,ani nie byly produkowane z byle czego, zeby obnizyc koszty produkcji.Mam kilka takich urzadzen,np elektyczna maszynke do miesa( Zelmer).Ani razu nie byla w naprawie.Dlatego pilnuje jej.Jest niezawodna, a ma ponad 20 lat

nka

31.05.2013 15:01

Do niedawna też miałam sokowirówkę starszą ode mnie, ale choć nadal działała bez zarzutów zajmowała zbyt dużo miejsca i w końcu wymieniłam na nową. Pierwsza różnica, poza wielkością, to wydajność. Znacznie więcej soku wyciska z jednego owocu niż ta stara, a w pojemniku na odpadki ląduje niewiele resztek. Z sokowirówki korzystam gdy robię sok dla dwóch, trzech osób. Gdy na szybko chcę machnąć jedną porcję dla syna to w ruch idzie wyciskarka do cytrusów. Z jednej pomarańczy mam cały niekapek soku.

jarzębinka

28.01.2012 13:20

sokowirówkę mam starszą ode mnie, ale sprawuje się świetnie, więc póki co nie wymieniam ;) chociaz brzydka jest, ale nie używam jej tak często, żeby wymieniać na ładniejszą

Sobol

09.12.2011 16:08

Ja kupiłam sokowirówkę marki Sapir i jestem bardzo zadowolona. Dałam za nią jakieś śmieszne pieniądze w porównaniu z innymi markami a jest również solidnie wykonana i wytrzymała. Sokowirówka jest przeze mnie często używana, uwielbiam świeży soczek.

Bar4you_pl

14.06.2011 21:18

Często podczas zakupu takich urządzeń zwracamy uwagę na cenę i markę,a to błąd. Zapominamy wtedy o funkcjach na których najbardziej nam zależy i potem żałujemy. Także starajmy się kierować także rozsądkiem.

AnnaKotecka

03.03.2011 17:27

to prawda, że nie zawsze firmowe jest lepsze. ale jeżeli chodzi o sokowirówkę, to ja optuję za metalową. Na plastiku dużo więcej bakterii sie rozwija. No i oczywiście plastik sie odbarwia...

anulka7

02.03.2011 22:04

ja nie mam sokowirówki ale co do tych firmowych rzeczy to się nie zgodzę,kupiłam czajnik elektryczny tefal dałam za niego prawie 200zł i zaraz po gwarancji padł spalil się poprostu,potem kupiłam najzwyklejszy w tesco za niecałe 30zł i służy mi do dzisiaj nie zawsze co firmowe jest lepsze i nie trzeba wydac majątki a są srebrne przedmioty i "srebrne" na niektórych widać strasznie paluchy a na innych wcale mam toster którego używam co drugi dzień i bardziej w środku wygląda źle niż na wierchu

myszsza

02.03.2011 20:41

Mam jakąś DOMO, żadna marka, jednak służy mi od dwóch lat bezawaryjnie. Ma duży wlot, więc nie muszę kroić owoców i warzyw na drobne. Jest srebrna, ale jak się przed chwilką przyjrzałam, nie jest ani brudna, ani pomazana. Te niesrebrne mogą być uciapane, tylko mniej widać, ale chyba nie o to chodzi? Robię soki codziennie, zbieram w ciągu dnia różne łodyżki koperku, pietruszki, bazyli, wszystko to czego nie dodaje się do potraw, a wieczorem mam sok z marchwi i tych łodyżek.

AnnaKotecka

02.03.2011 16:01

ja mam philipsa i jestem super zadowolona. bosh mi sie spalił....

kamil

20.08.2010 12:58

ja mam moulinex i polecam. Przede wszystkim kupuj porządnej firmy, bo masz wtedy dostępne noże na wymianę, albo popychadło jak zgubisz albo pęknie. Bosch, siemens, zelmer - to warto kupić. Broń boże żaden severin, mpm product czy tego typu rzeczy.
W sokowirówce najważniejsza jest moc. Tanie mają 300 watów i tym możesz se cytryny przeciskać najwyżej. Minimum to 600 wat, najlepiej 700. Ja nie uznaję sokowirówek srebrnych, bo one są ciągle brudne i pomazane.

osid

20.08.2010 12:38

witam wszystkich
pytanie jak w tytule :) podpowiedzcie mi proszę jaką sokowirówkę kupić ?! jakiej marki i jaki model, no i za jakieś normalne pieniążki bo używał bedę raczej sezonowo :) przeprowadzam się na wieś do domku i mam taki mały sadzik z różnymi owocami które się marnują a można przecież jakieś winko zrobić czy co ;) tylko trzeba soczek wyciągnąć :)