Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26978 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Wydajemy przyjęcie

FORUM kuchnia+ PRZEPIS NA PUDDING CZEKOLADOWY

lab

24.11.2006 21:43

Przepis na pudding Delii / z jej strony/
200 g gorzkiej czekolady, połamanej na kawałki, 200 g masła pokrojonego w kostke,110 brązowego cukru, 4 całe jajka + 4 żółtka, 1,5 łyżeczki ekstraktu wanilii, 60 g mąki. Ewentualnie 2 łyżeczki brandy.
Czekoladę i masło włozyć do dużej miski i postawić ja na naczyniu z gotującą sie, ale nie gwałtownie wrzącą wodą, tak by miska nie dotykała wody. Naczynie ma stać na jak najmniejszym ogniu, a czekolada i masło powinny rozpuścić sie w ciągu 6-7 minut. Zdjąć z ognia i mieszać, aż masa stanie się gładka i lśniąca. W czasie gdy masło i czekolada rozpuszczają się, do innej dużej miski wsypać cukier, dodać jajka, żółtka i ekstrakt waniliowy. Ubijać mikserem na dużych obrotach, aż masa podwoi objętośc i bedzie przypominać mus. To potrwa od 5 do 10 min. Wlać masę jajeczną do czekolady z masłem, dodać przesianą mąkę. Dużą łyżką dokładnie, lecz b ardzo ostrożnie wymieszac całośc. / 3-4 minuty/ Wlać masę do miseczek i umieścić na blasze.Można upiec od razu, lub przykryć każdą miseczkę folia spożywczą i wstawić do lodówki, albo zamrozić. Jeśli pieczemy od razu, wstawiamy blache do piekarnika nagrzanego do 200 C.Pieczemy12 min na środkowej pólce. Jeśli miseczki były w lodówce - 14 min. Po upieczeniu odstawiamy na 1 min,Szerokim nożem przejeżdżamy wzdłuż brzegów miseczki i wykładamy małe puddingi na talerze. Podajemy z bitą smietaną
Smacznego ! Dajcie znać jak wyszło

Toy

23.11.2006 22:44

też by mi się przydał

casiek

23.11.2006 22:33

Kochani , moze ktos mi moze podac przepis na pudding czekoladowy (Szkoła gotowania Delli...) Musze zorganizowac male co nie co z podziekowaniami i ten deser byl by kropka nad ''i'' . Ja pamietam tylko , ze sa tam cztery jajka i trzy zoltka , ale ile cukru , czekolady i maki to nie pamietam .
POMOCY!!!!! Mam nadzieje , ze ktos zapisal gramatury , a jeszcze lepiej zrobil ten pudding i napisze mi czy jest taki pyszny na jaki wyglada.

DZIEKUJE DZIEKUJE DZIEKUJE.....