Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Catering na festyn w Warszawie >

Chodzi o doroczny festyn dla około kilkudziesięciu osób. Chcieliśmy to zrobić w...

kipson, 17.08.2017 | czytaj dalej

Jadalnio-kuchnia i stół >

KrystynkA, powiem Ci, że drewno też może być luksusem i też może...

Jagoda39, 16.08.2017 | czytaj dalej

dieta bezglutenowa >

Czy nie jeść glutenu, to powinien być wniosek alergologa, albo dietetyka. Ja...

maniotek, 14.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1945, wpisów: 29722
najnowszy wpis: 17.08.2017 09:38

Mamy 26973 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wasze przepisy

FORUM kuchnia+ Rogaliki

owocowadziewczyna

22.03.2012 12:19

Ja tak samo, tylko ja już dzisiaj spróbuje zrobic te rogaliki.. :)

Grillcenter_pl

11.08.2011 14:00

Dzięki za przepis na rogaliki,napewno w wolnej chwili spróbuję zrobić jakiś pyszny wypiek:) Ciekawe czy mi się uda...

Krysia__

07.07.2011 11:14

1kostka margaryny(może być kasia)
0,5 mąki
2 cukry waniliowe
5dkg drożdży
11 łyżek ciepłego mleka
troszkę cukru
twarda marmolada do nadzienia.

Pokruszone drożdże zasypać jednym cukrem waniliowym,dodać jeszcze troszkę cukru(np,1 łyżkę stołową),zalać ciepłym mlekiem,delikatnie zamieszać i odstawić w ciepłe miejsce na około 15 minut,aby rozczyn urósł.Mąkę ze stopioną margaryną(letnia) i drugim cukrem waniliowym zagnieść,dodać wyrośnięty rozczyn,i wyrobić ciasto do gładkości.Gotowe ciasto podzielić na połowę,zagnieść,rozwałkować na okrągły placek,po czym wykrawać trójkąty,nakładać trochę marmolady(najlepsza różana,takiej używam) zawinąć ,formując rogaliki.Z drugą częścią ciasta wykonać tę samą czynność.Po uformowaniu posmarować żółtkiem i lekko posypać cukrem,wstawić do nagrzanego piekarnika i piec około 20 minut,aż się zarumienią (ja piekę w 160 stopniach z termoobiegiem).Rogaliki po posmarowaniu żółtkiem można nie posypywać cukrem,a dopiero po upieczeniu polać np,polewą czekoladową,lub własnego uznania.Są pyszne,smacznego.