DESERY DEKERA

ostatnio na forum >>

Moja porcelana >

Porcelana Fala z Ambition, piękna i świetnej jakości. Dostaliśmy z mężem w...

jarzebinka, 29.09.2016 | czytaj dalej

Dieta na redukcję wagi >

Ważne, abyś mniej jadł. Samo jedzenie powinno być możliwie najmniej kaloryczne. Siedząc...

zdrowitka, 29.09.2016 | czytaj dalej

Pufy >

Cześć. Czy jesteście w stanie polecić jakieś porządne pufy? Ja znalazłem np....

decorator, 28.09.2016 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1834, wpisów: 28641
najnowszy wpis: 29.09.2016 17:43

Mamy 25549 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Urządzamy kuchnię

FORUM kuchnia+ sokowirówka

marita

20.08.2016 18:59

Świeży sok (najlepiej z jabłka) to podstawa każdego mojego dnia :). Uwielbiam takie rarytaski! Nad zakupem wyciskarki zastanawiałam się długo (dopiero urządzam mieszkanie, więc wydatków jest multum). Nie ukrywam, że miałam wysokie wymagania. Musze zaznaczyć, że budżet jakim wtedy dysponowałam to 600 zł.
Gdzieś w internecie trafiłam na porównywarke modeli. W pojedynku brał udział Hurom i polska firma, której produkty znajdziecie tutaj: www.e-kalorik.pl Wynik testu był taki, że jakość była porównywalna, a cena (tej pierwszej skandaliczna). Zdecydowałam się na wyciskarkę kalorik i nie żałuję :) Niskoobrotowa, wydajna, cichutka. Czego chcieć więcej... Używam jej od półtora roku i w dalszym ciągu mogę mówić o samych plusach jej posiadania.

KaśkaFy

19.06.2016 17:04

Jeśli szukacie dobrego wyposażenia kuchni to ja mogę polecić https://www.tanake.com.pl/ ponieważ sama jestem zadowolona. Sprzęt mam w domu i w swojej restauracji, a więc doskonale wiem co z czym się je. Najlepiej zaglądnąć na stronkę.

zdrowitka

17.06.2016 06:47

https://www.targomat.pl/

Dzięki temu można znaleźć najtańsza ofertę.

zdrowitka

17.06.2016 06:47

Najlepiej porównać sobie ceny sokowirówek w sieci. Szczególnie jeśli kupuje się cos droższego. Sama jakiś czas temu kupowałam sokowirówkę z gatunku tych lepszych czyli model Combi Juicers ( kupiłam za 650 zł). W niektórych sklepach była o wiele droższa. Nawet po 800 zł.
Przed wyborem proponuję skorzystać z mojego patentu. Mianowicie wypisać formularz na tej stronie:

kipson

31.05.2016 10:50

Sokowirówki nie mam ale posiadam wyciskarkę do soków. Jest to trochę większy wydatek ale warto jest zainwestować bo soki z niej są smaczniejsze ( bardziej gęste ). Poza tym wyciskarka w przeciwieństwie do sokowirówki nie mieli owoców ale je wyciska. Tak wieć zachowują więcej składników odżywczych.

Polecam szczególnie model SKG 2088 . Jest w dobrej cenie w rtv Euro agd gdzie jest opcja kupna na raty. Poza tym wyciskarka ma gwarancję na ponad 10 lat door to door. Tak wiec jesli coś się Wam popsuje w tym czasie to fachowiec od naprawy przyjdzie do Was do domu.

lasting

22.05.2016 21:44

a czest korzystacie z takich sokowirowek? wydaje mi sie ze duzo roboty z tym jest

mariette

22.05.2016 17:36

Przecież lepsze są wyciskarki od sokowirówek, taką możesz wycisnąć wszystko i mnie stracić wartości odżywczych z owoców.
U mnie stoi wyciskarka kuvings i jestem z niej bardzo bardzo zadowolona

post edytowany 1 raz, ostatnio 22.05.2016 17:36

Anomalio

23.02.2016 12:09

Wybór sokowirówki to nie łatwe zadanie bo sokowirówka może być taka za 300zł i taka za 3000zł i z obu różne osoby mogą być zadowolone lub nie. Wszystko zależy od przeznaczenia. Najważniejsze to żeby sokowirówka spełniała następujące funkcje:
- wylot miąższu umożliwiający wyciskanie bez cząstek owoca
- Zmienną prędkość
- Duży otwór wsadowy
- Okres gwarancji

