Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Zdrowe koktajle >

Jarmużem ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

internet a babcia >

Myślę, że da radę ;)

Martaa, 21.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

To musi być naprawdę smaczne. Muszę wypróbować.

olgamala, 21.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29732
najnowszy wpis: 21.08.2017 09:41

Mamy 26981 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ Sałatka z krabów

ine

18.01.2012 14:42

krabowe paluszki-paczka drobno pokrojone i roztarte widelcem
drobno posiekany por tylko biala i jasno zielonaczesc
2 lyzki majonezu
2 lyzki jogurtu greckiego lub smietany
PrzprawaAoli lub czosnkowa
odstawic na godzine do lodowki jeszcze raz dobrze wymieszac i gotowe.
Wazna jest przyprawa

Nalewka

17.01.2012 18:33

Wypróbowałam mięsko krabowe paczkowane :)
- jedną część czyli ok. 300gr dodałam do sałaty lodowej z sokiem z cytryny i oliwą. PYCHA!
- drugą część czyli kolejne 300gr dodałam do makaronu (spagetti) z zeszkloną cebulą, łyżką śmietany i siekaną natką pietruszki. Bezkonkurencyjne!!!
Podejrzewam, że na zimno też byłoby niezłe, jako sałatka :)

Nalewka

08.02.2010 09:21

A ja lubię sałatkę z dużej sałaty lodowej, paczki paluszków krabowych, garści suszonej żurawiny, szczypiorku i natki (może być natka kolendry) plus sos łyżka, dwie jogurtu + łyżka majonezu + łyżka tartego chrzanu.

jacek1f

16.05.2007 12:58

Alez Kuchareczko :-) Ja tylko chcialem zwrocic uwage ze ta salatka powinna sie nazywac "z paluszkow krabowych", a nie z krabow :-)) Tak dla zasady. Bo paluszki krabowe - jak sama nazwa wskazuje:-))) nie maja nic wspolnego z krabami:-)

I tyle.

A pyszne są i z majonezem - owszem!

Puszka krabow, miesa z krabow - koszt = 7 zł.

pozdrawiam cieplo

Kuchareczka

15.05.2007 23:31

O gustach się nie dyskutuje - ale to nie ja radziłam zastąpienie majonezu... Przecież każdy lubi co innego prawda? Może to nie jest najwykwintniejsza sałatka, ale czemu nie miałabym ją nazywać sałatką?:P Każda modyfikacja jest okej. W sumie to każdy podświadomie wie, jakie składniki lubi :-) Jeśli kogoś zdenerwowałam moją uwagą to serdecznie przepraszam.

Pozdrawiam

Chenia

15.05.2007 23:05

brzmi ciekawie, ale u mnie puszeczki z mięsem krabów są nie do dostania :-( Rozglądałam się już po sałatce z avocado i krabami z programu Zabawa w gotowanie... Ile kosztuje taka puszka mniej więcej?

jacek1f

15.05.2007 19:30

ostatnio sezonowo sie zrobilo i szaleje z truskawkami. Polecam albo paluszki wlasnie albo jednak puszeczke miesa z krabow polaczone z truskawkową "salsą".
Garsc solidną truskawek tniemy na kawalki (12-16-tki)...:-) i skrapiamy cytryną, lekko posypujemy cukrem, solą i duzo pieprzu swiezo zmielonego - zaprawiamy ciut oliwą i balsamiko i odstawiamy na 30 minut.
Łaczymy z krabami i mieszamy delikatnie i podajemy na salacie lodowej drobno porwanej.
Super!

bogna51

15.05.2007 09:09

bardzo dobre są paluszki krabowe z brokułami+jogurt+majonez+sól+pieprz smacznego

Goga

08.05.2007 19:38

O co tyle krzyku.Jeden lubi z majonezem inny bez a jeszcze ktoś inny z jogurtem i cytryną.NIKOMU NIKT NIGDY NIE DOGODZI.Smacznego!

jacek1f

08.05.2007 15:59

Kuchareczko:-) o smakach sie nie dyskutuje jak wiesz...

Ja tez znam i cenie smak kilku salatek krewetkowych z ociupina majonezu jako jeden z elementow sosu. Oczywiscie.

Paluszki tzw krabowe tez lubie, ale nazywac je salatka krabowa to lekka przesada:-))

Smacznego !

Kuchareczka

08.05.2007 13:59

Nawet jak to nie ma nic wspólnego z krabami, i tak jest pyszne:P Nie zgadzam się z tym, że majonez zabija smak w sałatce... Lubię jogurty ale nie wyrzuciłabym całkowicie majonezu z sałatki.

jacek1f

08.05.2007 11:44

Cheniu:-) to nie ma nic wspolnego z krabami, wiec obojetnie jakie kupisz. Mozesz w zalewie, mozesz mrozone. To tylko mieso ryb aromatyzowane...

Wszedzie ten majonez zabija smak w salatce - sprobujcie bez majonezu... W zamian jogurt, cytryna i łyzeczka musztardy najwyzej - i z tego sos.

A ja polecam jednak zainwestowac w puszke krabów - miesa z krabow - i tyko z anansem w kosteczke, skropione cytryna i doprawone cukier, sol, pieprz. Podane na porwanej salacie lodowej w pucharkach lub malych miseczkach.

pozdrawiam

Chenia

07.05.2007 18:57

Spróbuję sałatki gosi...
Jadłam kiedyś sałatkę z paluszków krabowych, z sałatą lodową, zielonym ogórkiem, koperkiem i chyba kukurydzą i dressingiem majonezowym, nie pamiętam dokładnie, ale bardzo mi smakowało.
Jakie paluszki kupować w sklepie, pakowane próżniowo, czy raczej mrożone i mniej więcej w jakiej cenie, czy to jest wyznacznikiem ich jakości? Proszę o wskazówki

Kuchareczka

06.05.2007 11:31

Robiłam kiedyś sałatkę z paluszków krabowych z ryżem, ale ta sałatka jest o wiele lepsza. I bardzo szybka w przygotowaniu:)

Goga

02.05.2007 21:10

Pychota. Można dodać drobno pokrojonego i sparzonego pora oraz starty ser żółty

gosi07

02.05.2007 19:51

paczka paluszków krabowych
pęczek rzodkiweki
pęczek szczypiorku
majonez
sól pieprz
Wszystko drobniutko pokroić wymieszać i doprawić
smacznego