Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26979 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Książki kulinarne

FORUM kuchnia+ najlepsze książki

rzviro

01.09.2015 20:11

CHaosjar napisała 01.09.2015 16:32:
na pewno nie polecam książek Ewa Wachowicz, poza fotkami z jej biustem wartość merytoryczna przepisów jest słaba :)
Biust też....... :/

CHaosjar

01.09.2015 16:32

na pewno nie polecam książek Ewa Wachowicz, poza fotkami z jej biustem wartość merytoryczna przepisów jest słaba :)

kajetan291

26.08.2015 15:09

Ja ostatnio kupiłem sobie Kuchnię chińską według Goka. Lubię gościa, dobrze się go słucha. W książce chyba większość przepisów pochodzi z jego programu. Jak już się kupi potrzebne przyprawy to można kombinować. Przepisy są proste i szybkie w wykonaniu :)

Justa1988

20.08.2015 09:46

fajne są te książki kucharskie z lidla...mają fajne przepisy...

RoundHereB

18.03.2015 13:48

Moja babcia św.p. miala ogromna księge kucharską gdzie były WSZYSTKIE przepisy na polskie dania, a ponadto jak wędzić mieso, jakie mieć sprzęty w kuchni, dosłownie wszystko od A do Z :)

pomidorka

10.03.2015 21:08

A ja kupiłam ksiażkę w Kucharska w Biedronce jest rewelacyjna !!! sa w niej rózne przepisy.
Napisana przez braci Kuroń. Najfajniejsze w tej książce jest to ze wszytkie produkty do przepisów znajdują sie w Biedronce podana jest cena i ilosć kalorii!!!!

pleaseMfy

09.03.2015 18:41

Hmm a to o kuchni chińskiej samemu muszę sprawdzić i ocenić czy to się opłaca kupować czy też nie : ) najpierw zwykle po prostu sprawdzam spis treści a później akurat całość i wtedy jest akurat bardzo fajnie i dobrze : ) ostatnimi czasy też się interesuję tematyką kuchni chińskiej

Phumba

03.03.2015 13:52

Mogę polecić coś starego, ale dobrego. To książka p. Katarzyny Pospieszyńskiej - Kuchnia Chińska (1 wyd.1987), były później wznowienia. Wydanie typowo gazetowe, parę beznadziejnych zdjęć na końcu (mogłoby ich w ogóle nie być!). Przepisy jednak doskonałe i tanie bo przy licznych chińskich rodzinach takie musiały być, żeby wszystkich wyżywić. Wystarczy dobry WOK (ja mam chiński, ręcznie kuty). Przepisy dla nie znających sztuki kulinarnej i początkujących - idealne! Nie ma w nich stwierdzeń typu: sól, pieprz i zioła do smaku. Przeciwnie, jeśli ma być np. ćwierć łyżeczki soli, to tak jest napisane. Oczywiście po pierwszej próbie można coś zmienić według swojego gustu. Często z niej korzystam, choć ryżu nie lubię.

batmanokompano

27.02.2015 10:53

Jakieś książki zdecydowanie Oliviera po prostu są bardzo dobre. Moim zdaniem zdecydowanie warto jakbyś poszukał na jakiś portalach społecznościowych w grupach jakiś lokalnych bo tam często ktoś sprzedaję zestawy tak dobrze czytacie zestawy książek kulinarnych : ) W stanie conajmniej dobrym ja i nie idelanym

beowullf

27.02.2015 09:02

Chciałabym sobie zrobić prezent i kupić dobrą książkę kucharską. Czy możecie mi doradzić jakieś pozycje? Jakie są Wasze ulubione książki? W swojej domowej bibliotece posiadam wiele książek o kuchni polskiej, ale ostatnio zmieniłam "styl" gotowania i teraz eksperymentuję. Mam nadzieję, że forum aż się będzie gotować od wypowiedzi
Pozdrawiam.

cynamona

26.02.2015 22:47

Ja dalej książi dobrej nie mogę znaleźć by pasowała mi w 100 %

usmiechnietabassia

24.02.2015 18:14

Zależy bo jak do gotowania to nie wiem bo jeszcze takiej żadnej nie przeczytałam. Przepisy po prostu biorę z tej strony. Jeśli natomiast chodzi o takie książki jakieś kryminały to zdecydowanie number 1 to jest przecież ojciec chrzestny bardzo dobra książka dla każdego i dla menów i dla nas babek. : ))

20.02.2015 11:16

Zapraszamy do naszej sekcji Książki na http://www.kuchniaplus.pl/kuchnioteka/ksiazki-polecane.html, może tam znajdziesz
coś dla siebie. Pozdrawiamy.:) Kuchnia+

krzysiogotuje

19.02.2015 18:29

Rozglądam się za jakimiś ciekawymi książkami. Zależy mi na przepisach, które nie są oklepane, banalne, typowe. Raczej coś "nowoczesnego", łączącego różne smaki i sposoby gotowania. Ktoś coś poleci? Widziałem, że nie którzy znani blogerzy wydają swoje książki też. Nie wiem w sumie od czego zacząć poszukiwania takiej idealnej książki kucharskiej.