Na pewno unikałbym kupowania chłamu w sieciówkach a bardziej w sklepie specjalizującym się w wyposażeniu gastronomii.
http://xxlgastro.pl/pl/inne/wyciskarki-do-cytrusow

post edytowany 1 raz, ostatnio 23.02.2016 12:11

rzviro

21.02.2016 16:42

@claire, za taką kasę? Dziękuję - wolę moją sokowirówkę...

claire

21.02.2016 15:31

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż sokowirówka jest wyciskarka. Też kiedyś byłam sceptyczna, bo jednak wyciskarka droższa, ale jak zobaczyłam pracującą wyciskarkę i efekty w postaci soku u mojej koleżanki, to już nie miałam żadnych wątpliwości. Kupiłam wyciskarkę taką, jak ona miała BioChef http://www.ekosklepbio.pl/ i teraz soki są prawie codziennie robione. Wychodzi to naszej rodzinie na zdrowie :)

bruno29

26.08.2015 09:29

zgadzam się. bardzo ceniłem sobie mój stary młynek do kawy. raczej brzydki, plastikowy, ale działał jak marzenie. niestety po wielu latach wyzionął ducha, a nowy nie może się z nim równać :/

rzviro

25.08.2015 19:23

Mam starą polską sokowirówkę (chyba Predom - nie pamiętam). Ma ze trzydzieści albo i lepiej lat - działa i mieli wszystko bez zająknięcia (od nowości bezawaryjna). Teraz o takim mocnym sprzęcie nawet nie można pomarzyć - wszystko chiński badziew (nieważne, kto to firmuje: Zelmer, Bosch, Philips czy inne). Jest to jedyny powód moich marzeń powrotu PRL-u; wszystko polskie z tamtego okresu było niezniszczalne.............

post edytowany 1 raz, ostatnio 21.02.2016 16:39

bruno29

25.08.2015 10:12

a ja mam sokowirówkę firmy Bork, chyba niemiecka. jest duża, ale w większości wykonana z metalu. stary sprzęt nie ma do niej startu. jest bardzo wydajna i zmieli wszystko ;)

macq

19.08.2015 15:37

Ja kiedyś zakupiłem sokowirówkę bodajże w Lidlu firmy Clatronic, przyznam że jestem z niej zadowolony i z tego co pamiętam była tania. Więc jeśli sprzęt ma byc używany od święta, sezonowo to w zupełności wystarczy.

olis929

12.08.2015 12:39

Sokowirówka jest bardzo przydatnym sprzętem w domu. Zdrowe, świeże soki, szczególnie przy dzieciach nie mają porównania z tymi sklepowymi. Ja się zastanawiam nad kupnem sokowirówki z Russell Hobbsa "Aura". Nie jest droga, a wygląda porządnie. Może ktoś taka ma I może coś powiedzieć?

mania34

13.07.2015 14:31

Też chcę się zaopatrzyć w sokowirówkę, wydaje mi się, że dużo zdrowiej jest robić soczki samemu, niż kupować, zwłaszcza,jak chcemy je podawać dzieciom, przynajmniej wiemy, z czego są zrobione. Wpadła mi w oko taka maszyna
Może ktoś ma i powie mi, czy się sprawdza taka sokowirówka?

Ela LISA

04.06.2013 11:51

Takie starsze urzadzenia,sa o niebo lepsze od tych obecie produkowanych.Po pierwsze na oczy nie widzialy chinczyka,ani nie byly produkowane z byle czego, zeby obnizyc koszty produkcji.Mam kilka takich urzadzen,np elektyczna maszynke do miesa( Zelmer).Ani razu nie byla w naprawie.Dlatego pilnuje jej.Jest niezawodna, a ma ponad 20 lat

nka

31.05.2013 15:01

Do niedawna też miałam sokowirówkę starszą ode mnie, ale choć nadal działała bez zarzutów zajmowała zbyt dużo miejsca i w końcu wymieniłam na nową. Pierwsza różnica, poza wielkością, to wydajność. Znacznie więcej soku wyciska z jednego owocu niż ta stara, a w pojemniku na odpadki ląduje niewiele resztek. Z sokowirówki korzystam gdy robię sok dla dwóch, trzech osób. Gdy na szybko chcę machnąć jedną porcję dla syna to w ruch idzie wyciskarka do cytrusów. Z jednej pomarańczy mam cały niekapek soku.

