Widelcem po mapie

ostatnio na forum >>

Termometr gastronoiczny >

Taki do sprawdzania temp. potraw, zwykle mięs poddawanych obróbce termicznej (zwykle pieczenie)....

kipson, 18.08.2017 | czytaj dalej

Jakie garnki na lata? >

Ja polecam niemieckie garnki ELO. Odkryłam je jak przyjechałam do męża na...

Kami30, 18.08.2017 | czytaj dalej

Śledź pod futrem >

Jak to taki przepis "na bogato", dorzuciłabym tu jeszcze coś chrupiącego, na...

NickyBalboa, 17.08.2017 | czytaj dalej

w sumie tematów: 1946, wpisów: 29726
najnowszy wpis: 18.08.2017 12:28

Mamy 26978 zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć na naszym forum zarejestruj się w serwisie.

Książki kulinarne

FORUM kuchnia+ miłość i bazylia

minutka

09.12.2008 16:50

Drugą część polecam z całego serca. Jest napisana trochę w innej konwencji, bo też i świat F. Mayes się zmienił - warta przeczytania.
Przepisy też są ;-)

KATARZYNKA

06.12.2008 10:11

Muszę przyznać, że temat pokoju brzmi inspirująco. Mnie przywodzi na myśl książkę Tessy Capponi-Borawskiej"Moja kuchnia pachnąca bazylią". Umiejętne połączenie opowieści o swoim życiu z tradycjami rodzinnymi, poprzeplatane cudownymi przepisami. Ale jak widać każdemu kojarzy się z czym innym.I chyba o to chodzi. Minutce np. z "Pod słońcem Toskanii". Tak na marginesie dzięki za "ujawnienie"tytułu kontynuacji(chodziaż nastąpiło to mimowolnie i przypadkiem). Tak się złożyło, że jestem właśnie w trakcie czytania"PsT" i zastanawiałam sie już od jakiegoś czasu jaki jest tytuł drugiej części która, jak mi powiedziano"podobno jest". Więc jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam. :-)

minutka

04.11.2008 13:40

Gdy przeczytałam temat tego pokoju, od razu na myśl przyszła mi książka Frances Mayes "Pod słońcem Toskanii" i jej druga część "Bella Toskania". Pierwsza z nich sprawiła, że w ogóle zaczęłam gotować.
Czytając historię autorki i poznając przepisy ze świeżych produktów autentycznie czuje się zapach bazylii, lawendy, rozmarynu i innych ziół. Polecam!

post edytowany 1 raz, ostatnio 04.11.2008 13:41

nika

21.01.2008 09:34

nie. a o czym jest?

gosiaheaven

18.01.2008 19:02

a czy ktos z Was kupil ksiazke Curtisa Stonea?

filip

04.12.2007 14:01

Hej, ja także tego dnia szukałam w ciemno jakichś ciekawych pozycji książkowych na stronach internetowej księgarni Lideria. I znalazłam ksiązkę Miłość z bazylią w tle Pani Niki Jabłonowskiej. Wtedy pomyślałam sobie, że zaryzykuję i kupię w ciemno tę książkę :0) Teraz po przeczytaniu jej już wiem, że ryzyko było zerowe! Książka to ciepła opowieść o wrażliwych i szukających uczuciach ludziach zakochanych w gotowaniu. Są i inni. Równie sympatyczni. Historie bohaterów przeplatają się z przepisami kulinarnymi, takimi które pachną prawdziwie:) Polecam gorąco do czytania!!!! Dorota

nika

26.11.2007 08:53

przeczytałam fajną książkę, dała mi ją przyjaciółka. Kupiła w ciemno w księgarni, bo rzuciło jej się w oczy, ze autorka ma na imię nika. Książka dzieje się we Włoszech i trochę jest o gotowaniu i oczywiście o miłości. nazywa się "miłość z bazylią w tle". Znacie?