Jania777

13.02.2015 19:52

Ja z kolei w zeszłym roku dostałam w Lidlu książkę z przepisami Pascala i Okrasy. Bardzo ciekawe przepisy, z resztą ogólnie interesuje mnie co celebryci mają do zaproponowania i zaoferowania i czy faktycznie to się sprawdza w kuchni.

rzviro

27.01.2015 13:06

Oprócz a-wariatów szukaj ( przede wszystkim ) na różnych rynkach, targowiskach, kiermaszach itp. W Wa-wie tego chyba nie brakuje? Czasem można trafić na fajne rzeczy, w dobrym stanie i to za bezcen.
A "Moja pierwsza książka w kuchni" na allegro w tej chwili kosztuje dychę + dostawa....

post edytowany 1 raz, ostatnio 27.01.2015 21:52

KrystynkaA

27.01.2015 10:26

Właśnie mam pytanie czy byłaś już patrzeć w jakiś bibliotekach oraz tych antykwariatach ? Bo jeszcze możesz zawsze popatrzeć tutaj na necie na jakiś portalach aukcyjnych. Czasem ktoś może coś takiego sprzedawać i na pewno w dość niskiej cenie. Szukaj a znajdziesz hihi

Gonzo

15.01.2015 23:40

Spróbuj w antykwariatach. Moge polecić książkę pt. "Moja pierwsza książka w kuchni" Angeli Wilkes (wydawca-Polska Oficyna Wydawnicza BGW). Ma bardzo przystępnie i obrazkowo podane przepisy dla dzieci właśnie na kanapki, ciasteczka, drożdżowe misie,babeczki z owocami itp, ale niestety jest z 1991r. więc może być już tylko w antykwariatach.

mkl91

15.01.2015 21:02

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję książki z przepisami dla dzieci, tzn takiej, z pomocą której maluchy będą w stanie same wykonać niektóre potrawy (kanapki, ciastka itp). Polecacie coś?

Kuchniaz_pl

10.12.2014 15:58

Wato też czytać szereg artykułów na forum,które także są bardzo ciekawe i wiele wnoszą do naszej zwykłej domowej kuchni,czy to jeżeli chodzi o elementy wyposażenia czy porady i przepisy.

myszsza

13.09.2014 18:49

Jaaasne, szkoda, że po założeniu bloga nic nie napisałaś.

emila93

11.09.2014 18:17

Zapowiada się ciekawie. Zapraszam http://studentkagotuje.blog.pl/

hraper00

26.08.2014 09:28

Zapraszam do konkursu, gdzie można wygrać świetne książki oraz produkty.konkursu

myszsza

28.07.2014 20:00

jolam: jeżeli w jakiejkolwiek książce kucharskiej poleca się użycie kostki rosołowej, to użyj tej książki na podpałkę do pieca, ale nie do grila, bo będzie śmierdziało.

jolam

28.07.2014 12:21

Ostatnio kupiłam wznowione wydanie "Kuchni Neli" Anieli Rubinstein i jestem nieco skonsternowana. Od tylu osób słyszałam, że uczyły się na niej gotować. Historyjki i wspomnienia są kapitalne, ale mam zastrzeżenia, co do niektórych przepisów - tu kostka rosołowa, tam kostka i to jeszcze podkreślone, że knorra. Nie wiem, czy to kwestia nowego wydania, czy ona faktycznie tak pisała?

emila93

15.07.2014 19:22

Książka Brodnickiego i Okrasy z lidla jest naprawdę ciekawa. Jednak z tego co wiem nie ma jej w normalnej sprzedaży. W ubiegłym roku można było ją odebrać po zrobieniu zakupów za m.in. 300zł w Lidlu. Polecam książkę Grzegorza Łapanowskiego "Smakuje". Mi osobiście przypadła do gustu również książka Anny Starmach "Pyszne 25" można tam znaleźć łatwe, tanie przepisy.

sobieslaw.sobek

14.07.2014 14:05

Ja dostałam od swojej teściowej ksiązkę kucharsą na gwiazdkę, zakupioną w lidlu. Napisana jest przez Pascala i Okrasę. Ksiązka nawet fajna, dużo ciekawych pomysłów. Jeśli lubisz tradycyjne jedzenie i chcesz mieć gwarancję, że napewno przepis z ktorego korzystasz jest trafiony to polecam Ci ksiązki kucharskie wydane przez zakonncie NP" Ciasta siostry Anastazji". Moja mama ma wszystkie serie tych ksiazek, sama z nich korzystałam i naprawdę są rewelacyjne!

27.05.2014 08:41

Zapraszamy do naszej sekcji "polecane książki kucharskie" - http://www.kuchniaplus.pl/kuchnioteka/ksiazki-polecane.html

27.05.2014 08:40

Zapraszamy do naszej sekcji "polecane książki kucharskie". Pozdrawiamy. kuchni+
http://www.kuchniaplus.pl/kuchnioteka/ksiazki-polecane.html

kasia25

25.05.2014 15:08

jakie można ciekawe książki kupić o gotowaniu?