jarzębinka

28.01.2012 13:20

sokowirówkę mam starszą ode mnie, ale sprawuje się świetnie, więc póki co nie wymieniam ;) chociaz brzydka jest, ale nie używam jej tak często, żeby wymieniać na ładniejszą

Sobol

09.12.2011 16:08

Ja kupiłam sokowirówkę marki Sapir i jestem bardzo zadowolona. Dałam za nią jakieś śmieszne pieniądze w porównaniu z innymi markami a jest również solidnie wykonana i wytrzymała. Sokowirówka jest przeze mnie często używana, uwielbiam świeży soczek.

Bar4you_pl

14.06.2011 21:18

Często podczas zakupu takich urządzeń zwracamy uwagę na cenę i markę,a to błąd. Zapominamy wtedy o funkcjach na których najbardziej nam zależy i potem żałujemy. Także starajmy się kierować także rozsądkiem.

AnnaKotecka

03.03.2011 17:27

to prawda, że nie zawsze firmowe jest lepsze. ale jeżeli chodzi o sokowirówkę, to ja optuję za metalową. Na plastiku dużo więcej bakterii sie rozwija. No i oczywiście plastik sie odbarwia...

anulka7

02.03.2011 22:04

ja nie mam sokowirówki ale co do tych firmowych rzeczy to się nie zgodzę,kupiłam czajnik elektryczny tefal dałam za niego prawie 200zł i zaraz po gwarancji padł spalil się poprostu,potem kupiłam najzwyklejszy w tesco za niecałe 30zł i służy mi do dzisiaj nie zawsze co firmowe jest lepsze i nie trzeba wydac majątki a są srebrne przedmioty i "srebrne" na niektórych widać strasznie paluchy a na innych wcale mam toster którego używam co drugi dzień i bardziej w środku wygląda źle niż na wierchu

myszsza

02.03.2011 20:41

Mam jakąś DOMO, żadna marka, jednak służy mi od dwóch lat bezawaryjnie. Ma duży wlot, więc nie muszę kroić owoców i warzyw na drobne. Jest srebrna, ale jak się przed chwilką przyjrzałam, nie jest ani brudna, ani pomazana. Te niesrebrne mogą być uciapane, tylko mniej widać, ale chyba nie o to chodzi? Robię soki codziennie, zbieram w ciągu dnia różne łodyżki koperku, pietruszki, bazyli, wszystko to czego nie dodaje się do potraw, a wieczorem mam sok z marchwi i tych łodyżek.

AnnaKotecka

02.03.2011 16:01

ja mam philipsa i jestem super zadowolona. bosh mi sie spalił....

kamil

20.08.2010 12:58

ja mam moulinex i polecam. Przede wszystkim kupuj porządnej firmy, bo masz wtedy dostępne noże na wymianę, albo popychadło jak zgubisz albo pęknie. Bosch, siemens, zelmer - to warto kupić. Broń boże żaden severin, mpm product czy tego typu rzeczy.
W sokowirówce najważniejsza jest moc. Tanie mają 300 watów i tym możesz se cytryny przeciskać najwyżej. Minimum to 600 wat, najlepiej 700. Ja nie uznaję sokowirówek srebrnych, bo one są ciągle brudne i pomazane.

osid

20.08.2010 12:38

witam wszystkich
pytanie jak w tytule :) podpowiedzcie mi proszę jaką sokowirówkę kupić ?! jakiej marki i jaki model, no i za jakieś normalne pieniążki bo używał bedę raczej sezonowo :) przeprowadzam się na wieś do domku i mam taki mały sadzik z różnymi owocami które się marnują a można przecież jakieś winko zrobić czy co ;) tylko trzeba soczek wyciągnąć :)